Čo je dobré užívať pri cukrovke?

Ahojte. Ako som slubil, idem sa pochvalit a je teda cim ;).

Krvne testy dopadli vynikajuco - mam vysledky ako bezny clovek (t.j. clovek, ktory nema cukrovku II. typu). Info o tomto postupe mozete najst na tejto stranke v casti “Základný program biokorekcie cukrovky pomocou BAD Tianshi”.

Len okopirujem a okomentujem:
Prvá etapa: obnovenie narušenej látkovej výmeny a mikrocirkulácie, zvýšenie úrovne vstrebávanie glukózy.
Biokalcium na zníženie cukru: po 0,5 sáčku na 250 ml vody vypiť ráno 30 min. pred raňajkami. Odporúčame zapiť šípkovým čajom.
Biozinok: po 2 kapsliach 1,5 hod. po večeri, zapiť 250 ml vody.
Cordyceps: 2 kapsule 1 - 1,5 hod. po raňajkách, zapiť 250 ml vody - 7 dní, ďalej 3 kapsule - 10 dní, 4 kapsule - 14 dní.

Biokalcium je prasok, ktory mi chutou pripomina nasladle susene mlieko. Ma teda prijemnu chut, vobec nie je problem s vypitim ;). Na zaciatku kury, ked som sa zobudil hladny, tak tento “prasok” mi vyrazne stiahol chut do jedla, t.j. nesadal som ku ranajkam s “vlcim hladom”. Postupom casu sa tento efekt vytraca rovnako, ako aj efekt “ranneho vlcieho hladu” :). V jednom baleni je len 10 sackov, takze je potrebne OBJ dve balenia (t.j. 40 davok, aj ked kura trva len 30 dni - nevadi, doberiete).
Biozinok su male kapsule, s podavanim nie je problem. Nejake zasadne zmeny som si subjektivne nevsimol po poziti. Staci jedno balenie, opat vam cosi vystane, doberiete.
Cordyceps su vacsie kapsule, ale po jednom sa daju vpohode prehltat. Tiez som tuto skutocnost nijak subjektivne nezaznamenal. Tato kura je vypocitana na jedno balenie, takze netreba OBJ viac baleni.

Pridal som si este:
L-Carnitin. Povodne je tento preparat komunikovany ako sucast “spalovacov tukov”, co je pravda. Ono to zase az tak tie tuky “nespaluje”, ale ked chyba glukoza v krvy, tak karnitin “zatlaca” tuk do buniek, cim sa bunka energeticky uspokoji, aj ked dostala “druhotnu surovinu” (prvotna je glukoza, t.j. cukor, ale ked je diabetik nastaveny, tak by si mal drzat nizsiu hladinu cukru v krvy a toto moze byt po psychickej stranke problem udrzat; niekto vas zlahka napali a idete to zajest nejakou sladkou mnamkou). Zaroven, ak mate komplikacie s metabolizmom tukov, ako ja, pomaha tento problem tiez stabilizovat.
Chlorella (mam vyskusane balenie od TopNatur, skusal som aj tie, ktore su dostat napr. v DM, ale pridu len ako placebo, nic nerobili). Kedze liecba, ktoru mam nastavenu zasahuje aj do travenia, tak nie je od veci si pridat nieco, co organizmus detoxikuje a zaroven s tym travenim pomaha. Pri tej detoxikacii som si vsimol taky zaujimavy vedlajsi ucinok - tato jednobunkova sladkovodna riasa “vychytava” aj bezne lieky, cim znizuje ich funkciu. Takze mam vyskusane, ze je dobre si ju davat pred ranajkami, pol hodinu pauza, dat si ranajky a az nasledne lieky. Ak som si ju dal po ranajkach spolu s liekami, tak som znizil ich ucinnost aj samozrejme, detoxikacne vlastnosti chlorelly.

Ak mate tiez problem s “pecenovymi testami”, ako ja, tak si obcas (raz za cca pol roka) ako kuru kupim jedno balenie bud Livinormu, alebo priamo Ostropetreca marianskeho (mam vyskusaneho vyrobcu Warrior, dalsie som neskusal). Livinorm je kombinovany pripravok s vacsim mnozstvom zloziek, subjektivne mi ale pride slabsi. Priamy extrakt tejto rastliny mi pride silnejsi (hlavne, ked vecer malo pijem, tak to ma rano neprijemny dopad :slight_smile: ).

Subjektivne som sa asi po tyzdni zacal citit nejaky prejedeny, tak som ubral na velkosti porcii. Dalsi tyzden to ale pokracovalo, tak som este z tej polky ubral dalsiu polku, az som takto zostal doteraz (t.j. moje bezne tretinove porcie). Tiez vrele odporucam JEDLO DOKLADNE POZUT!!! Hlavne co sa tyka zeleninovych salatov som mal pocit, ze ked to len nahlivo “zhltnem”, tak to mnou len prejde a nic z toho jedla nemam, ale ked si na to dam cas, kazde jedno susto “zomeliem na kasu”, tak je to zrazu iny, lepsi pocit :).

Pri luskani tejto stranky o Tianshi som narazil na energeticke naramky. Nie som nejak na “cetky” a uprimne, zlata retaz okolo krku, ktoru moze podaktorym miestnym hooligans zavidiet aj kotva z Titanicu, mi nic nehovori. Opat to bol len pokus, ale ked som po dvoch tyzdnoch zaznamenal “uspech” s kurou, tak skusim, v najhorsom pripade budem mat malu cetku :). OBJ som si teda jeden. Ci ma nejaky relevantny dopad na moje zdravie, alebo je to len dasia draha cetka, nemam ako zmerat. Jedine, co viem zmerat, je skutocnost, ze je magneticky. Subjektivne som jedine zistil, ze mi chyba, ked si ho zlozim (sprcha, umyvanie riadu, …), co ale moze byt uplne normalne (nenosim a ani som nenosil ine cetky). Kupu nechavam teda na zvazeni kazdeho z diskutujucich.

Ked to teda mam zhrnut, tieto “lieky” boli znacne drahe, ale mne osobne pomohli. Citim sa opat lepsie, krvne testy dokazuju, ze je tomu aj objektivne tak :). S importerom, ktory tieto produkty dodava na Slovenku nemam nic spolocne, kedze ja som v BA a oni v KE. Tiez nebyt uz spominaneho znameho, o ich existencii som dovtedy nevedel (t.j. nie som ich “spriatelena ovecka”, ktora bude blacat tak, ako oni piskaju).

Aktualne skusam druhu etapu. Na dalsiu kontrolu idem o 4 mesiace, takze mozno sa uz s doktorom zacnem dohadovat, ake lieky mozem zacat vyhadzovat ;). Ano, liecba cukrovky (ak to teda takto mozem nazvat) je na “dlhy beh”, ale je to hlavne o zmene zivotneho stylu. Tabletky a vitaminy su len barlickou a urcite to nefunguje ako s chripkou, ze doberiem antibiotika a som fit.

V pripade otazok sa kludne spytajte, ak mate nejake tipy, sem s nimi, rad sa opat niecomu novemu naucim a mozno mi to zlepsi kvalitu zivota :).

Je mi to luto ale ja ti s tym elixirom nepomozem, tak ako som pisala, o tom som nikdy nepocula. Tvojmu dedovi len teraz zistili cukrovku ci uz urcite obdobie ju ma? Ako je na tom? Co sa tyka tych vitaminov, tak ano s nimi skusenost mam a zatial mozem povedat ze pomahaju (musim si zaklopkat na drevo, aby som to nezahovorila). Jedna tabletka obsahuje vsetky potrebne vitaminy a aj antioxidanty, ktore su potrebne doplnat ked niekto trpi cukrovkou. Ved vitaminy su dolezite aj u zdraveho cloveka a nie to este ked niekto trpi tymto ochorenim. Nech sa vyskusa doktora spytat, ci ich moze brat. Ale su to vlastne len ako vyzivove doplnky takze si myslim ze mu to schvali aj doktor

@zdeni_richterova neviem ci som az tak slepa ale vobec som si nevsimla o akych vitaminoch sa tu bavite a o akom elixire…mohla by si mi to prosim vysvetlit a napisat?..cukrovku zistili pred dvoma rokmi mojej sestre ale ona ziadne vyzivove doplnky neberie…tak som ostala trosku v soku, ze ci by ich aj ona nemohla uzivat…ked som videla ze tie vitaminy tu ospevujete a ze pomahaju…bola by som rada keby cim skor odpises…dakujem

Oni mu ju tak pred mesiacom zistili a jedine co mu povedali bolo aby drzal dietu a dali mu tabletky, lenze jeho prehana po tych tabletkach, tak ich nechce uzivat. Nevieme si s nim dat rady, tvrdohlavy je ako beton. Kde sa daju kupit tie vitaminy? Myslis, ze ho z nich nebude prehanat?

Co sa tyka prehanania, je to bohuzial bezna reakcia tela na metformin, ucinnu latku (predpokladam teda, ze berie nieco ako Metfogamma). Tu je velmi dolezite si uvedomit, preco dostal Metfogammu a ako Metfogamma funguje.
Preco som dostal Metfogammu?
Metfogamma je v podstate cisty metformin, ktory je liek “prveho nasadenia”, kedze sa dobre znasa a je plne preplacany poistovnou. Zaroven je to rychle antidiabetikum (t.j. ucinky nastupuju skokovo po cca hodine, zraza hladinu cukru v krvy na nizsie hodnoty, cim sa lekar snazi zabranit dalsiemu poskodeniu organov a tkaniv).
Ako funguje metformin?
Posoby primarne na traviaci trakt dvomi sposobmi:

  1. nuti pecen uvolnovat glukozu priamo do traviaceho ustrojenstva (moze byt sprevadzane krcmi)
  2. viaze na seba glukozu a tym zabranuje spatnemu vstrebavaniu v crevach (moze drazdit crevo = hnacky)

Cize, prehana ho preto, lebo ma vysoky aktualny cukor a ma v tele hodne vela zasob cukru! A nastava “retazova reakcia” :(. Metformin drzi cukor v crevach, cukor na seba viaze vodu z okolia a “sranica” ako vysita :(. Ano, nie je to vobec prijemne, ale na druhu stranu, ak ten cukor nevyda zo seba von v podobe energie (fyzicka namaha), tak to pojde von inym smerom … Ma teda na vyber, ja osobne mu velmi drzim palce, aby sa rozhodol spravne.

Riesenie je velmi jednoduche a proste: Vyhodit vsetko z jedalnicka, co obsahuje cukor a znizit dennu davku sacharidov na znesitelne minimum. Hnacky ustupia :). T.j. ziadne sladene napoje, cukriky a podobne mnamky! ZIadne vianocky, buchty, palacinky, lievance … skratka biela muka. Pridat alebo zvysit fyzicku namahu. Ano, je to nesmierne tazke zmenit svoj zivotny styl (viac som o tejto problematike pisal v mojom prvom prispevku), ale treba pevnu volu a vydrzat!!! Odmena nebude sladka, ale ked po pol roku az roku zisti, ze sa citi a funguje lepsie, tak mu to za tu namahu bude stat. Garantujem!!!

Mozem este poradit, ze ucinky metforminu sa daju “pribrzdit” bananom a horkou (aspon 80%) cokoladou. T.j. hnacka obcas bude, ale nebude taka krcovita, pripadne nebude tak casto tu toaletu navstevovat. S tym bananom to netreba prehanat, jeden banan za den je na zaciatku prijatelny - banan ma cca taku zasobu sacharidov, ako jeden biely rohlik! Na to velky pozor!!! Horka cokolada je cca OK, ale treba si ju v priebehu celeho dna rozumne rozdelit. “Zblajznut” banan s jednou tabulkou cokolady na ranajky nie je riesenie!!!

Na druhu stranu, po case si telo zvykne na “novu situaciu = novy zivotny styl” a hnacky nebudu. Alebo ak aj po to roku budu, tak lekar moze vymenit “rychly metformin” za pomalsi, ktory vobec nedrazdi traviaci trakt, ale posobi tiez velmi pomaly. T.j. je potrebne lekara krvymi vysledkami presvedcit, ze pacient vie, ako sa jeho telo sprava, co moze a co nesmie.

#Velmi ma mrzi, ze nikto necital moj dlhy prispevok na zaciatku vlakna :(. Nevadi, naucite sa na vlastnej bolesti :).
Velmi rad vam pomozem, presiel som si tym, bohuzial, s komplikaciami, ale stale som tu, stale vam mozem poskytnut informacie, ktore vam umoznia vyhnut sa tomu, co som ja musel neskor “krvopotne” riesit a zlepsit si existenciu. Nie sme tu pre to, aby sme sa len trapili! Sme tu pre to, aby sme sa tym utrpenim nieco naucili. Cukrovka nie je pricina! Je to dosledok niecoho, co mame v zivote zle …

Na druhu stranu, ak je “tvrdohlavy ako beton”, tak mu treba povedat, ze ma dve moznosti:
1 - Pokracovat v hodovani dalej, 5 mozno 10 rokov a potom bude chodit slepy na vozicku v dvojtyzdnovych intervaloch na dialyzu (= finalne stadium diabetika - krystaliky cukru znicia 1. ocnu sietnicu = slepota, 2. vlasocnice v oblickach = ziadne filtrovanie beznych odpadnych latok metabolizmu, 3. vlasocnice v nohach = odhnitie koncatin za ziva = amputacia). Neprehanam!!!
2 - Chytit sa rozumu a zaplatit hodovy ucet aj s urokami, zatat zuby a “hrat na kazdy dalsi rok zivota”.

Pevne verim, ze sa rozhodne spravne, hodovanie necha inym a zacne premyslat, ze zivot nie je o “zajedani nejakeho problemu”, ale o niecom inom ;). Hodne zdaru!

Este doplnim, aby si sa lepsie vedel vcitit do psychyckeho postoja Tvojho brata:
Dobre vies sam, ako si nevrly, ked si hladny. Diabetik tento pocit zaziva pri hlade aspon trojnasobne :(.
Ked si najedeny, tak sa citis spokojne. Diabetik sa moze “nazrat do prasknutia” a stale bude mat chut “si este nieco dat” :(. Je to preto, lebo aj ked je sice najedeny, tak v zavyslosti od komplikacie mozu mat jeho bunky problem zobrat si z krvy glukozu pre svoju existenciu. T.j. Tebe staci, aby si mal cukor v krvy na hodnote 6.0 (mg/mmol), Tvoje bunky si stiahnu potrebne mnozstvo cukru a ziju si dalej. Diabetik, aby bol spokojny, musi mat aspon 12-15, aby jeho bunky boli schopne cukor prijat v dostatocnom mnozstve (rezistivita buniek na inzulin).
Mohol by som kludne pokracovat dalej, ale pre zakladne pochopenie by to mohlo stacit. Dufam :).

Aby som to uviedol na pravu mieru, tak to skusim takto :).

Firma WorwagPharma vyraba genericky mix beznych vitaminov, ktory predava ako Vitaminy pre diabetikov. Tento produkt je cca idealny mix latok pre zmiernenie dosledkov posobenia cukrovky.

Cize, nevola sa to “krasne marketingovo” napr. DiaFit, alebo DiaVit, alebo nieco podobne. Vola sa to jednoducho “Vitaminy pre diabetikov:wink:.

Prosim, precitaj si cele vlakno od zaciatku! V jednotlivych postoch sa tiez spominaju rozlicne antioxidanty a velmi potrebny chrom.

V pohodicke mozem aj ked pozeram ze Adavan ti co to uz o nich napisal. Su to tie tabletky, ktore tu on spomenul. Vyhoda uzivania tychto tabletiek je hlavne v tom, ze jedna tableta obsahuje vsetky vitaminy, ktore organizmus diabetika potrebuje. A este aj tie antioxidanty, ved si kukni na ich stranke, tam maju vsetko napisane. Myslim, ze by ich kludne aj tvoja sestra mohla uzivat. Ved su to len vyzivove doplnky:-) O tom elixire ti neviem nic povedat, kedze je to novinka aj pre mna, ktora ma ale vobec neohurila. Ten elixir mi pride ze by to boli zbytocne vyhodene peniaze

@Adavan pekne si mi to uviedol na spravnu mieru, dakujem ti:-) Tie DiaFit som pozerala ale tie su dost drahe:/
@zdeni_richterova uplne vsetky vitaminy obsahuje jedna tabletka?..nie je to nejaka velka davka, nesposobuje to nejake problemy?..ked su tam este aj tie antioxidanty?..skusim si dnes ked budem mat cas precitat tuto konverzaciu celu, aby som vedela toho viacej lebo vobec ani neviem na co su potrebne tie antioxidanty…kedze jej cukrovku zistili len prednedavnom:/

“DiaFit” bol len priklad ;).
Ako pise Zdeni, obsahuje to vsetko potrebne, no este doplnim, ze v ROZUMNEJ davke. T.j. normalna davka konkretneho vitaminu moze byt napr. 100mg, ale tento WorwagPharma vitamin kokteil obsahuje napr. 36.2mg. Co som cital, tak to vypocitali statisticky, preto som pisal vyssie, ze je dobre si otestovat, ci nahodou nepotrebujes konkretneho vitaminu / prvku viac. Cize, ak sa pytas na velkost tabletky, Acylpirin je vacsi :).

hej, hej chapem ze to bol len priklad…kedze ale hladam nejake tabletky ktore by mohli pomoct tak som si hned aj tieto pozerala…a ta cena ma odradila:/ nemyslela som tak velkost tabletky ako si to ty pochopil :smiley: :smiley: ale pobavilo ma to:-)…presne toto som chcela vediet ze ake davky obsahuje ta jedna tableta…

Rozumiem, vsetci mame nejake preferencie. Osobne si nemyslim, ze by ta cena za to, co tie “Vitaminy pre diabetikov” robia, bola premrstena, kedze tam mas dennu davku na mesiac. Ale kludne si mozes spocitat, kolko by Ta stali tieto vitaminy separatne :). Raz za mesiac teda “vyplaznut” cca 5€ pre zvysenie konfortu svojho zivota mi nepride ako zly nakup, hlavne ak si predstavim, ze mi tie peniaze budu na nic, ked dosiahnem finalne stadium cukrovky :(.

Samozrejme, nejdem a nechcem tu silou-mocou propagovat nejaky produkt, len pisem, ze mne osobne uzivanie tychto vitaminov zlepsilo kvalitu zivota a ako pisu aj ini duskutujuci, tiez maju pozitivne skusenosti.

Tiez si mozes pockat na komplikacie v suvislosti s cukrovkou a ked len na liekoch nechas cca 50€ v lekarni, ako ja (davka liekov na tri mesiace; nebavim sa o vitaminoch!), tak Ti par € nakupom vitaminov pride ako brnkacka :wink:.

Na druhu stranu, da sa samozrejme zaobist bez tychto vitaminov, len je vhodne si prepocitat, ake davky akych potravin musis denne zjest, aby si prijala potrebne mnozstvo tychto vitaminov. Zaklad su teda potraviny bohate na chrom, ktory pomaha “upratat cukor” asi najviac. Problem je v tom, ze tymito potravinami sice ziskas dostatocne mnozstvo chromu, ale tie potraviny nemaju len chrom! Prijmes samozrejme aj tuky, ktore Ti potom mozu sposobit iny problem v metabolizme. Ako som pisal vyssie, liecba cukrovky je o zmene zivotneho stylu, nie o tabletkach a preparatoch.

Vyber je teda vzdy na kazdom z nas.

keby si to vypocitam separatne tak asi zaplacem, teda moja penazenka by asi zaplakala lebo by to bolo urcite viacej ako tych 5€ ktore by som zaplatila za tieto vitaminy…ale predsa len aj 5€ ked mas vyhodit za nieco co nevies ci pomaha ta zamrzi…ale kedze si mi aj ty napisal ze ti to zlepsuje kvalitu zivota tak ich vyskusam aj ja a uvidim:-)… dakujem za rady a pomoc:-)

Ako som pisal, nemusis ich kupovat. Mozno fakt zistis, ze to na Teba neposobi. Ale co ked zistis, ako ostatni, ze Ti to pomaha? Je teda len jeden sposob, ako to zistit a 5€ za pokus, ktory podla mna prinesie svoje ovocie, za to stoji ;).
Samozrejme, ani Rim nebol postaveny zo dna na den, takze si poznac nejaky tyzden-dva a potom premyslaj, ci Ti je lepsie, alebo horsie, alebo rovnako. Zobrat si dve-tri tabletky a povedat, ze ten pripravok nic nerobi, dokaze snad kazdy ;).
Rad som pomohol, aj na buduce :slight_smile:.

Skusila by som sa hlavne zdravo a pravidelne stravovat. U nas si picha inzulim moja starka. Ona je velky pedant co sa tyka stravy. Vsetko pekne rozdelene este si dokonca aj chlebik vazi na vahe aby nehodou nezhresila.

nie, nie ja som taka ze vsetko chcem skusit a az potom tvrdim ci pomaha alebo nepomaha… a za skusenie to fakt stoji:-) to by ma ani nenapadlo po dvoch ci troch tabletkach tvrdit ze mi to nepomaha…jednoznacne treba vyuzivat cele to balenie a az potom by som si dovolila tvrdit ci zaberaju tie vyzivove doplnky alebo nie…

Stravovanie je velmi dolezite, to s tebou suhlasim. Lenze ked clovek trpi cukrovkou tak ma oslabenu aj imunitu a je potrebne aby telo dostavalo dostatocne mnozstvo vitaminov a antioxidantov. Preto by si aj starkej mala mozno kupit nejake vitaminy, ak teda ziadne neuziva. Lebo napriklad ja som s tymto mala dost velky problem a aj napriek tomu, ze sa stravujem (myslim si) ze dost dobre a podctivo tak, ako mi doktori povedali

Tiez mozem len plne suhlasit :). Strava, resp. dieta, je dolezita pri takmer kazdej metabolickej chorobe. Tabletky su len barlickou, ked potrebujeme nieco vykompenzovat.
Mimochodom, dokoncujem druhu etapu liecby Tianshi. Na vecer som spozoroval, ze mam hypoglikemicke stavy (nizky cukor; cca 5; bez zvysenej fyzickej aktivity). Ak mam teda hypoglikemiu s tabletkami od lekara a v klude, tak bez nich by som mal asi normalny cukor a teda nemal cukrovku. Podla rady z Tiensu si dam po dobrati mesiac pauzu a potom skusim kuru zopakovat. Taktiez, tento hypoglikemicky stav je iny, nez som obcas maval. Nejak zasadne ho totiz necitim, mam len “vlci hlad”. Dakedy som mal tras, nervozitu, podrazdenost a az neskor ten “vlci hlad”. Skusim to kompenzovat olovrantom (mojim poslednym jedlom je obed; potom uz len nejake oriesky) a opat to dlhsiu dobu sledovat. Kazdopadne, mozno za dva roky zahodim diabeticku knizku :innocent:.

Tak tabletka obsahuje maximalne povolene mnozstvo vitaminov, ale nesposobuje ziadne problemy, toho sa bat nemusite. Precitaj si, po pripade sa popytaj doktora, ale myslim ze ti povie to iste co aj ja, kedze ja som si to u doktora tiez vsetko zistovala. Fakt su to len vyzivove doplnky, ako ine napriklad, akurat ze tieto su urcene pre diabetikov

dakujem ti za odpoved, ale ja uz som si ich aj objednala… nekonzultovala som to nakoniec ani z doktorom, som sa len rozhodla ze za skusenie to stoji a objednala som ich… uvidime po case, ako mi budu zaberat a ako sa budem po nich citit…

Aha, to som nevedela ze si si ich uz aj objednala, kedze som tu dlhsie nebola a tak som nesledovala moc komunikaciu. Ale dobre si spravila :slight_smile: Tak ti prajem, aby tabletky pomahali a aby si sa citili lepsie :slight_smile: Potom daj vediet po case :wink: