Hľadám dobrého zubára/zubárku v BA

stomatológia

(ninaa) #749

osobne nie, keď máš zubára, s ktorým sa dá dohodnúť, že skorší termín, že ti vie pomôcť, čo najskôr tak nie je potrebné sa obracať na pohotovosť, aspoň teda ja som sa zatiaľ nemusela :slight_smile:


(jamilia) #750

Súhlasím, ja tiež nie, doposiaľ som to nejako nepotrebovala a keď aj som potrebovala, tak som mala zubárku moju k dispozícii, že som jej zavolala a hneď ako mohla mi dala vedieť, aby som prišla a aby sme vybavili čo je treba a to isté aj moja sestra, keď nemusí tak v zahraničí ani k zubárovi radšej nejde :wink:


(adell876) #751

:-)ak mas nejake vazne problemy tak asi cakat nevydrzis, ale ak sa da tak ja by som pockala, predsa len ked napriklad by si mala sukromneho zubara tak s tym sa da dohodnut, kedy by ta vzal, aby ten tvoj problem ta prestal trapit, co najskor, aby to preslo a aby bolo dobre :wink:


(martinula) #752

baby majú pravdu, je to na tebe, ja som sa do takej situácie ešte nedostala, ja keď som mala nejaký problém išla som k mojej zubárke, ktorá si na mňa bez problémov našla čas, keď som jej povedala aký mám problém a že ma to celkom dosť trápi a obmedzuje :slight_smile:


(patzinka) #753

Veď práve, že s mojím je to problém a to nie len keď mňa niečo trápi, ale aj keď prevenciu potrebujem alebo čo.
Tak vždy musím čakať nejaký ten čas a je to na nič, nie že by som bola netrpezlivá, ale mám najradšej keď veci so zubami vyriešim čo najskôr.


(martinula) #754

ale to nie si sama, ja viem, že to nie je o netrpezlivosti, ale že je to o tom, že chceš byť zdravá nech sa to týka čohokoľvek, a keď ide o zuby tak to dvojnásobne, to proste každý chceme aby sme to mali všetko v poriadku, aby nás netrápili bolesti, tŕpnutie alebo čosi také nepríjemné :wink:


(jamilia) #755

Ja vidím jedinú možnosť pri tomto, ja tiež som si pomôcť inak nevedela a jediným riešením bolo zmeniť zubára, to sa ukázalo u mňa ako jediná alternatíva, ktorá bola reálna a ktorá by mi vyčarila úsmev na perách, proste niekedy sa inak nedá, keď chceš aby si bola zdravá, nech už sa to týka čohokoľvek :wink:


(patzinka) #756

Jasné, že nie. Ja viem byť trpezlivá, ale niektoré veci sú proste už aj na mňa veľa a som z toho nesvoja. Lenže @jamilia ako nájdem niekoho ani nebol ako tento môj terajší?
Ja keby som opäť narazila na takéhoto zubára, tak sa asi zbláznim a duplom keby ešte bol napríklad súkromný a takto by sa správal, pre mňa je to už neprípustné :frowning:


(danuskaa235) #757

Ako najdes niekoho? Musis chodit, hlaqdat pytat sa, ale myslim, ze keby sa povenujes celej diskusii, ze ju precitas, tak myslim, ze by si nejake tipy dostala, by si si nieco z toho vzala :wink:


(lilinka56) #758

Súhlasím, treba si prečítať, ja som si prečítala všetky rady čo tu zazneli a priviedli ma k novej a hlavne skvelej zubárke, ktorá je ochotná a tiež vidieť, že má kopu skúseností, že vie proste pomôcť s mnohými vecami a to som rada, že to už mám za sebou a že sa to vyvinulo super smerom :slight_smile:


(patzinka) #759

Zháňať behať. Už len to čítam a som sa zbláznila. Neviem si to ešte aj v praxi predstaviť. Asi máš @lilinka56 pravdu, budem musieť sa tomu tu povenovať ešte trošku viacej, pokukať to tu, popozerať, kto čo písal, odporúčal a možno mi to pomôže nájsť ten správny smer :slight_smile:


(zuzulcek) #760

Riešite tu súkromných lekárov, teda zubárov, koľko stojí taká prehliadka na začiatku? Tiež zvažujem takúto možnosť, len neviem čo to môže stáť, čo sa týka zubov :slight_smile:


(magdalenka23) #761

ZUZULCEK ceny sú kadejaké záleží od samotnej ambulancie, čo je to za ambulanciu, kde sa presne nachádza a podobne, čiže tie ceny si treba pozisťovať, na každej ambulancii je to iné. Poviem ti tak, že hľadaj dobrú zubárku, dobrú ambulanciu, ale nie na základe ceny :stuck_out_tongue:


(lilinka56) #762

Na začiatku musíš podstúpiť, alebo teda mala by si komplexnú vstupnú prehliadku, tá stojí cca 25€ aspoň ja som toľko platila a potom preventívne prehliadky, tie okolo 20€, čiže nie sú to nejaké sumy, z ktorých by sa točila hlava, ja by som povedala, že relatívne dobré :wink:


(zuzulcek) #763

To nie je tak veľa, ja som myslela, že mi sem inú cenu napíšeš, že sa pomaly nedoplatím, to toto nie je tak veľa, že by ma to zruinovalo, práve to budem rada keď toľkoto budem platiť a ešte by som bola aj u súkromníka, ktorý by bol mi čas ochotný venovať :open_mouth:


(magdalenka23) #764

ZUZULCEK netreba aby si zbytočne stresovala sa kvôli cenám, to nie je prvoradé, oveľa dôležitejšia je kvalita zubára a to aké vybavenie má ambulancie a samozrejme aj akú starostlivosť ti vie poskytnúť :wink:


(hluzia) #765

…jednoducho sa mi to vsetko cita…ale to je akurat tak vsetko…neviem si v praxi predstavit akoby som toto vsetko zistila predtym akoby som sa pre nejakeho zubara vobec rozhodla…dnes to vobec nie je jednoduche najst zubara…ktory by bol ochotny a hlavne aj schopny…


(dorinka) #766

Ale zato este netreba hadzat flintu do zita, ci?
Da sa najst zakazdym nejaka cesta si myslim :slight_smile: Moznosti su kadejake len treba hladat a hlavne v tomto smere ja uz som radsej ked mam moznost obratit sa na sukromne ambulancie.


(misinka222) #767

je potrebná pred korunkami nejaká príprava? nejaká konzultácia alebo čosi také? tiež by som chcela vedieť celý proces koľko trvá kým by som mala korunky hotové :slight_smile:


(jamilia) #768

Pred samotnými korunkami je toho potrebné absolvovať viac, hlavne preventívnu prehliadku tiež, aby zubárka sa oboznámila s tvojimi zubami, kde to ako vyzerá, kde by korunky išli a potom ti povie čo ďalej, čo by bolo vhodné, ako a tiež aj to, že prečo :wink: