Lacni zubari v BA - vase skusenosti

zacala som mat problemy so spodnou sedmickou a uz som sa ako tak rozhodla navstivit zubarku no ked som sa dozvedela kolko si pyta za vytrhnutie jedneho zuba tak som normalne stratila rec, lenze bolest sa pomaly, ale isto stupnuje a mam pocit, ze by som si ju mala dat vytrhnut a problem je v tom, ze nemam tolko penazi, aby som mohla ist k nejakemu sukromnikovi a zaplatila za vytrhnutie zuba nekrestansku sumu a pocula som o szubaroch, u ktorych by to bolo v podstate za vyrazne nizsiu cenu, co som pozerala na nete, mate s nimi niekto skusenost?

Nebolo to tak davno co som mal aj ja podobny problem. Bolest sa uz nedala vydrzat a kedze ja moc k zubarom nechodim, navstivil som prvu kliniku, ktoru som nasiel. Ceny mali veru paradne ale v tej chvili som uz bol z tej bolesti so silami v koncom tak som si povedal, ze bude hlavne ak ma tej bolesti zbavia. Ale ak by som sa mal teraz rozhodnut, tak by som uz tolke peniaze za to nevycapil.

tak moj problem je hlavne ten, ze si nemozem dovolit dat velku sumu za zuby. bohuzial mi to momentalny stav nedovoluje. zatial sa to snazim riesit tabletkami od bolesti ale neviem ako to budem zvladat casom, ak mi tabletky prestanu ucinkovat. celkovo mam zo zubarov trocha vacsi strach ako ini ludia. uz len ta predstava, ako mi ho bude trhat ma v celku desi

tak to si na tom tak ako ja, lebo mne tiez trva, kym sa odhodlam aj v tych najvacsich bolestiach ist k zubarovi, no to som zvacsa uz v takom stave, ze mi je niekedy aj jedno kolko za zubara zaplatim no pravda je tiez taka, ze mi to niekedy pride az luto, ked mi na konci vyuctuje horibilnu sumu… niekedy sa cloveku az hlava zatoci ake sumy si ti zubari vedia vypytat za vytrhnutie jedneho zuba, tak sa ani netreba cudovat, ze vacsina ludi takto trpi, lebo si to kolko krat nemozu dovolit

neviem, ci sa mam pochvalit, ale stale som u toho zubara nebola. nasla som si zopar babskych receptov, ktore som vyskusala, no niektore ani nezaucinkovali a niektore pomohli len na chvilku. skusila som cesnak do ucha, klinceky do zuba, vyplachovala som si usta alkoholom, no ucinok tak na par minut. uz som v celku stratena a neviem co mam robit. nakoniec sa tomu zubarovi asi nevyhnem

Pozná to veľmi dobre s tým odkladaním. Môj muž to robil presne takto isto, keď mal problémy so zubami. Tváril sa jak hrdina, že ho to prejde a bla bla, no nakoniec po nociach vyjedal tabletky od bolesti, ktoré mu v konečnom dôsledku už ani nepomáhali a len mu po nich ostalo ťažko na žalúdku. Kombinoval lieky od bolesti jedny cez druhé a bolo.

chlapi su taki, vsak aj ten moj tak kolko krat trpel a snazil sa to vsemozne zakryvat… nedal si povedat, ale povedzme si, aj mne dlhsie trvalo, pokial som sa odhodlala zajst k zubarovi, neslo mi to len tak, clovek by si dal radsej do kolena vrtat, ako by mal zajst k zubarovi,niekedy mi to pride az smiesne, ze zvladneme porod, ale zajst k zubarovi, tak to nie

No aspoň vidím, že nemám len ja doma takého bojka. Väčšina ľudí ma problém so zubármi hlavne kvôli tomu, že mali s nimi nejakú tú zlú skúsenosť. Ja som tiež zopár krát šla s plačom od zubára a to len pre jeho spôsob akým sa ku mne choval, ale zas nevraví, že všetci zubári sú takí.

no nic horsieho sa nemoze stat ak natrafis na zubara so zlym pristupom, ja som raz to nazvime to stastie mala a skoncila som tak, ze mi pani zubarka vytrhla zub bez anestezie, ze ked som uz tolko vydrzala trpiet tak toto bude nic, ak by som mohla usla by som, no bola rychlesia ako ja, ostala som v soku z toho co povedala a normalne som zmeravela

Keď som bola menšia, zubára som sa moc bála. Pamätám sa, že som tiež kamuflovala bolesť a nechcela som sa priznať našim, že ma bolí zub až pokiaľ to už ozaj bolo neznesiteľné. Mamka mi to doteraz pripomína. Ale teraz si zväčša poviem, že tam budem musieť ísť tak či tak. Prešla som si už mnohými zubármi a tak teraz to už nie sú také strachy, keďže som si našla ako tak dobrú starostlivosť

No ani nevrav, keď sme boli deti, tak tí zubári sa k nám predsa len inak správali. Neviem za detstva som nemala také traumy z návštevy zubára ako mám teraz. Dá sa teda povedať, že máš šťastie, že si našla niekoho, z koho až taký strach necítiš. To by sa veru páčilo aj mne, nemať strach a pri probléme sa len tak vziať a ísť.

to mas teda stastie, chcela by som aj ja narazit na dobreho zubara, ktoreho by som sa nebala a neotalala, ked ho potrebujem navstivit, no ten moj blok je dost velky prave zo zlych skusenosti s nimi a je veru pravda, ze v detstve ma to nejak netrapilo, ba povedala by som, ze som sa aj tesila, ze sa povozim na kresle hore dole, kiez by to aj teraz bolo take jednoduche

Veľa sa toho zmenilo, tak už z toho proste nerobím takú vedu, keď mám
ísť k zubárovi. Nie som z toho nejak extra nadšená, to sa teda povedať nedá ale strachy sú už menšie a hlavne ja neviem dobre znášať bolesť, takže nevydržím dlho trpieť. Ako decko som zvládla viac Keď sa to tak vezme, to odkladanie aj tak k ničomu nevedie. Tak či tak toho zubára raz navštívite. Teraz mam celkom dobrého zubára, snaží sa so mnou najprv porozprávať, pripraví ma na to, čo ma čaká a vlastne aj pri zákroku ma upozorňuje na všetko, čo robí.to ma vie celkom upokojiť.

hmm normalne ti zavidim. taky pristup zubarov, je veru by som povedala
aj raritou. mne pride, ze sa podaktori skor v nasom strachu z nich priam
vyzivaju. neviem, co by sa muselo stat, aby ma strach z nich presiel na
tolko, aby som sa k nim nebala ist. ja ked som u zubara, tak mi nepovie
skoro nic, len otvorte usta. ak by mal pristup ako opisujes ty, mohlo by
to byt veru ine

Zo zubami mam teraz ako tak poko, to si musim zaklopat a dufam som to nezakrikol.cez vikend som bol s chlapcom na zapase. Hrava totiz to hokej a teraz, kedze je leto, zacali ho hravat na kolieskovych koruliach. A minule, ani vlastne neviem ako sa to presne stalo no maly dostal od spoluhraca hokejkou do prilby. Uz som videl, ze mu zuby vybil, no nastastie to vsetky prezili. Ani si neviete predstavit, aku radsot som mal,
ked prezil bez ujmy.

Ako to tu tak citam, tak si mozem fakt povedat, ze mozem byt rada za
svojho zubara. Trvalo mi to sice dlhsie, ale tak podarilo sa najst.
Minule sa mi aj kamaratka stazovala, ze nema dobru zubarku. Este
nestihne ani usta otvorit a uz sa rozculuje, ze tam dlho nebola a
nestara sa o zuby. Potom sa ani necudujem, ze luda nechcu k takymto
zubarom chodit.

dlhsie som tu nebola lebo som si uprimne myslela, ze sa moj problem stratil. no vcera som bola s kamaratkou na kave a zjavne mi to horuce nespravilo vobec dobre a ta bolest sa znova vratila. aj som si ponadavala, ze som si ju nemusela dat, lebo uz som bola celkom v takej dobrej nalade, ze ta bolest presla

Asi by som to už neriskovala a nazbierala by som odvahu a k tomu zubárovi si zašla. Načo budeš takto trpieť. Ono to môže na čas ustúpiť ale vieš aj ty, že sa tá bolesť vráti naspäť. Pár krát som bola u szubárov. Sú to mladí študenti, ktorí samozrejme pracujú pod dozorom skúseného zubára. Tým ti chcem povedať, že ma tak upokojí, že ten strach zo mňa opadne a hlavne viem o každom kroku, čo sa chystá spraviť. Celkom to vie človek tak utíšiť a zahnať strach.

to znie celkom slubne. no so mnou by sa asi poriadne potrapil, kym by ma upokojil na nejaku tu unosnu mieru. vravim, ja som taky bojko a pritom vie, ze si tym strachom niekedy len zbytocne ublizujem. ako si sa k nim vlastne dostala? pozerala som ich tiez, no mam trocha strach, kedze su to studenti, ci by mi nenarobili v ustach este vacsiu spust

Je fajn ak takto natrafíš na niekoho, komu dôveruješ a ešte ťa návšteva u neho nejak moc finančne nezaťaží. Nevravím, že by mi to bolo jedno, ale u mňa hlavnú rolu zohráva prístup zubára k pacientovi. Ak je to pohoďák, ktorý sa usmieva a hlavne sa s tebou rozpráva, isto ide k nemu človek
ľahšie ako k nejakému nervákovi. Za prístup by som si aspoň ja vedela aj priplatiť.