Lacni zubari v BA - vase skusenosti

Bola som v piatok. Nejako som sa zaprela a vydržala som to až do piatku. Na moje prekvapenie som sa dosť rýchlo dostala na radu, čo ma aj potešilo, že už keď som sa tam dokopala, tak to budem mať aj veľmi rýchlo za sebou. Prístup lekárky bol milý a musím povedať, že môj prípad zvládla na jednotku, síce sa s ním trocha vytrápila. Najskôr sa mi snažila vyvŕtať kaz no v konečnom dôsledku to dopadlo tak, že mi musela zub vytrhnúť, lebo tá diera po kaze bola už veľmi veľká.

a ja som si myslela, ze si sla uz aj skor. no vsak to je aj jedno pokial si to sama vydrzala. tak a teraz je uz lepsie, ci ta rana este stale boli. ono je fajn si ranu po trhani zubu vymyvat uvarenym repikom. aspon mne to teda dost pomohlo a mam pocit, ze sa mi to vdaka tomu aj skor zahojilo. aj ides este na kontrolu, ci len ak by sa to zhorsilo?

Možno, ak by som to nebola tak dlho odkladala, dal by sa ten zub ešte zachrániť, no už to teraz nijako nedokážem zmeniť. Len ma to trocha asi posunulo niekde inde v zmýšľaní, že
človek by sa mal v istých situáciach zaprieť a takéto ťažkosti poriešiť čím skôr. Ale som rada, že to dopadlo v podstate aj takto. Už aj ta rana sa celkom ale isto pomaly zaceľuje a bolesť už necítim. No už si budem dávať na zuby väčší pozor.

Ak sa môžem k Vám pridať do diskusie, chcel aby som len dať za pravdu za názor, že čakať sa veru neoplatí. Prišla som tak v podstate o 2 zuby a musela som si dať spraviť mostík. Tiež sa mi jeden zub zlomil, no zdráhala som sa navštíviť zubára a tak sa mi to zapálilo, že som v podstate prišla aj o zub vedľa. Dlho som sa z toho zápalu spamätávala a odvtedy chodím k zubárovi bez zbytočných prieťahov a za každým keď mám problém :slight_smile:

ale to si musela mat veru poriadny zapal. sa mi aj tak nechce verit, ze by to mohlo prejst z jedneho zuba na druhy tak rychlo. hmm no veru, len je skoda, ze si musi clovek najskor tolkot vyrtpiet, pokial pride na to, ze ak by to bol riesil uz skor, nemuselo to mat az take fatalne nasledky

Ani nevrav. Keď ja som vydržala skoro 4 mesiace obchádzať zubára. Keďže raz to bolelo a potom nie, nejak sa to dalo vydržať, no ku koncu, to už bolo peklo. Tabletiek som bola taká prejedená, že už nezaberali na nič. Bolo aj zbytočné si ich dávať. Až keď som bola u sestry na návšteve, tak ma jednoducho vzala k zubárovi a už to išlo a poviem tak, som jej za to aj vďačná. Takto to boli len dva zuby, mohlo to byť aj horšie

Obdivujem ťa, že si to toľko vydržala. Ono možno si mohla ísť k sestre aj skôr a tým by ťa k nim vyšikovala aj skôr. Ale tak môžeš byť fakt rada, že si ešte dobre dopadla a podľa mňa si nabudúce 2 krát rozmyslíš, či sa budeš len ládovať liekmi alebo to pôjdeš poriešiť. Aj ten náš kolega sa už usmieva. Rana sa mu zahojila a už sa dá na neho konečne aj normálne pozerať.

u nas to je so zubarmi tazko, tiez sa zmaham k nejakemu ist, no tu v Senci asi ani nie, hlavne ide o pristup a ked clovek potrebuje, tak ich tu nenajde. to vie cloveka dost nastvat a potom je len strateny, lebo nevie ku komu ist, mne vypadla blomba a nema my ju kto opravit

To myslíš vážne, že u vás nie je nik, kto by ti to spravil? Vieš čo, mňa ak by boleli zuby, tak by som sa vedel asi aj niekam previesť, ak by mi tam vedeli pomôcť. Nad tým si nerozmýšľala? Napríklad ani do Bratislavy by si nemala ďaleko, či?

tiez ma napadlo a sama poznam viacerych ludi, ktori takto cestuju za doktormi. povedzme si tak, ak sa nieco stane existuju predsa len pohotovosti, no odborneho lekara si v podstate clovek moze vybrat ako keby aj sam. kolko, ze je to zo Senca do Bratislavy - 20km ?

tak do ba by to este nebolo tak daleko keby som vedela, ze ma aj vezme. ja som si uz 2 dni dovolenky minula, co som si ich musela vziat namiesto paragrafu, lebo som prisla do ambulancie a zubara nikde. ani si neviete predstavit, ako ma to vtedy vytocilo. ale s tym inym mestom sa to nezda byt az taky zly napad

Zuby to je ako vidim velmi taza ale v poslednej dobe aj rozsirena tema Podla mna to ani nie je o tom, ze by sa clovek o svoje zuby nestaral, no skor preto, ze ked uz nastane nejaky ten problem, nema cas na to, aby zasiel k zubarovi a dal si zuby do poriadku. Aspon v tom by som to videla ja. Tiez nepatrim medzi ludi, ktori by nejak extra radi navstevovali zubarov, no tiez som casom prisla na to, ze sa moc vycakavat neoplati.

uz mam po tom. cez vikend som tak trocha rozmyslala nad cim, co ste vraveli o tej vzialenosti a ked som si tu tak viac pocitala rozhodla som sa dat na vase rady a vycestovat. vsak ako nebola to ziadna hroza, lebo bratislava je blizko. no musim povedat, ze som veru aj dobre spravila. celkom rychlo som sa dostala na radu a ked som uz bola vo vnutri, ako keby ten strach zo mna opadol a aj samotny zakrok som prezila tak povediac bez velkeho strachu

Takže pocestovať sa nakoniec oplatilo? Ale ber to tak, že máš už potom a podľa toho ako si to napísala, tak to nakoniec ani nič až tak strašného nebolo. Už to len nejak doliečiť a ak môžem vedieť, čo ti vlastne robili?
Neviem, nejak som to tu nenašiel alebo som to prehliadol?

vsak to. ako dobre to dopadlo. celkovo sa musim priznat, ze by ma veru nenapadlo, takto sa vybrat do druheho mesta k zubarovi. a nie tu chodit dokolecka k zavretym dveram, lebo tam nevedia aspon jeden cely tyzden obsediet. no som rada mam pokoj a ak by, viem kam ist

Tak som rada, ze si sa tak rozhodla a uz uvidis, ze bude dobre. Len je to take smutne, ze clovek musi za dobrou starostlivostou takto cestovat, no pri zuboch to je niekedy cloveku aj jedno, len aby ta bolest presla. Predsa len bolest zubov sa nevyrovna asi ziadnej inej.

ale jasne, uz bude dobre. u nas je to veru tazko, ale tak co uz mohol by sa aj sem k nam niekto taky nastahovat a bolo by po problemoch. zlati veru boli a fakt, no dlho som ani necakala. a to som mala najvacsie obavy z toho, ze ma nevezmu, kedze som nebola priamo z ba. no vsetko dobre chvala panu bohu dopadlo

hmm to by bolo veru fakt asi najlepsie, keby ste tam niekho mali, kto by bol stale po ruke. som inak celkom prekvapena, ze sa o to mesto nepostara. predsa by to malo byt aj v jeho zaujme. ale tak ak by daco aspon viem kam aj nabuduce ist. ja absolutne nelutujem, ze som k nim sla a spravila by som tak aj nabuduce. no povedzme si tak, bodaj by clovek so zubami problemy nemal. aky by bol potom svet krasny

ak sa mozem spytat, beru aj deti? ci to mi neviete povedat? resp, ako ste sa k nim dostali? moja mala ma 5 rokov, no mame velmi pokazene zubky. neviem preco, moc sladkeho jej nedavam a zubky si cistime poctivo. nasa zubarka ma trocha no ako by som to povedala, nie moc vhodny pristup k vystrasenym detom a aspon teda moja mala sa zakazdym po navsteve zubarky spamatava este 2 dni

to je asi to najhorsie, co sa moze stat, ze ma diet az prehnany, no niekedy aj opravneny strach zo zubarov a doktorov vo vseobecnosti. no mnohokrat ovedzme si tak, maju na tom hlavny podiel prave doktori. nevedia sa jednoducho spravat a myslia si, ze dieta len tak otvori usta a necha si tam sparat. vsak to niektori dospelaci tak nevedia, proste bez strachu