Cholesterol

Podľa najnovších poznatkov je treba zmeniť pohľad na prítomnosť cholesterolu v cievach. Ukázalo sa, že nie prítomnosť zvýšenej hladiny cholesterolu je rizikovým faktorom pre zdravie organizmu, ale naopak - cholesterol je v cievach na to, aby chránil kardiovaskulárny systém pred jeho narušením. A to z dôvodu zníženej pružnosti a pevnosti ciev, spôsobenej podľa všetkého najmä nedostatočným prísunom vitamínu C a niektorých ďalších látok. Ukazuje sa, že usadzovanie cholesterolu na stenách ciev nie je samoúčelné, ale zabraňuje niečomu oveľa horšiemu - a síce prasknutiu málo pružných ciev na miestach, kde sú oslabené.
Tento fakt potvrdzuje i tá skutočnosť, že cholesterol sa nám usadzuje iba na určitých miestach, najmä na veľkých cievach, no nie vo vlásočniciach, hoci v krvi je zastúpený všade rovnomerne…
Skúste preto podstatne zvýšiť príjem vitamínu C (nie šumivého), nepiť kávu (už 1 šálka denne dokáže riadne znížiť pružnosť ciev), nefajčite a doplňte lecitín o bioflavonoidy, resveratrol, arginin a pod.

To asi nemyslite vazne pri zvysenom cholesterole prejst na bravcovu mast a klasicke maslo… uf az ma zamrazilo.

  1. Dostatočný pohyb. 2. Konzumovať veľa ovocia a zeleniny. 3. Vynechať mastné jedlá (paštéty, klobásy, … ) 4. Užívať ryby olej.

Dobrý deň, rada by som sa dozvedela o účinnej liečbe zníženia hladiny cholesterolu na základe alternatívnych spôsobov. Ďakujem. Eva

Cholesterol sa da znizit pomocou stravy. Znizuje ho cibula, cesnak, brokolica, avokado, citrusove ovocie ako pomarance, mandarinky aj jablka, grepfruity, ananas, kiwi, orechy… obmedzenie sladkosti a pohyb na cerstvom vzduchu. Mam to vyskusane.

Ahojte, tak sa aj já chcem podeliť so svojím cholesterolom, chodím pravideľne k internistový raz za pol roka mám 160 cm a 115 kg, čiže obezita, mám vyšší tlak, ale vplyvom liekov ho držím na 120 / 80 a teraz cholesterol mám 2, 3 a cukor mám 2, 5 ( max chol je 6, 00 a cukru je 5, 6) internista šalie, pretože si to nevie vysvetliť ako je to možné, s mojou váhou by som mala mať vysoký cholesterol aj cukor. Žiadne diety nedržím, papám všetko, čo mi chutí. Ale mám prácu, ktorá ma baví a rodinu, ktorá mi nerobí stresy, som šťastný človek. Poznám ženy chudé ako prst a vysoký cholesterol. Nie som lekár, ale stres podľa mňa je prvým faktorom, nie jedlo. Prajem všetkým veľa zdravia.

Dobry den, mam nizky cholesterol. Ako by som si ho mohol zvysit? Poradte. Vdaka. emo

Strava je základ a všetko sa od nej odvíja. Pokiaľ neupravíš stravu tak cholesterol tažko znížiš. Ja mám roky vysoký cholesterol, ale snažím sa stravovať zdravo. Lekár mi teraz odporučil prírodný Astaxanthín. Je to novinka na trhu. Beriem ho 6 týždňov každý deň a posledné výsledky ma presvedčili, že funguje. Teraz rozmýšlam, že vysadím lieky a skúsim brať iba BioAstin. Prečítajte si viac o Astaxanthíne tu: www.bioastin.sk

Dobrý večer, , ak má Vás syn ešte problém s cholesterolom môžem poradiť spóry, ktoré zaručene znížia cholesterol, a pomôžu aj pri iných ťažkostiach. http://www.organogold.com/cz-cs/a objednať si to môžete na moje meno Beata Juračková. Sú to úžasné produkty.