Lacni zubari v BA - vase skusenosti

Len treba si uvedomit aj to, ze nie kazdy si moze za pristup priplatit. Su ludia, ze im je prakticky aj jedno ku komu pojdu, lebo sa pozeraju hlavne po cene. Povedzme si tak, ze aj ti zubari musia sice z niecoho zit, no ich ceny su zvacsa prehnane a potom sa cuduju, ze ludia k nim chodia malo. Podla mna ma stastie ten, co sa k zubarovi ist neboji a este mu to aj nezruinuje rozpocet.

Peniaze. to je to čo sa teraz všade rieši. Každý pomaly len na peniaze pozerá a to ma vie niekedy vytočiť. Ono drahé služby nemusia za každým znamenať aj nejakú prevratnú kvalitu. A to by som povedala, že platí asi vo všetkých odvetviach. No chcela som skôr to, že či je aj dobré sa takto s bolesťami trápiť, a či si tým nemôžeš @wranilka privodiť aj nejaký ten zápal a potom to bude len horšie

to je pravda, len tak to natahovat a ked zub boli, je velka pravdepodobnost, ze sa niekde pod nim spravi zapalove lozisko a cele sa to len casom zhorsi. ako ja by som povedala, ze by som az tolko asi nevydrzala trpiet. no ked si niekto neda poradit, tak je to s nim tazko. ja by som uz asi nechodila okolo horucej kase a sla by som

Ako ja by som vam vedela tiez co si o zubaroch porozpravat. So zubami som mala problemy od mala cez rovnatka a potom pri malom sa mi hrozne pokazili zuby. Bolo to hrozné. Ziadne lieky, nic. Ako keby zoslabli a zacali sa mi vylamovat. No pri tehulkach je velmi tazko nieco so zubami robit, to by mi dali mozno zeny aj za pravdu. Nic vam nemozu dat, aby to neuskodilo dietatku, a ked sa aj nieco nedskodneho najde, tak je to zas slabe, takze sa to ani neoplati. Teraz mam na stastie pokoj, ale zaklopem si, nech to nezakriknem.

Ó rovnátka, tými som si veru prešla aj ja. Teraz ich už nie je tak často vídať, neviem či tie deti majú také rovné zuby alebo sa to dá teraz aj inak spraviť, aby sa zúbky narovnali.
Tehotenstvo a zuby, to je ozaj kapitola sama o sebe. Mňa boleli zuby len na začiatku a potom to našťastie prešlo a musím si zaklopať, že som v podstate už s nimi až do konca tehotenstva nemala žiadny problém

dlhsiu dobu som tu nebola no musim sa vam pochvalit, ze uz som svoj problem so zubom vyriesila. jednoducho sa ta bolest uz nedala vydrzat, skusala som si zub vsemozne nahrievat, jedla som tabletky od bolesti jak cukriky a nic. tak som navstivila Szubarov, aj ked som mala iste obavy na zaciatku, ale aj v daka vasim skusenostiam som sa rozhodla ist prave tam. ked som tam prisla, prave ordinovalo take mlade dievca, ktore ma upokojilo az tak, ze som bola v tom kresle celkom pokojna. v konecnom dosledku to dopadlo celkom fajn a aspon som sa zbavila sklucujucej bolesti

Takze predsa. Ja osobne som sa aj cudoval, ze si to tolko vydrzala. Za seba mozem povedat, ze by som to vzdal uz davnejsie a utekal by som k zubarovi. Takze si v konecnom dosledku aj rada, ze si tam bola. Vsetko prebehlo tak, ako si chcela? Teraz uz mas pokoj, pomaly sa ti to uz aj zahojilo, ci? A co ti to vlastne robili?

vies co, zahojene to este nemam, no to je uz nic, oproti tomu, ako to bolelo pred tym. trhali mi spodnu sedmicku, mala som ju aj zlomenu a uz bola napadnuta vo vnutri, tak zachrany nebolo. mozno ak by som to nenechavala zajst az tak daleko, tak by sa s tym dalo este nieco spravit, no tak co si budeme vraviet, mozem si za to sama. no, aspon ze ten samotny zakrok bol vdaka nim znesitelny

Tak si potom dobre dopadla. Ono sa to casom zahoji, no isty cas to asi potrva, ak si mala vacsiu ranu po zakroku. Na to ako popisjus, co si s nim vlastne mala, tak mas moj obdiv, ze si tolko vydrzala. Keby si vedela, ze maju taky fajn pristup, sla by si aj skor, ci? Aspon uz budes teraz vediet, ze nabuduce sa ti tak moc trpiet ani neoplati.

no to ano, ale tak clovek si asi v takychto pripadoch potrebuje najprv nieco odtrpiet, inak si to vysvetlit neviem :slight_smile: vsak teraz ma problemy so zubami kamaratka a sak ja hrdina, jej tiez uz teraz hovorim, nech zbytocne netrpi a zajde si to dat spravit. teraz sa mi to uz lahko hovori, no pred par tyzdnami to tak z daleka nebolo

Môj kamoš teraz trpí podobne. Najprv si myslel, že mu zub len prefúklo, no zjavne to tak nebude, keďže s ním má pánty už vyše dvoch týždňov a nedá si povedať a stále je v tom, že to pomizne samo. Už sa na neho niekedy nedá v robote ani pozerať, keďže chodí stále opuchnutý. @vranilka vravíš teda, že tam kde si bola ty majú v pohode prístup a je nutné sa objednať, či stačí len prísť a hneď by ho zobrali?

@dannys vies co, ja som sa neobjednavala. isla som v podstate ako akutny pripad a vtedy sa objednavat netreba. v podstate maju cas urceny na taketo bolestive stavy a to
kazdy pondelok az stvrtok od 8:00 do 15:30 hod a piatok od 8:00 do 13:00 hod. tak ak by moze tam ist v tychto hodinach a nahlasit sa ako bolestivy pripad a zoberu ho co najskor

@vranilka ďakujem ti veľmi pekne. Asi mu dneska zavolám a skúsim ho nejak presvedčiť, aby to už neodkladal. Však my keď sa na neho v robote dívame, tak mám pocit, že nás bolia zuby aj za neho. A nedá si povedať. Ja som to mal kedysi podobne, že som sa zubárovi vyhýbal a skončil som tak, že sa mi zub ešte viac zapálil a bolo treba väčší zákrok a podstatne dlhšiu liečbu.
Vtedy som si aj búchal hlavu, že na čo som až toľko čakal.

No tak mňa momentálne trápi niečo podobného. Mám pocit, že mi buď zub praskol alebo sa mi z neho odlomilo. Je to vrchná stolička v zadnom rade. Niekedy je dlho dlho pokoj, no keď sa objaví bolesť je to priam neznesiteľné. Zatiaľ mi ako tak pomáhajú tabletky, no blíži sa čas, keď budem musieť aj ja navštíviť zubára, preto som sa ťa chcela spýtať, či sa k nim treba objednať alebo môžem proste prísť?

ahoj. asi ti usiel prispevok, ktory som pisala vyssie. ak ta to moc boli, tak si v podstate bolestivy pripad a vtedy sa objednavat nemusis. vyssie som tak isto pisala casy, kedy tam mozes prist aj bez objednania. na tabletky by som sa moc nespoliehala, videla som to na sebe, ze po istom case prestali ucinkovat a potom som bola stratena

Asi hej prepáč, niekedy nerozmýšľam a hneď konám. Na piatok som si vybavila voľno v práci, tak hádam do vtedy vydržím nejako. Tabletky ešte ako tak fungujú, tak sa len modlím, aby top takto tých pár dní ešte vydržalo. Tak ale upokojila si ma, že k nim môžem v podstate len tak prísť a nemusím sa objednávať. Hádam keď ma tam zbadajú, vezmú ma čo najrýchlejšie, nech už mám konečne pokoj s bolesťami a môžem normálne fungovať.

no do piatku mas veru este co ribit, aby si to vydrzala. nestalo by ti za to, ak by si si vzala napriklad paragraf a zasla si si k nim skoro rano? nemuselo by tam byt az tolko ludi a mohla by si to mat rychlo za sebou, hmm? teraz je aj teplo, cloveku je tazko uz len z tych horucav a nie aby sa trapil este bolestami, ked sa s nimi da zatocit, len clovek musi v sebe najst kusok tej odvahy a bolesti sa dokaze rychlo zbavit. podla mna by sa to vyriesilo pri prvej navsteve a potom by ti bolo uz len dobre

No tak musím vám povedať, že to známy včera už nevydržal a rozhodol sa navštíviť zubára s tým zubom. A to by som bol povedal, že vydržal dosť. Ja by som toľko veru netrpel. Odporučil som mu szubárov, keďže som tu o nich čítal celkom v pohode komenty a zjavne to bola dobrá voľba. Vravel, že sa ráno nahlásil a ani nie do hodinky bol už dnu. Sa smial, že si to nemal ani kedy rozmyslieť. Síce mu tam trocha dohovorili, že mohol prísť už aj skôr lebo sa mu to viac zapálilo, tým že čakal.

@danys dneska je len streda a ja musím vydržať až do piatku. Ako to tak čítam, normálne rozmýšľam, že by som si asi skúsila voľno v práci prehodiť na zajtra, alebo by som si teda vzala paragraf ako vravela@vranilka. Po pravde v noci som sa pomaly už šplhala po stene, lebo som nevedela čo od bolesti. Stále proste čakám, že to nejakým zázrakom prejde a ja budem mať už konečne pokoj.

pevne verim, ze si sla uz dneska. ja viem, ze je to len jeden den, no aj ten vie v celku narobit sarapatu. i ked sa nepozname, no prajem ti, aby si uz so zubami mala uz pokoj. podla mna nie je nic horsieho, ako ked nieho bolia zuby. u nich sa podla mna ani nemas coho bat a verim, ze by ti rychlo pomohli. dufam teda napises, ze si si ten zub ozaj bola dat spravit