Nadmerné potenie - poradiť

Ja sa potim najma pri sexe…

u mňa to nezáleží absolútne od ničoho, potím sa kedykoľvek a za akýchkoľvek okolností, nezávisí to od miery stresu alebo tepla, jednoducho to mám na genetickom základe takže som si musela zvyknúť :slight_smile: lekárov som pochodila snáď všetkých a nikto mi nič nové nepovedal :slight_smile:

nie som lekár, len vlastná skúsenosť, potil som sa extrémne desiatky rokov, pri jednom vyšetrení som sa posťažoval urológovi, ten zobral mikroskop, vzorku moču a povedal, že potrebujem Pyridoxin, odvtedy mám pokoj, nepotím sa ani pri väčšej záťaži, ktorú tak radi popisujete.

tak mne pomohol ten Driclor asi len prve 3 dni, bolo to super nepotit sa. ale bohuzial, po par dnoch na to, po naneseni do podpazusia to zacalo hrozne stipat a svrbiet, tak som to hned umyla vodou. nechapem preco. a teraz sa potim ako predtym ;( a zo stitnou zlazou nic nemam, bola som na vysetreni uz 2 razy…je to na nervy ;(…co mam robit???

Nadmerne potenie sprevadza i vazne kardiovaskularne ochorenia, cukrovku, niektore ochorenia stitnej zlazy. Preto nikomu neodporucam obchadzat lekara a experimentovat s radami na dialku…

ahojte, vyskúšajte prasličkový čaj. Je účinnejší ako šalviový. Zabraňuje poteniu.

Botox je vynikajuci pri liecbe vaznych ochoreni a pomaha zabranovat nadmernemu popteniu, vyhladzuje vrasky…

chcem sa spytat ten driclor ten sa da aj kupit alebo to musim ist ku lekarke na kozne???a co to stoji

aj ja som mal velmi podobny problem,ak ti nezistili nic na endokrinologii tak zrejme trpis hyperhydrosou…driclor je nanic-neucinkuje a pocha a botoxil ja drahy a neni trvaly…ja som 2 mesiace po operacii a absolutne vobec sa nepotim…a to mi predti doslovne kvapkalo s ruk… ak mas zaujem rad sa podeli o skusenost… viem ake to je :slight_smile:

ahoj mirka…predpokladam ze ten driclor ti absolutne neucinkuje…a picha…ze? existuje este nieco podobne ale tiez to nieje nic moc…zabudni nato aj na salviovy caj a dubovu koru…su to nezmysli…je pravda ze tie inekcie su ucinne ale nie dlhodobo a je to financne velmi narocne…mal som podobny problem takze viem ake to je neprijemne…som 2 mesiace po operacii hyperhydrosi a absolutne sa nepotim…ak mas zaujem rad ti poradim z vlasnych skusenosti s celim tymto prablemom… marwie@azet.sk

a ako ti to marwie robili?

Ahoj Sandra, Driclor sa da kupit bez predpisu myslim, ze stal okolo 210,-.

Ahoj Marwie, operacia hyperhydrozy je prerusenie nervov zodp. za potenie? Myslis ze sa moze podstupit aj ked mam poskodenu chrbticu? A ako je to s platenim. Co to stoji, alebo co uhradza poistovna (ak nieco uhradza)? Trpim nadmernym potenim uz od detstva. A Driclor mi ruky velmi vysusuje (okrem toho, ze ucinok je cca 10%) Dik

marwie, prosim, porad, kam sa obratit, kde ti robili operaciu hyperhydrosi a kolko to stalo. Diky.

Ahoj!Mam tento problem snad od narodenia, no neviem čo s tým.Uz som vsetko skusila a momentalne som na tabletkách proti stresu ale nic nepomaha.Mohol by si mi prosím ta neako poradit?

Ahoj!Prosim ta mohol by si mi poskytnut neake informacie o tej operácii?Ako by som sa o nej nieco dozvedela ci sa plati a kde sa robi?A co mam spravit a by som na nu mohla ist?

Dobrý deň , reagujem na tvoj príspevok,pretože mám ten istý problém.Tečie mi z rúk aj z nôh.Ak môžeš, prosím poraď. Dakujem

Vyskusaj tieto linky, je to sice po anglicky ale vela sa tam dozvies
http://www.sympathectomy.co.uk/faq.php#NHS
http://www.stdpharm.co.uk/iontophoresis/idrostar-hyperhidrosis.html
http://www.hyperhidrosisuk.org/hands.htm

Ahojte všetci mám na Vás jednu prosbu, mám problém s potením rúk mám to už od dectva,potia sa mi dlane a to či som v kľude,v teple, nervózny prosto keď to príde nedá sa tomu ubrániť a pomaly,ale isto ma to ubíja je mi nepríjemné podať niekomu ruku, viete mi niekto poradiť?Ďakujem

Ja mam tiez s tymto problem ale nikto v mojej rodine nie mam 15rokov a vobec nemam nedvahu meriam 175 a vazim 49 tak hadam nie a potim sa tak velmi ze ked si rano obleciem tricko tak za minutu ho mam mokre pouzivam rozne pripravky od tuhych az po spreje je to na nervy a velmi depresujuce pomozte mi prosim lebo ja to uz nevydrzim!