2 krat za mesiac sex. Je to normalne?

Mam 31 rokov, som mamicka 3 deti. S priatelom zijem 13 rokov a vsetko bolo fajn, az kym priatel nedostal depresiu. Velmi tazko sme ju zvladali, ale casom sa to zmiernilo pocas toho sa nam narodila dcerka, z ktorej priatel ziari, ale nas sexualny zivot za posledny 1 rok klesol a velmi ma to trapi. Som zrela zena plna energie a chuti a on na mna nema chut, vyhyba sa sexu, pohladeniu, vobec ma nevnima, ze som tu a ze ho potrebujem. Ako v nom mam znovu prebudit vasen? Mam ho opustit a zacat odznova? To by som nerada, lebo ho stale milujem. Podvadza ma? Podvadza ma? Ako to zistim?

1 Like

Nina, keby bola v tom iná žena ja si myslím, že to by si už poznala. Vtedy začnú chlapi o seba dbať, potrpia si na to, aby boli pekne vyholení, vykúpaní, vyvoňaní no proste ako zo “škatulky”. Potom sú to časté výhovorky, že prečo prišiel neskoro domov, tajné telefonáty. Píšeš, že priateľ dostal depresiu a že sa potom s toho dostal a nemôže byť náhodou tam pes zakopaný? Viem, že ty ako každá žena túžiš po milovaní a nežnostiach, ktoré si predtým od neho dostávala. On ti rozchod nenavrhuje tak ani ty nad tým nepremýšľaj. Keď sa dvaja ľudia do seba zamilujú tak ich najprv spája ten divoký sexuálny ošial. Nedokážu sa jeden druhého “nasýtiť”. Po nejakon čase tento ošiaľ opadne, lebo už ťa miloval toľko-krát. Potom prídu deti, s nimi aj starosti, radosti, a vtedy sa už vo vzťahu začnú preferovať iné hodnoty, pre ktoré dvaja ľudia chcú byť spolu. Máte tri pekné detičky, on si ťa váži ako matku vašich detí, možno si dobre rozumiete aj v tom, že máte spoločné záľuby. Ale jeho niečo sakra trápi, tak to z neho dostaň!

1 Like

Ahoj Nina, ty si radila mne a teraz idem ja tebe, nepises nic o tom, ci si sa s priatelom snazila zaviest rec na to preco sa sprava tak ako sa sprava. Takze ak ste o tom nediskutovali, skus ak bude dobre naladeny zaviest rec tymto smerom. Po dalsie ako pises, Vas zivot je viac menej fajn aj ked boli problemy a isto este budu a prave preto by som na tvojom mieste neuvazovala nad tym najst si niekoho ineho a toto vsetko zahodit a tvarit sa, ze sa nic nestalo. EE toto nie je cesta. A zasa druha vec ak jemu prosto pocet vasich intimnych spojeni postacuje, tak existuju aj ine sposoby, ako si pomoct ked “mas chut”. Skuste sa pripadne aj o tomto porozpravat, mozno ti bude rad asistovat, mozno ho to navnadi a este ostava tretia moznost, ze jeho depresia nie je prec, iba zmenila trosku svoj prejav a mozno tento jeho nazvime to nezaujem je prejavom depresie, alebo nejako s nou suvisi. V kazdom pripade radim skor rozhovor, povedz mu, co teba trapi snaz sa zistit, co je za jeho chovanim, co sposobilo jeho depresiu ak ti to uz doteraz nepovedal, ale isto nerozmyslaj nad zmenou partnera.

1 Like

Nechut na sex je sucastou depresie, jeden z jej priznakov, je mozne riesit najskor depresiu a liecit sa a potom pripadne, to co je vo vztahu medzi vami a co sa tyka sexuality. R. Svihranova - psychologicka.

1 Like

Mam 30, sex mame 1 x za dva mesiace, milujeme sa az to boli. Su aj ine priority, iny level.

1 Like

Musim povedat, ze je to pravda, depresiou trpim tiez a chut na sex sa u mna takmer vytratila, vlastne s priatelom mam sex vacsinou len preto, ze on chce, aj to sa mu zda malo casto a mne pricasto, ale lubit ho stale lubim, nepodvadzam ho a tiez ma trapi, ze ta chut nie je, depresia ju uplne zahubila.

1 Like

Mám 45 rokov, som abiciózna žena a nemala som sex s manželom už 4 roky. Myslite si, že je to nenormálne? Hambím sa to vôbec niekomu povedať, manžel je v sústavnom strese, nedarí sa nám finančne. Neviem čo mám robiť, žijeme normálne, človek by povedal, že až ideálne navonok, len my dvaja vieme, že vo všetkom si rozumieme, len v sexe nie.

1 Like