31. máj - svetový deň bez tabaku

Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) a jej partneri každoročne 31. mája pripomínajú Svetový deň bez tabaku s dôrazom na zdravotné riziká spojené s užívaním tabaku a na presadzovanie efektívnych politík, ktoré vedú k zníženiu jeho spotreby. Svetový deň bez tabaku 2015 vyzýva členské štáty, aby spolupracovali pri zastavení nezákonného obchodovania s tabakovými výrobkami. Nedovolené obchodovanie s tabakovými výrobkami je významným globálnym problémom, z pohľadu zdravia, práva, ekonomiky, vlády a korupcie.



Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://www.zzz.sk/clanok/13881-31-maj-svetovy-den-bez-tabaku

Nefajcim uz par rokov a som rada, ze som vedela prestat

bodaj by ludia uplne odlozili tabak! nikdy som nefajcila a nemam moc v laske fajciarov!

Tak kazdy ma v podstate nejaky ten zlozvyk niekto taky iny zas onaky. No odudzovat ich nejak preto, ze fajcia, ako to mi pride trocha cez

Presne ako si napisal domenicco, kazdy mame nejaku muchu a zlozvyk, ktoreho sa nevieme vzdat a ked sa chceme vzdat, tak to je dost narocne

hej hej ale tak ja mam tiez mnohych priatelov, ktori fajcia a ked vedia, ze mi to vadi, tak si pri mne proste nezapalia

tak jasne ked je ohladuplnost tak v tom ziadny problem nevidim. kazdy mame podla mna nejaku tu svoju zlu neduhu

mne fajciari nevadia, kym to nefukaju do mna

Tak taky asi viaceri nevadia ale tak vacsinou ked je fajciar, tak to citis, ze mu pachne z ust ten taky cigaretovy neprijemny zapach, ten ja vobec nemusim.