4D ultrazvuk

Zdravím všetkých, kočky bola niektorá z Vás na 4D ultr. vyšetrení počas tehotenstva v PP? No ja som z toho dosť sklamaná. Celé to trvalo pár minút, na DVD mám pár fotiek a dva 3-sekundové videá, ktoré ani nestíham pozrieť a už sa vypnú. A za ten poplatok som si to predstavovala trochu inak.

Práve sa chystám na 4D ultrazvuk, ale zvažujem kam ísť. Ceny sú moc rozdielne. Niekde je to 1000 sk a inde až 1800 sk. Tak dúfam, že to bude stáť za to. Ide mi hlavne o zistenie pohlavia dieťatka, aby som sa už vedela pripraviť.

Co sa 4D ultrazvuku tyka, nemyslim si, ze je potrebny. Ide skutocne iba o zarobkovy biznis vyrobcov takychto zariadeni, tak ako tomu je dnes vo vela pripadoch v kazdej oblasti. Co sa ale tyka skodlivosti prevadzania takehoto vysetrenia, jednak som sa o tom nikde nedocitala a ani lekari neupozornuju na mozne rizika. A pouzivaju toto vysetrenie ako pomocne na zistenie vyvoj. chyb, vitality babatka a pod. To, ze sa da zistit aj pohlavie je skor iba taky vedlajsi produkt. Osobne som momentalne v 7. mesiaci a po prekonani dvoch potratov sa tesim na kazde sono, lebo sa mi aspon ukludni psychika, ked vidim, ze babatko je ok. Co sa pohlavia tyka, bolo mi to uplne jedno, jedine co ma zaujimalo a zaujima je zdravie mojho babatka, ale manzel bol zvedavy, takze sme sa to dozvedeli spolocne.

Lekari neupozornuju ani na mozne rizika rontgenoveho ziarenia, ba ani mammografie, iba sa poukazuje na “prinos” v diagnostike patologickych procesov, ale to, ze prave mammografia moze byt spustacom patologie v prsniku, tak o tom akosi sa mlci. Lekari neupozornuju ani na velmi vazne nasledky hormon. antikoncepcie a spustu zien sa nimi napchava a tym zabezpecuje na ukor svojho zdravia obrovsky financny biznis pre farmaceuticku spolocnost a prispieva k motivacnemu bonusu pre lekara, ktory antiku podpisuje, takze ocakavat od lekara, ze zakazdym bude v prvom rade poukazovat na negativa u nas povolenych liecebnych postupov a chemickej liecby je velmi naivne. Vsetko riadia financie, zdravotnictvo nevynimajuc. Zdravotnictvo je velmi dobry biznis, ved co sa pokazi jednym vysetrenim, sa musi liecit u ineho odbornika a tak je tok penazi kolom dokola non-stop zabezpeceny.

Ahojte baby, tak teraz som v pomykove? Ja som bola rozhodnutá ísť v januári na 4D ultrazvuk, ale po prečítaní Vašich príspevkov - neviem - neviem. Som prvýkrát tehotná a chcela som ísť na tento 4D ultrazvuk s tým, že budem mať ja s manželom i bábätko pamiatku na “pobyt” v brušku, že budeme skôr vedieť pohlavie a pod. Ale popravde som si akosi naivne myslela, že tým bábetku neublížim, ale teraz váham … vyzerá to, že to nie je až taký super nápad. Takže baby vážne tento ultrazvuk neodporúčate a je rozumnejšie počkať? Ďakujem.

Ja som bola s prvou dcerkou v KE na 3D a bola som spokojna, vseto pozreli, doktor bol prijemny, mame aj foto aj nahravky, vsetko na CD, platili sme vtedy asi 600 Sk, pre 3 rokmi, teraz som sa objednala na 4D, ale inde, mala som ist zajtra, ale dnes rano mi volali, ze im odisiel lekar, tak ma rusia … super a to som sa tesila, ze budem mat pamiatku aj s druhym babom. Uz som v 21. TT, tak neviem, ci sa mi este niekde podari objednat. Lenka