ADL: Lekáreň u sv. Floriána v Čachticiach porušuje viacero zákonov

Predsedníctvo sekcie lekárenstva Asociácie dodávateľov liekov (ADL) sa zhodlo sa na tom, že konanie Lekárne u sv. Floriána v Čachticiach je vysoko neetické, nie je v súlade s liekovou politikou štátu a lekáreň týmto konaním porušuje viacero zákonov.Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://www.zzz.sk/clanok/2825-adl-lekaren-u-sv-floriana-v-cachticiach-porusuje-viacero-zakonov

Okrem spomínaných negatív počínania tejto spoločnosti je tu aj aspekt odrádzania pozornosti pacienta od farmakoterapie, pretože sa nesústeďuje na potrebnosť lieku, ale na finančnú úľavu. Lekáreň nie je miesto, kde sa dá “kšeftovať” ako na trhu. Lieky sú striktne kontrolovaný “tovar” a keď štát stanový že sa za liek dopláca, tak sa doplácať bude!! Z pohľadu “zamestnancov” - lekárnikov v ešte “klasických” lekárňach bez vernostných kartičiek a iných “sprostostí” typu hypermarket je to degradácia profesie v záujme neetického zvyšovanie obratu. Samozrejme až keď dané spoločnosti zničia poctivé lekárne…Lekárnik má držať v ruke svoj produkt - liek a nie čítačku kariet kasínového typu z neistou výhrou pre pacienta.

Vážená spoločnosť,
Dovoľujeme si Vám týmto exkluzívne ponúknuť na prenájom obchodný priestor , ktoré sa nachádzajú na prízemí novostavby Átrium, na rohu Ružinovskej a Herlianskej ulici.
Priestor sa nachádzajú na frekventovanej ulici a sú ideálne na zriadenie obchodnej prevádzky, kaviarne a pod.Priestory sú momentálne vo výstavbe, čo Vám pri rýchlom jednaní umožňuje zmeny do navrhnutého dispozičného riešenia podľa Vašich požiadaviek.Termín plánovanej kolaudácie je december 2008, odovzdanie obchodných priestorov je plánované na 1. kvartál 2009.Bližšia špecifikácia nebytového priestoru:
Obchodný priestor č.13 o výmere 115,78 m² priestor má veľký výklad resp. dva do oboch ulíc, nachádza sa v na prízemí polyfunkčného objektu Átrium na Herlianskej ulici.Rozloha priestorov je:obchod 103,1 m²,chodba 11,72 m²,WC + sprcha 3,35 m²,sklad a šatňa 7,61 m².K priestoru patrí aj parkovacie státie. Priestor je k dispozícii od januára 2009, možnosť dispozičných a stavebných úprav podľa želania nájomcu.
V prípade záujmu, Vám rád zodpoviem akékoľvek dodatočné otázky.
S pozdravom