Afty, ako sa ich zbaviť?

noo,pri oslabenej imunite aplikovat cukor do ustnej dutiny…najlepsi sposob ako si privodit kvasinkovu infekciu…nie kazda rada je nad zlato :slight_smile:

Skuste neoangin sprej priamo na aftu. U mna to funguje.

ja mam uz roky afty, a nic poriadne nepomaha. Naposledy som bola u imunologicky predpisala mi isoprinosine, uz vyzeralo ze to bude lepsie ale po mesiaci sa mi afty znovu objavili.Uz neviem co s tym, je to pliaga ktorej sa neda zbavit.

Ja používam Mundisal gel a pomáha to!
Môžete si to aplikovať aj tri-krát denne.
Na také 2 hodiny to znecitlivelý a urýchli to hojenie afty
! ODPORÚČAM !

No to zalezi od toho kto ma ake afty, myslim si ze je to individualne a kazdemu pomaha nieco ine. Poznam aj Mundisal, Kamistad, Parontal, Florsalmi, Betadine, Periocur (ktory veru nie je najlacnejsi), Citrovital, atd. a aj tak trva minimalne tyzden kym vobec afta prestala boliet a to este trva kym sa celkom zhoji. Takze uz sa snazim hladat pricinu preco sa afty robia, lebo to vsetko su len tlmiace pripravky, ktore vylieceniu nepomozu.

Dobrý večer, chcela by som poradiť všetkým, ktorí majú problémy s aftami. Mne sa po prvý krát objavili pred 16 timi rokmi ešte ako školáčke na ZŠ. Spočiatku ma liečili vitamínovou liečbou - Pyridoxin, Riboflavin a podobne, neskôr som brala štyri roky hormonálne tabletky Prednison forte, lebo podľa lekárov nič iné by už u mňa nezabralo. Pomohlo, ale problém bol v tom, že akonáhle som ich chcela na nejaký čas vysadiť, afty boli späť a ešte vo väčšom rozsahu. Tabletky som musela vysadiť, keď som otehotnela a tu nastal problém. Afty sa vrátili a bolo to čoraz horšie. Po troch týždňoch neskutočnej bolesti ( ved to všetci poznáte ) mi jedna pani v lekárni poradila Corsodyl roztok 0,1 % ( pozor, je aj silnejší, ale ten nezaberá ).O dva dni nastala obrovská úľava a o štyri dni boli afty preč. Odvtedy prešlo 11 rokov a tento rozkok som používala aj pri druhom tehotenstve. Keď už cítim, že sa mi začína robiť nejaká afta, okamžite použijem Corsodyl a na druhý deň ráno je afta preč. Nestojí to ani 100 Sk a vyplatí sa. Ale je potrebné vyplachovať poctivo po dobu 1 minúty, inak to nemá zmysel. Držím prsty. Pekný večer.

Ja mávam afty, ked sa pohryznem ďasna. A potom mi dlho trvá, kým sa ich zbavím. Aj teraz mám. Z jedného pohryznutia ich mám viac. Skúšala som všeličo v priebehu tohto týždňa: vyplachovať sódou bikarbónou, Herbadent, Kamistad gel. Nič mi nepomáha. Hrozne to bolí. Mám to aj trochu opuchnuté. Je niečo také, čo zaručene pomôže?

Dobrý večer Janka,
tak ako som už spomínala ( vid príspevok nižšie ), podla môjho názoru Vám môže pomôcť Corsodyl 0,1 % roztok, skúste a uvidíte.
pekný večer.
Sisa

Dobry den, chcem sa podakovat Sise, ktora poradila Corsodil roztok 0,1%. Mala som 2 afty v ustach a zacali sa mi robit dalsie 2. Vtedy som si precitala prispevok od Sisi tak som si hned isla kupit roztok Corsodil. Uz po prvom vyplachnuti to bolo lepsie, a po dalsich dvoch vyplachnutiach sa afty stratili. Dufam, ze to bude ucinkovat stale, lebo afty mam uz 14 rokov a stale sa to zhorsovalo. Takze este raz dakujem Sise!!! a odporucam aj ostatnym.

Pôjdem s tým zubárke. Sestrička mi povedala, že ony na to majú špeciálnu nepredajnú vodičku, ktorá je najúčinnejšia. Takže skúste s tým ísť k zubárke, kto máte problémy. A užívať vitamíny. Lebo nejaký chýba.

p.s.nedávno jsem měla pořádnou hnisavou angýnu…?..

-Cast 1-
Zdravim vsetkych. Ja mam afty od detstva a stale sa to zhorsuje - su castejsie, vacsie, a viac. Tak na zaciatok: hovori sa ze su najcastejsie od stresu, znizenej imunity alebo nedostatku nejakeho vitaminu casto B. Bohuzial mam v poslednom case velmi vela stresu, v destve som bol chudokrvny (zelezo a vitamin B) a zevraj mam lokalne znizenu imunitu v ustach, a celiakiu (alergiu na lepok a mliecne bielkoviny)- tak si viete predstavit ake problemy mam s aftami. Uz som sa o tom rozpraval s vela lekarmi a dokonca s jednym, ktory sam ma afty! Ten mi povedal ze to je celozivotne, neda sa to vyliecit, a ze bez liekov sa to hoji 2 tyzdne a s liekmy 14 dni :slight_smile: ale niekedy to tak naozaj je. A pravda je taka, ze vzdy ucinkoval iny prostriedok. Kedze mam afty vyse 20 rokov a casto, tak som za ten cas uz toho vyskusal velmi vela, ale tu je vela novych pripravkov o kt. som ani nepocul, ale to je skor tym ze posledne roky nepouzivam nic (pretrpim kym to samo neprejde, inak velmi bolestiva metoda), a robil som pokusy, ze co je najucinnejsie. Moj najnovsi vysledok je taky, ze u mna sa AFTY dokazu adaptovat na “liek”, liecebnu kuru, ustnu vodu a tinktury a pod. Pred rokmi to bolo tak ze jeden druh “liecenia” (cize jedna konkretna tinktura, voda a pod) mi vydrzala na viac generacii aft, cize viac vylieceni, a potom to prakticky vobec neucinkovalo a niekedy az zhorsovalo, pri ustnych vodach ktore lokalne umrtvovali. A tak som musel zmenit znacku. A zase dokola. Ked uz dosli “druhy lieciv”. Tak som ich jednoducho neuzival a trpel. Ked som sa k nejakej znacke vratil napr. po rokoch tak zase ucinkovala vynikajuco ale iba na jeden krat (myslim tym na tych par dni do kym sa afty nevyliecili). Teraz to funguje tak, ze ak raz uz nejaku konkretnu latku pouzijem tak ju viac ani nepouzivam lebo to nema zmysel. Takze to iba dokazuje ze aft je viac druhov, kedze niekto pise ze unho ucinkuje ten isty pripravok uz dlhsiu dobu. (aj ja budem rad ked najdem nejaky pripravok co bude ucinkovat stale).

-Cast 2-
Posledne co ucinkovali boli Herbadent, Tantum verde, Lacalut ustna voda, a aj Lacalut Aktiv zub.pasta, pred tym to bolo nespocetne mnozstvo tinktur a ustnych vod, ktore prichadzali a odchadzali (aj z trhu). Ale u kazdeho je to inak. Dalsie zistenie je, ze v destve boli moje afty male a iba na licnej sliznici(samo zvnutra), niekolko mm. Cim dalej sa zvacsovali a posledne roky sa zacali sirit aj na miesta kde neboli, cize na makku cast dasien a bocne strany jazyka a su obrovske a bolestive, a bohuzial ich je viac naraz. V poslednych mesiacoch by som bol za male niekolko mm afty doslova vdacny (v zmysle ze by som ich hned menil :slight_smile: ), tie su pre mna uz ani neni problem - pri tychto starostiach co mam teraz su male afty, alebo tzv “stipnutie” pri osetrovani afty nejakym pripravkom, uplne zanedbatelne. Teraz uz ich mam vyse 2 mesiace a najvacsie ake som kedy mal (vzdy viac naraz a jeden “aftovy” utok trva 2-3 tyzdne). Hned ako sa mi zahoja mam dalsie a inde. Na lavej strane ust/jazyka som nemal jedlo uz 2 a pol mesiaca. Casto citam ze sa vysktyuju u mladych ludi a u ludi ktory sa tak povediac “usadia” a ustalia si zivot to prejde(predpokladam ze “iba” s obcasnym vyskytom). Tak uz cakam kym mi prejde tento stres a dufam, ze aj afty.
AD ODRANENIE PRICIN: odstranenie pricin je jedna vec, ale ked uz sa afta objavi je dobre mat po ruke pripravok ktory ich odstrani do par dni, a nie trpiet 2-3 tyzdne, ledva jest a rozpravat.
Vsetkym zelam vela zdravia a rychle liecenie.
Peto

Ahoj Peťo,
presne viem, o čom píšeš. Ja mám ( alebo mala som ) podobný problém už 16 - ty rok. Ak si prečítaš aj môj predchádzajúci príspevok, je tam moja rada, aby sa na afty použil roztok Corsodyl 0,1%. Flicka si nechala poradiť a v jej príspevku je napísané, že jej okamžite pomohol. Aj u mna to už lekári vzdali, až som napokon aj bez nich prišla na to, čo mi pomôže. Je to super vec, najlepšie na tom je, že Corsodyl vôbec neštípe ( ako väčšina iných liekov), a zaberá väčšinou už po niekoľkých hodinách. Skús a budem rada, ak sa po čase ozveš, či pomohlo.
Sisa

Ahoj. Cital som tvoj prispevok a hned som si zapisal Cordosyl 0.1 na papier :slight_smile: , a teraz som ho bol kupit. Este mam otazocku, pouzivas ho iba pri vyskyte afty, teda ked sa objavia, alebo ho pouzivas niekedy aj preventivne?
A dakujem za radu, potom napisem ako to ucinkovalo u mna :wink:
Cau, Peto

Ahoj Peto, urcite by si mal vyskusat Corsodyl roztok tak ako radi Sisa to zarucene zaberie, pretoze aj ja som si myslela ze uz mi niet pomoci, ale Corsodyl fakt zaberie! Hned je citit ulavu!!! A myslim, ze potom aj obmedzuje tvorbu aft.

Ahoj. Predsa len mam na teba jednu otazocku suvisiacu s Corsodylom. - V navode je pisane ze by sa nemala pouzivat zubna pasta obsahujuca Lauryfosfat Sodny (SLS), lebo znizuje ucinok Cordosylu, a odporucaju tam zubnu pastu Parodontax. Sice som si ju kupil a pouzil, ale ta je prevazne na paradentozu a s nou suvisiace problemy, tak sa radsej spytam aj teba, ty pouzivas aku zubnu pastu??
Dakujem za odpoved, ahoooj.
Peto
PS: Akurat dnes pisali v SME o aftach :slight_smile: a pisali, ze postihnuty ludia by nemali pouzivat pastu s Laurysulfatom Sodnym, lebo ten vysusuje sliznicu a tak ju oslabuje.

tak aj ja mam problemy s aftami…nikdy som ich nemala a v marci som bola operovana a uspavana a odvtedy mam. na afty vsak doposial žiadny ozaj ucinny liek nevynasli, kedže to može mat spustu pricin vzniku, napr. mam pokazeny zub a zubarka mi ho odmieta spravit kedže mam afty tak sa stym trapim, a pritom jednym dovodom može byt prave ten zly zub že mi ich vyvolava, može to vsak byt aj z uspavania ked mi dali dychaciu hadicu, alebo imunita…mundisal gel ani tantum mi nepomohli, kedže to strasne stipe a este viac to rozozere. imunologicka mi odporucila prirodny sirup alacloir, ktory vsak unas nieje dostupny, tak ked ho vyskusam napisem ci pomohol. aj to je pravda že zubarka ma ten pripravok cim to potrie, jeto super lebo dva dni som aftu ani necitila, vytvoril sami natom taky biely povlak a bolo to tak super, lenže zas nemožno chodit každy 2 den zubarke:(
takže sa stym asi každy trapi …

Ahojte vsetci…
Prave teraz mam afty opat v mojich ustach a ta najhorsia kombinacia u mna je ked sa urobi na bocnej strane jazyka a ja mam problem uz aj s rozpravanim. Zacala som uzivat b-komplex ktory som predtym uzivala dlhsiu dobu a afty sa nevyskytli tak som ho vysadila co to spravi a dopadla som tak, ze ich mam opat. Takze z mojej skusenosti radim. Uzivat b-komplex kazdy den. Taktiez ked som brala homeopatika Borax 5CH afty som nemala. Neviem cim to je ale ak jedno z toho vysadim afty hned zautocia…
Skuste ist touto cestou a dajte vediet ako to ucinkuje na vas…:::)))

KAMISTAD (GEL)