Afty, ako sa ich zbaviť?

Neviete mi poradit, ako sa zbavit tej pliagy “AFTY”? Dakujem.

ja používam každý deň na na vyplachovanie ústnu vodu Corsodyl. Je to dosť dobré, ak sa mi občas objavil nejaký aftík, pomohlo mi to. Ale je rozdiel aftík a aftík, aké a aké časté sú tvoje afty?

sa mi spravia tak raz za mesiac 2-3 skusal som uz vselico/aj ten corsodyl, aftosine, gingivalis, vitamin B, herbadent, tantum verde a co ja viem co este…/, prave fcera som skusal “recept” 1dc teplej vody 1 citron a lyzica medu ale ani to nepomaha bol som s tym aj u doktora, bral som B12 2 mesiace nic a potom zase uvidim co mi povie na to zubarka…

tak skúsime zistiť niečo o tvojich aftoch.
1. majú tie afty pravidelný tvar alebo sú skôť také všelijaké nepravidelné?
2. vyskytne sa aj zápal sliznice v ústach niekde?
3. je na jazyku nejaký povlak ? (žltý, biely)
4. sliníš viac ako zvyčajne keď sa objavia?
5. sú tie afty akoby prekryté takou blankou inej farby ako je sliznica?
6. pália alebo citeľne bolia tie afty?
7. sú citlivé na nejakú konkrétnu potravinu?
8. dal/a si si niekdy spraviť testy na candidu albicans? (z krvi, stolice)
9. raegujú na niečo tie afty obzvlášť intenzívne?

skúsime nájsť niečo z homeopatie, čo ti pomôže, súhlasíš ?

CITROGREP dentálny gél mi pomáha. V každom prípade je potrebné aj podporiť si imunitu. Ja mám také skúsenosti, že afty vychádzajú práve, keď je imunita slabšia.

  1. maju stale pravidelny /male a biele/
    2. zapal sliznice nie
    3. nie
    4. nie
    5. su biele
    6. boli to na dotyk hlavne ked jem…
    7. to si neuvedomujem, skusal som aj citronovu terapiu a riadne to vystipe
    8. este nie mozem to vyskusat /co to je candida??
    9. to nemam sajnu

    dik

    som skusal aj kadejake gely a nievem ako sa udrzi gel na vnutornej strane lica, vsak sa to stale zosmykne…

Ja mavam Afty často. Najma ked zjem viac sladkosti a som pri tom trochu zdravotne oslabena.
MOJ OSVEDCENY RECEPT JE “PROPOLIS”. Na vatovu tyčinku namotaj ešte kus vaty a ponor do propolisu. Potom prilož k afte a pritlač. Budeš citit ako špípe ale to hned prejde až ucitiš ako ti to miesto strpne. Prakticky tu aftu vypališ. Na dalši den by mala zmiznut. A ešte jedna rada: neolizuj si tu aftu, škodí to!

Candida je pleseň a dokáže poriadnu šarapatu narobiť v organizme ak je premnožená. Vyskúšaj si kúpiť BORAX 5 CH, je to homeopatikum, 3x denne ak sú afty jednu guličku rozpustiť pod jazykom.

ja som sa ich ybavila ked som si dala do poriadku imunitu u imunologa. Predpisal mi ISOPRINOSINE a cítim sa oveľa lepšie. Aft mi zmizol zázračne hned na druhý deň. Nepomohli žiadne "osvedčené " rady starých mám. U mna oslabený organiźmus = afty, hlavne v zime a na jar.

Velmi dobre posobi aj prirodny pripravok z Aloe vera. Liecba pozostava z pitia cisteho gelu z aloe vera, ktory zabezpeci detoxikaciu organizmu a posilenie imunity a sucasne aj potieranim si postihnuteho miesta dalsimi produktami z aloe vera. Viac info na moj mail.

to Helena: Plne s tebou suhlasim, tiez som proti stupidnej reklame niektorych dealerov, len nechapem, preco to pises mne. Ja som nepropagoval ziaden vyrobok, produkt a ani ziadnu spolocnost som necitoval. Aloe vera je bezny nazov rastliny, z ktorej existuje vyse dvesto odrod. Ak si myslis, ze ak spomeniem aloe vera a pokladas to za reklamu, tak preco si nereagovala na ostatne prispevky, kde su menovane konkretne vyrobky a produkty.

no zajtra som s “tym” objednany k imunologovy som zvedavy… borax ch5 mi tiez nepomaha, ked som bral bkomplex, alebo ryboflavin tak nic, akurat priberam z toho…uvidim zajtra

Mám 3-rocnú dcérku.Dostala hnisavú angínu s vysokými teplotami a na dalsie ráno sa objavili prvé afty na jazyku a postupne sa rozsirili na celú ústnu dutinu.Boli sme u Dr.na ORL,doporucila nam vytierat ustnu dut.-Tantum Verde,ale nepomohlo.Kúpila som v lekárni Florsalmin-nepomohlo.Orofar-krátkodobo znecitliví.Dávam jej Nutrolin-B,celé dni len place,v noci nespíme,takmer prestala rozprávat,nepapá.Uz sme obidve z toho úplne vycerpané.Poradte mi prosím,ale nechcem z nej robit pokusného králika.Dakujem

mne mama rozpravala ze ked som bol mali, potierala mi to fialovou vodickou Gencianova violette, tam mi ale terz vobez nepomaha, som bol dnes u imunologa odporucil mi Ribomunyl, no so zvedavy, a ze treba spravit este neake testy, tak skus ist k Imunologovi, mozno je na nieco alergicka, vodicky pomahaju odstranit nasledok, ale najlepsie je zistit picinu

no mohli by ste tej malej dat na to propolis…myslim ze je tu nizsie o nom aj nejaky prispevok…ja som nan sice alergicka a netrufam si to skusit aplikovat ale je iste ze zabera…bude ju to sice chvilku boliet ale aspom jej to ulavi…no aj tak zelam vela stastia

To momo:
ja som tiez mala taku anginu, poviem Vám bolo to hrozne, ale najviac mi zabralo tantum verde a chodila som este na injekcie. no a asi aj vela vitaminov treba…trva velmi dlho sa toho zbavit a je to vazne velmi bolestive. drzim palce

dobry
skúsim pomôsť aj ja vyplokať pusu so sodou bikarbonou a dajte jej studené maslo .ozajstné maslo do úst.veľa bekomplexu,pyridoxin všetky bečka čo mate .Florsalin sprej štípe a na oheň sa nechodí ohňom.

mne sa afty objavuju uz skoro pravidelne od mal a skoro kazde 2 mesiace a tiez som skusala vsetko, minule mi poradila v lekarni potierat ich praskovym cukrom ale nie vzdy to pomaha, vraj to je oslabena imunita a stres

Mne osobne veľmi pomáha pri aftoch HERBADENT - je to roztok na zvl.na afty.

afta je len prejav,takze stastnejsim riesenim by naozaj bolo,ako tu uz viac ludi spomenulo na zaklade vlastnych skusenosti,riesit podstatu,t.j. zlepsujme si imunitu, v pripade potreby si dajme urobit imunologicke vysetrenie a podla vysledkov sa nasledne liecme.pretoze zamerat sa len na prejavy typu afta, herpes,kandidoza, soor je kratkozrake a recidivam to nezabrani :wink: