Aj 80-ročný človek sa môže prihlásiť do autoškoly

Najvyšší vek žiadateľa o vodičské oprávnenie nie je stanovený, zákonom určený je len najnižší



Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://www.zzz.sk/clanok/4905-aj-80-rocny-clovek-sa-moze-prihlasit-do-autoskoly

nič proti, ale zaujimalo by ma ako bude v tom aute jazdit, či prejde prehliadkou a spravi skušky

ale musí mať fest dobrý vzťah :smiley:

Ale takemu cloveku to je uz na dve veci mat spraveny vodicak, ked cely zivot ho nemal… Teda aspon moj nazor!..

Prihlásiť sa môže, čo by nemohol ale či ho autoškola aj zoberie, to je už otázne!

v takom veku už podľa mňa bude človek len veľmi ťažko jazdiť sám

podla mna uz ani nie. clovek moze byt aj v takom veku dobrym vodicom, no predsa uz tie reflexy asi nebudu najlepsie a to moze byt na ceste nebezpecne

a ani zrak, ani s okuliarmi uz kolko krat nevidia

Je to uplna hlupost aby davali este takym starym ludom vodicske preukazy! Takym by ich mali brat, lebo fakt ani dobre uz nevidia a ani nepocuju!

autoskoly mozu zhabnut peniaze ale u policajtov takyto stary clovek uz neprejde! to som si ista!

To by si sa aj čudovala :wink: Koľkí takí jazdia schopnejšie jak mladí

taky ludia uz nemaju za potrebu jazdit. ked cely zivot bez toho prezili, tak si osobne myslim, ze v takom veku sa uz nebudu kvoli vodicaku trapit!

to neviem, v takom veku sú to už väčšinou len taký “sviatoční” šoféri ako sa im hovorí

tak s tymi byvaju najvacsie problemy

neviem ale kde by na to taky dochodca zobral