Ajurveda / Ayurveda

Pozdravujem, nedávno som videl dokumentárny film o liečení nazývanom Ayurveda. Pochádza z pred niekoľko tisíc rokov z Indie, očarila ma jednoduchosť liečby a jej základná filozofia, som zástanca klasickej medicíny, ale rozhodol som sa, že budem otvorený novým myšlienkam a rád by som začal študovať základy čínskej a indickej medicíny, porovnal ich a na jednu z nich sa nasmeroval ako hobby.

Fascinujú ma tie jednoduché postupy, cvičenia, bylinky, ktoré vedia za pár týždňov alebo mesiacov vyliečiť choroby, ktoré tu naši lekári ani farmaceutické firmy nevedia liečiť vôbec, alebo ich liečbu zamietajú ako nemožnú, neefektívnu.

Takisto filozofia tejto metódy liečby je, že liečime človeka a nie chorobu, tomuto začínam veriť a chápať, bohužiaľ veľmi neskoro.

Prosím, určite nie som sám a jediný na Slovensku, kto má o tieto témy záujem, podelte sa s mnou o kvalitné zdroje, knihy, elektronické knihy, články, videá, kurzy a semináre na Slovensku (texty môžu byť aj po Anglicky).

Ahoj Juraj, určite nie si jediný. Fascinuje ťa to pravdepodobne aj pre to, že ide o iný prístup. O prístup k človeku ako k celku. Možno by ťa mohol zaujať tento blog: www.tajomstvozdravia.sk.