Ak trpíte únikom moču, skúste Kegelove cviky a zmenu životosprávy

Kegelove cviky vedené pod odborným dohľadom a dôsledne vykonávané, spolu so správnou životosprávou dokážu zmierniť nekomplikované prípady inkontinencie moču - teda nedobrovoľného úniku moču



Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://www.zzz.sk/clanok/8216-ak-trpite-unikom-mocu-skuste-kegelove-cviky-a-zmenu-zivotospravy

Kegelové cviky sú úplne bomba. Strašne mi pomohli. Prestavala som celý svoj životný štýl - začala som sa viac hýbať, piť veľa vody, cvičiť kegelové cviky a jesť doplnky v podobe tekvicových tabliet a brusnice sušené. Najlepšie čo som mohla asi pre seba spraviť. Všetko sa postupne dáva do normálu a ja už pomaličky môžem aj začať behať bez toho, aby som nemala nepríjemný pocit :slight_smile:

Zmena životosprávy je základ každého zdravotného problému. Pohyb a správna strava :slight_smile: mne na inkontinenciu dobre účinkoval aj Ive inkontinstop, až prekvapivo dobre ale treba dbať na viacero vecí

Presne tak, kegelové cviky nestačia. Musí človek aj vysadiť určité typy stravy. Ja som napríklad nikdy toľko zeleniny nejedla, nešportovala som tak veľmi a nehovorím o pití vody. Vysadila som kávičku - resp. si už dávam menej. Kúpila som si v ikei nádobku dvojlitrovú, do ktorej si robím citrón + metové lístky + voda a to vypijem do 11- 12 hodiny a potom si vypijem ešte jednu takú nádobu. Zmena životosprávy, cvičenie a uroval manosa akut bola super kombinácia a dúfam, že sa to bude len a len zlepšovať :slight_smile:

Isto iste skúste ive inkontinstop, veľmi moc strašne veľa pomáha :stuck_out_tongue: