Ak trpíte únikom moču, skúste Kegelove cviky a zmenu životosprávy

(Admin Zzz.sk) #1

Kegelove cviky vedené pod odborným dohľadom a dôsledne vykonávané, spolu so správnou životosprávou dokážu zmierniť nekomplikované prípady inkontinencie moču - teda nedobrovoľného úniku moču

Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://www.zzz.sk/clanok/8216-ak-trpite-unikom-mocu-skuste-kegelove-cviky-a-zmenu-zivotospravy

(RuzaB) #2

Kegelové cviky sú úplne bomba. Strašne mi pomohli. Prestavala som celý svoj životný štýl - začala som sa viac hýbať, piť veľa vody, cvičiť kegelové cviky a jesť doplnky v podobe tekvicových tabliet a brusnice sušené. Najlepšie čo som mohla asi pre seba spraviť. Všetko sa postupne dáva do normálu a ja už pomaličky môžem aj začať behať bez toho, aby som nemala nepríjemný pocit :slight_smile:

(Maťka) #3

Zmena životosprávy je základ každého zdravotného problému. Pohyb a správna strava :slight_smile: mne na inkontinenciu dobre účinkoval aj Ive inkontinstop, až prekvapivo dobre ale treba dbať na viacero vecí

(patka) #4

Presne tak, kegelové cviky nestačia. Musí človek aj vysadiť určité typy stravy. Ja som napríklad nikdy toľko zeleniny nejedla, nešportovala som tak veľmi a nehovorím o pití vody. Vysadila som kávičku - resp. si už dávam menej. Kúpila som si v ikei nádobku dvojlitrovú, do ktorej si robím citrón + metové lístky + voda a to vypijem do 11- 12 hodiny a potom si vypijem ešte jednu takú nádobu. Zmena životosprávy, cvičenie a uroval manosa akut bola super kombinácia a dúfam, že sa to bude len a len zlepšovať :slight_smile:

(Hana) #5

Isto iste skúste ive inkontinstop, veľmi moc strašne veľa pomáha :stuck_out_tongue: