Aká je diéta pri dne?

Dna je nepríjemné ochorenie, ktoré vzniká poruchou látkovej výmeny kyseliny močovej. Kryštáliky tejto kyseliny sa ukladajú v kĺboch a obličkách a spôsobujú potom akútnu bolesť. Základom liečby pri dne je diéta.



Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://www.zzz.sk/clanok/4001-aka-je-dieta-pri-dne

Dobrý deň,chcel by som sa spýtať,či je pri dne možná konzumácia tuniaka v oleji(príp.vlastnej šťave-jedná sa o drveného tuniaka,bez kože-samozrejme v konzerve).
Vďaka za odpoveď…

Ahoj Maroš,

tuniaka v oleji, aj vo vlastnej šťave samozrejme konzumovať môžeš, za predpokladu, že ho konzumuješ s mierou. To isté platí aj pre všetky ostatné potraviny uvedené ako nevhodné pri dne.

Dobry den, prosim o radu v stravovani, mam priznaky asi pol roka, jeden zachvat, obcas bolesti. Ranajky pravidelne makrela, tuniak v konzerve /prazenica/. Ostatne oblubene - kapusta na rozne sposoby, tofu, vajcia, nakl. uhorky a zelenina, cibula, cesnak, ryza, pivo 10, cervene vino. Dakujem. Marian

ahoj, je tu už staria diskusia, ale nedá mi na toto nereagovať, tuniaka by som rozhodne nejedol, škodí aj hrach, babán,samozrejme alkohol a hlavne pivo, ryby všeobecne obsahujú puríny, pomáha mi striedmosť v jedení, vela dobrého a chutného som sa doslova vzadl. Bardejovské kúpele kde sa lieči metablizmus mi pomáhajú, som tam nadmieru spokojný, no a samozrejme stres je nepriatelom tejto dne, niekde som čítal že pomáha na liečbu ovos, je to tu na internete, doporučujem prečítať, vela zdravia, pekné vianoce…

Ahojte ,chcem Vas poprosit ak Vas to neobtazuje aku dietu dodrziavate pri chorobe Dne ,ja neviem co vlastne jest ,mal som 2 krat zachvat na nohe velkeho palca a dnes opat ale na ukazovaku ruky ,proste neviem co dalej je to hrozne dik,dik,dik

Dobrý deň.Chcela som sa niekoho z vás opýtať, či by ste mi nenapísali nejake recepty na dnu.Naša babička to má asi tak 4 mesiace a vobec nevieme čo jej máme variť. Bolí ju palec na ľavej nohe, prešlo jej to na koleno pravej nohy.Má na to lieky, dietu, ale strašne schudla a je strašne slabá.Prosím Vás ak sa náhodou niekto nájde, napíšte alebo pošlite mi pár receptov, ďakujem…

Dobrý deň.Chcel by som sa niekoho z Vás opýtať, či by ste mi nenapísali nejaké recepty na dnu. Vôbec neviem čo mám variť. Prosím Vás ak sa náhodou niekto nájde, napíšte ,alebo pošlite mi pár receptov, na chorubu dny ďakujem

Podla toho kolko máte rokov tolko balenia PURE
YUCA,Z PRÍPRAVKY JEDINE Z CALI VITA!!To znamená
ráta sa napr.40-rok,4-balenie,dávkovanie 1-den 1X,2-den 2X,3-den 3X a pokračuje sa 3X1.Pit vela
byl.čaj 10-dní urolog,potom aj praslička,žadné minerlné vody,len obyč.čistu tekutiny musia byt
3-litre.nejest hovedziu poliev.ani meso!vela zeleniny.po 2-bal.YUCA brat ktomu SELEN 1X ráno.Možno využit moje reg.číslo0142205172,budete mat 30%,zlavu.
prípravok najdete www.calivita.sk mob.0907595234,Prajem skoré uzdravenie!!K.

Prosí čo to je tá napíšte čo to je to PURE
YUCA,Z PRÍPRAVKY JEDINE Z CALI VITA!!
Kde ich môzem dostať. Ďakujem

V zozname uvedených nevhodných potravín, je to odpísané od českého lekára (MUDr. Kasan) a je tam neodporúčaná “kapusta”, ale myslí sa asi kel? Inak po česky je kapusta = zelí. Tak teraz neviem, či môžem jesť segedínsky guláš.

Kyslu kapustu nesmiete jest

Zaujímavý článok o stravovaní pri DNE som našla aj tu http://trendyzena.sk/ako-sa-st...