Akné a mlieko

Hnedá, biela. Horká, mliečna. Ľadová i horúca… Len si, prosím, nebežte hneď odlomiť! Čokoláda (v pôvodnom jazyku Aztékov – xocolatl, teda „horká voda“) má zaujímavý pôvod aj históriu, ale o tom niekedy inokedy.



Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://www.zzz.sk/clanok/2053-akne-a-mlieko

Zdravím Vás Helena, už viackrát som si Vás tu všimla v diskusii, zdá sa, že k zdravotným problémom máte čo povedať a viete aj poradiť. Chcela som sa Vás spýtať čo by ste odporučila na akné, ale nie to pubertálne (to už mám za sebou), ide skôr o upchaté póry, ktoré sa občas zapália. Kozmetiku som už vyskúšala od výmyslu sveta, ale má vždy iba krátkodobý účinok.

Hrozny clanok! Cele je to o cokolade, a pritom to malo byt najma o akne a mlieku. Dr. Bukovskeho nemam rada, nakolko i napriek svojmu vzdelaniu vzdy prezentuje iba velmi uzky a obmedzeny pohlad na danu problematiku.
Mlieko a mliecne vyrobky sice vedia sposobit i mnozstvo problemov, no niektore druhy, napr. kefir, maju naopak velmi blahodarne ucinky. Mysli sa tym ale kefir, ktory si nasi ludia dorabaju doma za pouzitia prislusnych kvasiniek (priemyselne vyrabane kefirove mlieko nema taketo vlastnosti). A pozitivne vysledky ma i pri liecbe akne…

Mne tiež názory Dr. Bukovského pripadajú dosť extrémne a odtrhnuté od reality.

Konečne niekto, kto sa rozumie problematike mliecnych vyrobkov…Stotožňujem sa… a ako výživový poradca uz 2 roky mlieko nepijem…, P. Helenka akné nemajú len pubertiaci,denne za mnou chodia ženy po tridsiatke, mamičky, ktoré sa akné ešte nezbavili…a reagujem aj na “oxiell”- koľko percent ľudí, ktorí trpia akné si dorábajú doma kefír.Mizivé percento…

Keďže problém s akné mám už niekoľko rokov, rád by som taktiež prispel do diskusie.
Každý, kto si prešiel týmto problémom vie, koľko rôznych prípravkov od kožnej… po reklamy na internete použil. (Vážne, zamyslite sa… )
​Naskytá sa tu ale otázka: Nie je cesta ako vyliečiť resp. zabrániť šíreniu akné ako takému?

http://www.protiakne.info/ake-su-najlepsie-prirodne-prostriedky-pre-jazvy-sposobene-akne/
http://www.protiakne.info/7-prirodnych-sposobov-ako-sa-zbavit-akne/

Sú to len dva odkazy, ktoré som dal dohromady, avšak nižšie popíšem v skratke, čo sa mi osvedčilo:

- Vyhodiť mliečne výrobky -> hlavne nízkotučné mlieko, časom prídete na to, že keď už mlieko, tak plnotučné!

- Piť veľa vody -> 3l a viac je minimum. Je to taká detoxikácia organizmu nenásilnou formou.
- Stres a spánok -> Dva hlavné činitele, pokiaľ sa jedná o akné. Viac stresu = viac hormónov v pohybe a pri kombinácií s nedostatkom spánku (cca 5-6 hodín) robí veľmi, veľmi zle nie len pokožke. Vážne, viem o čom hovorím…
- Zelenina -> Samozrejme nedá sa baviť o zdravom jedle ale skôr o “relativne zdravom jedle”. Zelenina má, čo sa týka funkcie, to najlepšie čo môžede to seba dostať. A pritom vám to len prospeje. Vykašlite sa na hlúposti a skúste organickú stravu.
Je toho síce málo z toho, čo je potrebné spraviť na minimálne zbavenie sa akné, ale ako vravím, začal som s týmto a o 60% zlepšie nie do 2 až 3 týždňov. Je to veľa 2-3 týždne vydržať? Spravte si z toho rutinu a pôjde to! Čas je to najdrahocennejšie aktívum čo máme, tak prečo ho neinvestovať spravne…