Akné - príčiny vzniku a možnosti liečby

Ako vzniká akné, aké sú možnosti liečby a aké má byť každodenné ošetrovanie tejto pleti, najčastejšie mýty a povery o akné z pohľadu dermatológa



Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://www.zzz.sk/clanok/3299-akne-priciny-vzniku-a-moznosti-liecby

prosim vas pomozte mi.akne ma trapi uz 2roky.chodim ku koznej lekarke ale nic mi nepomaha ziadne masticky,vodicky proste nic.som s toho velmi zufala.poradte mi prosim co mam robit,lebo som uz vyskusala vseko mozne a nic…DAKUJEM

no vieš,akne signalizuje, ze nieco v tele nie je v poriadku.Ja som zacala aj s mojim chalanom pouzivat prirodnu kozmetiku, ale pani co to so mnou konzultovala mi povedala, ze si musim precistit telo a pit vela vody. Na kazdych 10kg vypit denne 4dcl vody a k tomu som si kupila aj cistiaci cajik od nej…ono to je u kazdeho inak … ak chces poslem ti na nu kontakt, hadam ti poradi…drzim ti palce, viem ake je to neprijemne

Dobry den.
Mam 29 rokou a stale sa mi tvoria akne, na tvary, hrudniku, pliec a chrbta. tvoria sa mi bolave hnisave a cevene vyrazky, ktore su neprijemne, bojujem s tym uz od dospievania. Mozte mi poradit co mam robit, dakujem…

ja som nato bral tablety.Je to draha liecba ale 100%u kazdeho.informuj sa u doktorky.

podla mna ked skonci puberta tak skoncia … kozna pomoze ale ked si davte pravidelne vsetko co vam pedpise ale zase nie uplne … a je dobre vypit vela vela tekutiin … mne sa robia aj ked mam pred menzesom alebo ked jem vela cokolady neviem preco … ako ale mam ich menejj ovela menej ako na ZS a neni to az tak vidiet …
a pomaha aj slnko ked je leto nemam nic …
a ked je zima zacinaju sa mi robit a je to aj tym ze sa prechlada… raz mi zmiznu uplne a potom sa zacnu znovu robit ty kks enchapem tomu … pomoze mi niekto ako sa toho mam zbavit?

Ja som mala akne asi 4roky a dnes som vyliecena mam 15 rokou a som spokojna s tim ,ze us nemam tie otravne pupence .Zmyzli mi aj jazvycky co som mala.
Pouzivala som tabletky Aknenormin a tak ties som sa dala na zdravu vyzivu.Chcem len odkazat vela ale vela trpezlyvosti pri liecbe akne, sama som sa sama som sa o tom presvecila.

ahoj …prosiim ta mna trapi aknee uz asi 3roky a nic minepomaha…co si pouzivala??ja uz newm co mam robit…a mam aj male jazvicky…dakujeem…

ahoj…mna trpai akne uz vyse dvoch rokov…prosim mohla bysi daj aj mne volaky kontakt?dakujeem

ahoj dajú sa odstránit aj jazvy čo ostali po akne

ahoj mna trapia podkožaky, neviem ako sa to inak nazýva to su velke vriedky niektore bolia a nehnisaju trvaju strašne dlho ako sa ich mam zbaviť,mam š0 rokov takže v puberte už niesom stravujem sa zdravo,kozmetička mi povedala,že to môže byť spôsobene nejakým zapalom v tele,prosím o radu,a kužnej ma prosím neposielajte na to bohužial nemam čas ďakujem

ahoj mna trapia podkožaky, neviem ako sa to inak nazýva to su velke vriedky niektore bolia a nehnisaju trvaju strašne dlho ako sa ich mam zbaviť,mam 30 rokov takže v puberte už niesom, stravujem sa zdravo,kozmetička mi povedala,že to môže byť spôsobene nejakým zapalom v tele,prosím o radu a ku kožnej ma prosím neposielajte na to bohužial nemam čas ďakujem

Daj sa vyšetriť na helikobaktera… mne toto iste spôsoboval čo tebe a to som mala 33 rokov…

prosim Vas pomozte mi robia sa mi vacsinou pred menstruaciou bolave akne niekedy az nerada chodim medzi ludi lebo sa blbo citim ak mate niejake skusenosti s niejakou liecbou bud tabletmi alebo mastickami ozvite sa mi dakujem mockrat

ahoj prosim ta napis mi ake tabletky si bral,lebo ja by som ich potrebovala pre svojho syna.dakujem

Chod ku koznemu lekarovi a povedz nech ti urobi ster s koze. Posli ti to na rozbor a da ti neake antibiotika a krem asi k tomu lebo tu infekciu mas v sebe a musi sa ti precistit krv… aj ja teraz beriem antibiotika a pomaha to.! necakaj a hned zajtra chod:) a este dve rady ruky prec tam kde mas postihnute miesta lebo tak sa prenasa infekcia, neškrab si to, nevytlacaj a ak vydrzis aspon dva mesiace nepi mlieko to je velmi zle ani ja nepijem. A este sa naparuj nad kamilkou. dufam ze som ti dala neaku dobru radu mne to pomohlo… :slight_smile: napismy este hocikedy

Ja mam mastnu pokozku…Najviac mi pomaha vyzarovanie domacou UV lampou ale je to skodlive…A este obcas beriem proteiny aj to pomaha asi… ale UV lampa urcite ona vysusi pory a IR prekrvuje tvar,cievy

Ma taktiež trápilo akné, ba mega akné :D.Mesiac som sa liečil hormonálnymi tabletkami Roacutan alebo tak dajak sa to volalo a som už v pohode, risk je zisk

Mam 33 r. a myslim, ze puberta je davno za mnou. Akne ma trapi od puberty. Vyskusala som uz vsetko, teraz beriem Roacutane uz 8 mesiacov a vidim aj pozitivne zmeny. RADA: treba si dat urobit koznej lekarke vsetky vysetrenia a dobre si zvazit ci podstupit tuto liecbu, dievata musia brat aj antikoncepciu, je to nutne. Ma vela nepriaznivych ucinkov ale risk je zisk.

ak chceš mať čistú pleť čaká ťa veľa odriekania.Každý večer pred spaním si okrem zubov vyčistiť pleť.Nepiť kávu,perlivé nápoje,údené mäso,veľa spať.Akné môže biť spôsobené aj alergiou na potraviny.Ja som alergická na čokoládu,kakao,koreniny.Pravidelné čistenie pleti je dôležité.Kozmetika Avon alebo Oriflame Nefajčiť a žiadny alkohol ked tak len kvalitné víno.Zisti či nemáš náhodou problémy so žalúdkom,daj si do poriadku zuby.Dbaj na správne trávenie.