Akné - príčiny vzniku a možnosti liečby

Skuste EFT terapiu, je to na fyzické, emocionálne aj psychické problémy, na nete sa dajú nájsť dvaja, čo ju u nás robia - jeden muž v BA a žena v NR.

Ahoj Zuzana
mam 25 rokov a tiez som uz zufala s mojej pleti…vyskusala som uz vselico…tiez som teraz zacala pit aloe vera gel a aj kozmetiku aloe vera…som sice len na zaciatku,mam za sebou 10 dni,ale jednemu znamemu to tiez zabralo…este ma caka 50 dni…tak uvidime…nadej umiera posledna…a verim,ze tentokrat boj nad akne vyhram :slight_smile:

ahoj jarka aj ja mam problem s akne nemozem sa hp zbavit mam taku skaredu tvar.Nic mi nepomaha nemozes mi dako pomoc newes daku mas alebo daco co by mi pomohlo

a to si mam thym cervenim

Mne zabralo mydlo sebamed. Kupis ho v DM a stoji kolo 4 eura.

jedina pomoc je roaccutane/aknenormin je to uplne super budes uplne spokojna a plet ako babetko. musis ho dlho uzivat. k tomu odporucam prve 2tyzne rano a vecer natierat duac gel. nic ine nepomoze aj ked to tu vyzera ako v drogerii. asi tu pise vela predajcov masticiek:))

Nie predajcovia ,ale ľudia čo riešia nejaký svoj problém. Tebe pomáha to, mne zas toto: Aloe Vera Life Essence Drinking Gel Peach na detoxikáciu organizmu, Aloe Vera Umývacia emulzia, Aloe Vera Krém s propolisom a Aloe Vera Pleťová voda. Už po 15 dňoch vidieť rapídne zlepšenie a to mám poriadne posiaty “xicht” akne. Toto je moja liečba a je nechemická.

Ahojte všetci, takže od decembra užívam roacutane / aknenormin a musím povedať, že sa mi pleť zlepšila aj ked nie celkom (jazvičky ostali) ale aj tak som nesmierne šťastná :slight_smile: Nepoužívam žiadne mastičky, vodičky, nič, len ráno - večer umyjem tvár čistiacim gélom a to je všetko. Do tých jazvičiek mi chce lekár niečo napichať aby sa zrovnali neviete náhodou čo? a či to fakt pomôže?

Ahojte. Ja mam skusenosti s roacutanom. Na akne mi to pomohlo. uzivala som ho 6 mesiacov, pretoze, v lete mi ho lekarka vysadila, kvoli tomu, ze som nemohla ist na slnko. Aj ked bol vysadeny, slnku som sa vyhybala, pretoze v tele som ho este mala. Pekna tvar mi vydrzala asi rok. Dnes mam tie iste problemy ako predtym, az na to, ze z roacutanu mi ostali pigmentove skvrny na ramenach. Dnes mam 22 rokov a kedze sa mi akne vratilo naspat, tiez sa chytam kazdej slamky, ale roacutan uz nechcem. Ak by som chcela mat v blizkej buducnosti dieta, tak s roacutanom vobec nemozem pociat, pretoze pri tychto tabletkach sa nemoze otehotniet, pretoze potom je jedinym riesenim potrat. su to velmi silne lieky na pecen, odvtedy mam vysoky cholesterol, to znamena, ze mi pomohol na 1 rok a dnes som tam, kde som bola. Preto som zvolila homeopata. verim, ze mi pomoze.

Ahojte mam 14 rokov a akne mam uz 3 roky. Ziadny chlapec ma nechce. Chodim ku koznej aj ku kozmeticke, doktorka mi uz prepisala vsetky mozne lieky, brala som aj antibiotika ale nic nezabralo, prosim co mam robit?

Na akne mi najviac zaberalo zihlavovy a cistiaci caj.

Treba pit zihlavovy caj a najlepsia je antikoncepcia, ja som skusala tiez uz vsetko a antikoncepcia zabrala nie hned prva, ale az tretia.

Ja som prežila to isté. Zbavila som sa akné po 2 rokoch. Príčinou bol zlatý staphylococ na mandliach. Vybrali mi ich a do pol roka je akné preč. Mám 22 rokov. Držím palce.

Ahoj, skus si dat spravit test na helicobactera. Ale u niektorych ludi to sposobuje akne, u niektorych nie. Mne zistili helicobactera a po jeho liecbe som sa tesila, ze problemy zmiznu, ale nestalo sa tak. Doktor mi vysvetlil, ze nie kazdemu jeho preliecenie pomoze, ale tak som aspon rada, ze sa na to prislo, lebo po case moze tato potovora sposobovat traviace problemy a vredy. Ale ako doktor vravel, niekomu to hned zabere takze treba skusit. Tiez mi na mastnu plet pomahal vitamin z lekarne - zinok. Menej som sa leskla a o nieco menej akne, ale ziadne zazraky. Takze este sa moj boj neskoncil, ale ziadnu chemiu do seba davat nechcem, takze hladam nieco prirodne, asi skusim to Aloe.

Vela spanku pomaha akne? Co maju spolocne zuby s akne?

Ja som skúsil prípravok zhang4 akne a zdá sa, že to zaberá, kombinujem to aj so žíhľavovým čajom. Akne sa mi netvorí tak ako pred tým. A vyrážky mi miznú rýchlejšie. Neviem čo tam tí čínania dávajú ale mne to pomohlo tak dúfam že to nezakríknem :smiley:

Ahoj, chcela by som poprosit o daku radu na akne. Trapi ma uz 3 roky a neviem sa toho zbavit. Chodim ku koznej a nic mi nezabera. Mala som Zinerit, Erifluid, Eclaran… naozaj nic nezabralo. Neviem ako dalej. Ked mam make-up tak som pekna ale bez ndho hrozna. Raz mam menej akne a potom zase neskutocne vela. Dakujem za vase rady.

Ja mam tiez taky problem mam pori a mala som vsetko a nic my nepomaha co mam urobit poradte my som toho zufala

Dobry den, velmi rada vam pomozem, kontaktujte ma na email: livia.andrasova@gmail.com

Mal som duac, zo zaciatku mi tiez pomohol no po case mi po nom opuchla tvar a akne sa este viac zhorsilo :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: