Akne v mojom veku?

Mam 29 rokov a v poslednom case problemy s akne. Nikdy som ich nemavala a zrazu ich mam na chrbte aj na dekolte - nezdaju sa mi ale typicke akne, skor take zapalene vyrazky (vytlacat sa nedaju). Doktorka mi indikovala Zyneryt, ktory mi pomaha len ciastocne, a aj to len na chrbat. Na hrudi s tym neviem, co robit. Skusam obycajne mydlo, pripravky a nic. Kedze mam posledne dva mesiace problemy s menstr. cyklom, robili mi hormonalny profil, ktory je udajne OK, vysledky krvi su tiez v poriadku. Co moze moje problemy sposobovat? Aake mozu byt ine ochorenia, ktore by sposobovali akne v takomto nepubertalnom veku? Stravujem sa zdravo, cokolade a inym “nebezpecnym” potravinam sa vyhybam, hygienu dodrziavam, tak uz fakt neviem. Prosim, poradte mi, co by som este mala absolvovat, ci nejake ine vysetrenia, aby som tento moj akne problem vyriesila. Trapi ma to a chcem zistit, kde je pricina, dakujem velmi pekne a pekny den.

Príčina môže byť od žalúdka, treba vylúčiť, či nemáte helicobaktera, alebo v hormonálnom systéme. Treba vedieť, čo je v balanse, čo oslabuje organizmus, a hlavne čoho sa telo potrebuje zbaviť.

A ako sa da zistit, coho sa telo potrebuje zbavit? Tiez mam problem s akne, ale na tvari. Mam 25 rokov.

Vy ste mladé, ale čo ja, mám pomaly 54 rokov a raz do mesiaca sa vyhodím na tvári. Tiež by som chcela vedieť čo s tým.

Skús niečo zo stránky: http://akneliecba.sk

Mne pomohla citrónová šťava