Akné vo vyššom veku

Mám 36 rokov a asi od trinástich mám stále akné. Doteraz mi nič nepomohlo, som zúfalá v takomto veku vyzerám ako pubertiačka, hanbím sa pred ľuďmi, vyhýbam sa spoločnosti, nikdy som nemala poriadnu prácu, trpím pocitom menejcennosti a nieže si to len sama vsugerujem, ale dokonca mi to okolie dáva dosť najavo, aby som už so sebou konečne niečo robilo, lebo vyzerám hrozne. Neviem, čo so sebou robiť, nepomohli žiadne liečivá, kozmetika, zmena strvy. Poraďte mi niekto.

Ja mám ten istý problém a neviem si rady.

Skus Proactiv. Neviem, ci ho dostat na Slovensku. Ja ho pouzivam v USA a som spokojna.

Baby, skúste sa začať zaujímať o zmenu stravy a životného štýlu celkovo, šport, strava (nie len čo jesť, ale aj čo vynechať). Nechcem Vám radiť presne, nakoľko dôvody pre akne môžu byť rôzne, ale začal by som experimentovaním vo vynechaní sladkostí, vyprážaných jedál a mliečných výrobkov zo stravy.

Vo vyššom veku pomáha skôr čistenie “z vnútra”, čiže napr. čaj zo žihľavy, z orechových listov, prísun zinku a pod.

Majlepším prečistovatelom krvy je cesnak a na akné cesnakový koncentrat / cesnak v čistom liehu / lieh dostař v lekárni