Ako bojovať proti poteniu

(Admin Zzz.sk) #1

Hospodárenie s vodou patrí k dôležitým funkciám kože. Približne 1/3 vylučovaných tekutín opúšťa organizmus kožou. Voda opúšťa kožu prostredníctvom potných žliaz

Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://www.zzz.sk/clanok/2438-ako-bojovat-proti-poteniu

(blank10) #2

Pekný článok ale bolo by fajn dať do zátvoriek, alebo celý článok napýsať trochu viac laicky aby som sa v polovici netrácal

(Peter) #3

Pred tyzdnom som sa kvoli hyperhidroze na dlaniach nechal operovat, prve 4 dni ani kvapka potu, neuveritlne suche ruky ako nikdy predtym, proste ako vymenene… Po 4 dnoch sa mi na 29 hodin zacali opat potit ruky a potom to opat prestalo, takze mam z toho zatial zmiesane, ale skor pozitivne pocity… Zatial sa asi moj organizmus iba vyrovnava so zmenami, ktorymi presiel. Tak si to vysvetlujem. Kto bude mat zaujem, poviem mu o operacii viac (frndolinblekota@yahoo.com)

(milan) #4

a ake su ceny tych injekcii a kolko ich treba pouzit na jednotlive casti tela???

(peta) #5

to by aj mna zaujimalo ci si to ako student budem moct dovolit

(Iveta Kabóková) #6

Začala som sa hrozne potiť na tvári , manžel ma upozorňil , že mi steká pot z čela a brady. Pritom v miestnosti bola klimatizácia.
Je to tak trapné.Čo mám užívať ? Zrejme mi nastáva prechod , aj moja mama takto dlho trpela a nič jej nepomohlo. V najtuhších mrazoch pútala pozornosť . Z nej vždy doslova lialo.Ďakujem.

(Helena) #7

je to asi jediné čo je nepríjemné, ale zoberte to z humorom, pokiaľ nie ste celá horúca a neodpadávate, tak si povedzte, že ste v saune a telo sa očisťuje.ja to mám tiež, a nosím malú hadnričku so sebou všade, teda malú gázovú šatku, dobre saje a nie je ťažká,dá sa oprať. to nie je hanba, to je prirodzená vec, teda manžel sa na to bude posudzovať cez vaše oči, hlavu hore, veď ste v tom najlepšom veku, to vás predsa tak zrelú vyvinutú osobu nemôže vykoľajovať. nedajte sa. čím viac totiž s niečím bojuje, tým viac ho to postihuje. všetko dobré.

(Danda) #8

Chcela by som vedieť,či už máš takéto preblémy za sebou a zvládla si ich plná optimizmu a pocitom sauny.
Toto môže napísať človek,ktorý potenie nezažil. Je to psychický veľmi náročné a vyčerpávajúce. Mám 44 rokov a potím sa tiež. Nemám návaly, len sa stále poťim. Neviem si predstaviť ako mám plná optimizmu prezentovať napr. nový výrobok a pritom mať tvár mokrú od potu a stále sa utierať a myslieť si, že som v saune. Chystám sa navštiviť gynekológa, moja kamarátka na potenie dostala náplaste a veľmi jej pomohli. Milá Ivetka doporučujem aj Tebe návštevu u gynekológa. Muži nevedia, čo je to potenie,keď je vonku mráz, ale oni za to nemôžu, neodsudzujme ich za to. Majú tiež svoje problémy s prechodom.

(Žaneta) #9

Ahojte, proti poteniu mi pomáha výrobok DRICLOR.Odporúčam hlavne ženám, veľmi účinné.
Chlapov to vraj veľmi štípe.Má to odskúšané aj manžel.Pomohlo mu to len to treba vydržať.Strašne ho to svrbilo.

(Žaneta) #10

Ahojte
prešiel si niekto operáciou axil - podpazušia?Bolí to? Ako sa to dlho hojí? Viete mi poradiť lekára? Posielajú ma na plastickú chirurgiu do Ružinova v Bratislave.
Ďakujem

(Monika) #11

pred 4rokmi som podstúpila operáciu-sympatektómiu bez podrobného objasnenia aj prípadných dôsledkov-operácia sa “podarila”-ruky sa mi nepotia,ale potím sa CELÁ a príčiny neobjasnili žiadne vyšetrenia.Prosím o akékoľvek informácie o možnostiach liečby a či DRICLOR pomohol aj pri takomto masívnom potení na celom tele.

(beni1) #12

ja som dopadol v podstate rovnako, op v januari 2006, vedlajsie efekty rovnake. podrobnejsie cez email.

(Gaze) #13

Kompenzacne potenie sa u teba vyskytlo hned, alebo az po niekolkych mesiacoch, ci rokoch? Inac dobra nahoda, ze v takej starovekej diskusii sme prispeli obaja v jeden den :slight_smile: A este ten citat dole od dandy “Muži nevedia, čo je to potenie,keď je vonku mráz.” nechapem, to si mysli, ze len zeny maju hyperhidrozu? :open_mouth:

(lela) #14

Ahoj beni, ja tiež uvažujem o operácii, ale bojím sa práve kompenzačného potenia. Ty si bol operovaný kde, v BA, v Hágoch? Ak môžeš prosím napíš mi na mail. Dík.

(Honza) #15

To je neuvěřitelný, kolik z Vás se odvážilo jít na tu operaci. V čechách v diskuzích je z toho každej vylekanej. :slight_smile: Mě se potily ruce a nohy, na webu www.konecpoceni.cz, jsem se dozvěděl o iontoforeze a od tý doby se mi ruce ani nohy nepotí. Kamarád z Komárna si to taky objednal a ten samej efekt, takže doporučuju. :wink: