Ako bojovať proti poteniu

Hospodárenie s vodou patrí k dôležitým funkciám kože. Približne 1/3 vylučovaných tekutín opúšťa organizmus kožou. Voda opúšťa kožu prostredníctvom potných žliaz



Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://www.zzz.sk/clanok/2438-ako-bojovat-proti-poteniu

Pekný článok ale bolo by fajn dať do zátvoriek, alebo celý článok napýsať trochu viac laicky aby som sa v polovici netrácal

Pred tyzdnom som sa kvoli hyperhidroze na dlaniach nechal operovat, prve 4 dni ani kvapka potu, neuveritlne suche ruky ako nikdy predtym, proste ako vymenene… Po 4 dnoch sa mi na 29 hodin zacali opat potit ruky a potom to opat prestalo, takze mam z toho zatial zmiesane, ale skor pozitivne pocity… Zatial sa asi moj organizmus iba vyrovnava so zmenami, ktorymi presiel. Tak si to vysvetlujem. Kto bude mat zaujem, poviem mu o operacii viac (frndolinblekota@yahoo.com)

a ake su ceny tych injekcii a kolko ich treba pouzit na jednotlive casti tela???

to by aj mna zaujimalo ci si to ako student budem moct dovolit

Začala som sa hrozne potiť na tvári , manžel ma upozorňil , že mi steká pot z čela a brady. Pritom v miestnosti bola klimatizácia.
Je to tak trapné.Čo mám užívať ? Zrejme mi nastáva prechod , aj moja mama takto dlho trpela a nič jej nepomohlo. V najtuhších mrazoch pútala pozornosť . Z nej vždy doslova lialo.Ďakujem.

je to asi jediné čo je nepríjemné, ale zoberte to z humorom, pokiaľ nie ste celá horúca a neodpadávate, tak si povedzte, že ste v saune a telo sa očisťuje.ja to mám tiež, a nosím malú hadnričku so sebou všade, teda malú gázovú šatku, dobre saje a nie je ťažká,dá sa oprať. to nie je hanba, to je prirodzená vec, teda manžel sa na to bude posudzovať cez vaše oči, hlavu hore, veď ste v tom najlepšom veku, to vás predsa tak zrelú vyvinutú osobu nemôže vykoľajovať. nedajte sa. čím viac totiž s niečím bojuje, tým viac ho to postihuje. všetko dobré.

Chcela by som vedieť,či už máš takéto preblémy za sebou a zvládla si ich plná optimizmu a pocitom sauny.
Toto môže napísať človek,ktorý potenie nezažil. Je to psychický veľmi náročné a vyčerpávajúce. Mám 44 rokov a potím sa tiež. Nemám návaly, len sa stále poťim. Neviem si predstaviť ako mám plná optimizmu prezentovať napr. nový výrobok a pritom mať tvár mokrú od potu a stále sa utierať a myslieť si, že som v saune. Chystám sa navštiviť gynekológa, moja kamarátka na potenie dostala náplaste a veľmi jej pomohli. Milá Ivetka doporučujem aj Tebe návštevu u gynekológa. Muži nevedia, čo je to potenie,keď je vonku mráz, ale oni za to nemôžu, neodsudzujme ich za to. Majú tiež svoje problémy s prechodom.

Ahojte, proti poteniu mi pomáha výrobok DRICLOR.Odporúčam hlavne ženám, veľmi účinné.
Chlapov to vraj veľmi štípe.Má to odskúšané aj manžel.Pomohlo mu to len to treba vydržať.Strašne ho to svrbilo.

Ahojte
prešiel si niekto operáciou axil - podpazušia?Bolí to? Ako sa to dlho hojí? Viete mi poradiť lekára? Posielajú ma na plastickú chirurgiu do Ružinova v Bratislave.
Ďakujem

pred 4rokmi som podstúpila operáciu-sympatektómiu bez podrobného objasnenia aj prípadných dôsledkov-operácia sa “podarila”-ruky sa mi nepotia,ale potím sa CELÁ a príčiny neobjasnili žiadne vyšetrenia.Prosím o akékoľvek informácie o možnostiach liečby a či DRICLOR pomohol aj pri takomto masívnom potení na celom tele.

ja som dopadol v podstate rovnako, op v januari 2006, vedlajsie efekty rovnake. podrobnejsie cez email.

Kompenzacne potenie sa u teba vyskytlo hned, alebo az po niekolkych mesiacoch, ci rokoch? Inac dobra nahoda, ze v takej starovekej diskusii sme prispeli obaja v jeden den :slight_smile: A este ten citat dole od dandy “Muži nevedia, čo je to potenie,keď je vonku mráz.” nechapem, to si mysli, ze len zeny maju hyperhidrozu? :open_mouth:

Ahoj beni, ja tiež uvažujem o operácii, ale bojím sa práve kompenzačného potenia. Ty si bol operovaný kde, v BA, v Hágoch? Ak môžeš prosím napíš mi na mail. Dík.

To je neuvěřitelný, kolik z Vás se odvážilo jít na tu operaci. V čechách v diskuzích je z toho každej vylekanej. :slight_smile: Mě se potily ruce a nohy, na webu www.konecpoceni.cz, jsem se dozvěděl o iontoforeze a od tý doby se mi ruce ani nohy nepotí. Kamarád z Komárna si to taky objednal a ten samej efekt, takže doporučuju. :wink: