Ako je to s liekmi po infarkte?

Som po infarkte, mám ťažký stupeň diabetu a používam veľa liekov. Stav je dlhodobo stabilizovaný, ale na kontroly chodím veľmi často. Dostávam malé balenia liekov, za ktoré sa platí. Pritom ten istý liek napr. v dvojnásobnom balení je bez doplatku. A nemusel by som, často aj zbytočne pri nezmenenom zdravotnom stave zaťažovať lekárov. Pritom odborný lekár nie je ochotný predpísať lieky, na to mám vraj obvodného. Mám právo požadovať napr. v lekárni iné balenie ako je na recepte? A mám právo požiadať lekára o zmenu balenia liekov tak, aby bola aj pre mňa výhodná? Uvedomujem si, že všetky lieky nie sú bez doplatku, ale mesačne 1200 Sk na lieky je pre inv. dôchodcu dosť. A návštevy, ináč nazvané kontrolami iba konštatujú nezmenený stav. Prosím o odpoveď na daný problém.

Jozef, skuste teda poziadat svojho lekara, nech vam predpise to dvojnasobne balenie, myslim, ze by sa to dalo a ci vam v lekarni moze dat ine balenie lieku ako mate na recepte, to asi nie, aspon si myslim a ak vam ale mozem poradit, na diabetes skuste jest cervene grepy, su vynikajucim “zrazacom cukru”, vyskusajte, poskodit si nemozete a pite zeleny sypany caj orig. cinsky, je tiez dobry. Rada by som si precitala spravu o vas neskor ako sa mate.