Ako na to pri bolestiach chrbtice?

Od nepamäti ľudstvo sa snaží udržať si zdravie, nepodliehať chorobám. Využívali sa mnohé spôsoby na udržanie si zdravia najmä prirodzenými dostupnými metódami, ktoré sa často stali veľmi účinným prostriedkom zachovania celistvosti tela, teda vlastného zdravia



Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://www.zzz.sk/clanok/7-ako-na-to-pri-bolestiach-chrbtice

Hektická doba prináša do denej praxe a na odborné ambulancie nespočetné množstvo pacientov trpiacich prevežne pohybovou dysfunkciou.Narastá množstvo ambulancií, masážnych salónov a rehabilitačných centier, kde obšírna ponuka zákrokov nie je v mnohých prípadoch ekvivalentná pričine poruchy. Sposoby aplikacie liečbných zásahov nemožno vobec štandarizovať (alo l0x masaž, 10x elektroliečba a pod)i keď je to akosi zakorenené a robí sa to.Diagnostika, zistenie primarnej poruchy a práca v “nadsatvbovom myslení” (dedukcie vrstvovým sposobom) -to zančí, že je potrebné vždy dosiahnuť určitú úroveň v liečebnom postupe a od toho sa “odrážať” v edukácii nadstavbovo ďalej. V priebehu funkčnej liečby je mementom prísnej individuality pacienta nie každý nie všetko a nie rovnako, preto nepostačuje aplikovanie liečby x-krát.Omnohe efektívnejšie a racionalnejšie je " radšej menej ale s cieľom na funkčnú poruchu a kvalitne". Ale podstatné je, že poskytovateľ musí byť “doma” vo funkčnej diagnostike a dokonale poznať systémy a subsystémy a cieľ toho čo chce liečbou dosiahnuť (odblokovať bolesť,edukáciu psychiky! budovať porušenu funkciu i za cenu náhradných pohybov a t ď…No najpodstanejšie je to, že rekacia na daný stav je prvopradá… načuvať pacientovi, sledovať už príchod na vyšetrenie, pozorovať všetky pohyby… to je dosť podstatné…a zladenie liečebných zásahov vždy musí k niečomu viesť zlepšenie,zhoršenie a pod.Preto i súbor liečebných opatrení a zásahov nemožno škatulkovať na x-krát a potom pauza, kontrola a pod. ale cielene sledovať edukakačné mechanizmy a neustále testovať v priebehui liečby porušené funkcie, pohybove synergie atď. Teda byť ekleptikom v práci. Táto poznamka je len preto, aby sme sa vyvarovali postupom…koľko- krát si bol na rehabilitácii, alebo čím dlhšie- tým lepšie.

Mám bolesti svalstva, či úponov krčnej chrbtice.Po vyšetrení na neurológii mi bola na rehabilitačnom oddelení predpísaná elektroliečba ( DD prúdy) a cvičenie. Už po prvej aplikácii prúdov mi bolo dosť zle ( tlak na hlavu až bolesti, celková nevoľnosť), po druhej aplikácii sa moje ťažkosti ešte zhoršili a tak ma napadlo zmerať si tlak krvi. Bol okolo 150/100, hoci obyčajne mávam 100/60. Na elektroliečbu som už nešla, teraz už je odvtedy týždeň, tlak si znižujem magnéziom, cesnakovými kvapkami, čajom z pastierskej kapsičky, ale stále je dosť vysoký ( okolo 140/90) a stále sa necítim OK. Podotýkam, že sa liečim na zníženú činnosť štítnej žľazy. Mohli tento môj stav spôsobiť DD-prúdy?
Prosím o odpoveď.
Ďakujem.

Prosím,kto ppoznáte spoľhlivého a dobrého odborníka,chiropraktika,dajte naňho prosím kontakt,je ťažké niekoho nájť…

http://www.zzz.sk/?page=hladaj&typ=rehabilitacia

po elektroliecbe mam zavrate a vyssi tlak

prosim ak niekto z vas pozna veeelmi dobreho chiropraktika na Slovensku prip.CR dajte mi vediet dakujem

Dobrý den,prosím Vás o adresu nejakého chiropraktika ,som z Liptovského Mikuláša.
Ďakujem

Dobry den

mohli by ste mi prosim poslat
daky kontakt na chiropraktika v Bratislave
alebo blizkom okoli?

s podakovanim Kulifajova

Som z Príevidze a hľadám chyropraktika ktorý by mi napravil chrbticu.Tŕpne mi ľavá ruka aj prostredné prsty.Bolesť mi prechádza z ľavého ramena ku kľúčnej kosti ktorá je mierne opuchnutá.

Dobry den, viem, ze je tu vela ludi, ktori hladaju dobreho chiropraktika, ja som tiez medzi nimi. No netrpim bolestami chrbtie, ale mam velmi nizky tlak, zavrate, ked je skarede pocasie, tak neviem ani niekedy zaostrit, vidim rozmazane, najvacsie problemy mam pri cviceni, venujem sa roznym pohybovym aktivitam. Napr. pri zdvihani sa hore dolu idem skoro odpadnut, po kratkej chvili si musim davat pauzy lebo sa mi velmi toci hlava, jeden doktor mi povedal, ze mam velmi vyskoceny stavec v krcnej chrbtici, ze to moze byt pre mna velmi nebezpecne, no nevedel mi moc pomoct, prosim o radu!
Dakujem! za akukolvek odpoved.

aj mna často bolela, lenže bolo to tym, že som pri praci sedela na nekvalitnej stoličke a preto som si kupila kvalitnu ortopedicku kancelarsku stoličku a začala som cvičit, takže sa to trochu zkepšilo

tiež som si kvoli tomu, že ma pobolieval chrbat musela kupit novu kancelarsku stoličku https://www.kancelarskestolicky.com/stolicky/kancelarske-stolicky/sedim-4-6-hodin/1045992-kancelarska-stolicka-pe-a51-developer.php a spravila som dobre, lebo chrbat ma už neboli

doležity je pohyb, cvičenie a pokial ma človek sedave zamestnanie, tak aj to, ako a na akej stoličke cely den v praci sedi