Ako na zaludok bez gastroskopie?

Moze mi niekto poradit,ako inak okrem gastroskopie sa da diagnostikovat nejaka choroba zaludka? Sondu totiz neviem prehltnut.

Este sa robi rontgen zaludka a samozrejme najprv musis ist na sonografiu, aby vylucili ine choroby ako je napr. zlcnik. Velmi ucinny a bezbolestny je ale urcite rontgen, kde staci vypit nieco, co chuti ako sadra a potom to pozoruju v roznych polohach - lezmo, stojmo. Vobec to neboli a je to naozaj ok, no pri niektorych ochoreniach samozrejme je nutna gastroskopia. Kazdy ju prehltne. Aj ja som si myslela, ze to nedokazem a som tu, je to hnusne, ale hned ti povedia na com si, uz ti skusali dat sondu?

No, ja som práve dnes absolvovala už druhé vyšetrenie gastroskopom. Je to naozaj dosť hrozné, ale keďže reagujem, asi sa to vydržať dá. Ja som to riešila tak, že som ukecala lekára, aby mi dovolil, aby ma manžel držal za ruku. Mne to pomohlo, mala som menší strach. Ja sa však bojím ďalších vyšetrení, niečo mi objavili na tenkom čreve. No, vrámci vylúčenia tej najhroznejšej diagnózy to asi zabsolvujem. Drž palce, ja budem držať palce Tebe. Hanka

Vas zaludok je chory zo zleho sa stravovania, uzivania liekov a zbytocnych nemocnicnych navstev.