Ako pribrať? Ocením hlavne osobné skúsenosti

Má niekto skúsenosti s priberaním? Aj osobné? Ako na to? Plus nepoznáte nejaké doplnky na podporu chute do jedla? Nebojte sa, nie som anorexička ani bulimička. Normálne mávam hlad, som schopná zjesť veľa, jedlo som nikdy nevyvrátila (okrem pri žalúdočných problémoch, čo má každý raz za čas). Ale niekedy sa mi proste stane, že otvorím chladničku a aj keď som hladná, tak mi nič nepadne “do oka”, čo by som zjedla a tomu chcem zabrániť. Aby som jedla možno aj všetko zaradom. A niekedy, keď mám veľa práce či povinností sa stane, že hlad ani necítim. A aj tomu chcem zabrániť. Proste, aby som jedla hoci aj celý deň. A pribrala!Pozn. - krvný obraz mám v poriadku, ako vraj aj štítnu žľazu.

Vážim naozaj málo, takže potrebujem čo najviac kg pribrať. Keby aj 10, tak sa nič nestane, budem len rada. Chcem sa ešte opýtať, ako je to s cvičením, čo všade na internete radia. Ak vážim naozaj málo, mám podváhu, tak mám aj cvičiť alebo len jesť a cvičenie až neskôr, keď priberiem aspoň trošku. Totiž obávam sa, že ak budem cvičiť, tak schudnem ešte viac. Navyše mám problém, že som dosť rýchlo sýta. Zjem polievku a druhé / hlavné jedlo ide už do mňa ťažko. Takže by som potrebovala sa aj nejako rozbehnúť do toho jedenia. Pomôžte prosím.

Určite je potrebné cvičiť. Na to aby si pribrala musíš prijať do tela viac kalórií ako spáliš, ale nemysli si, že cvičením tých kalórií spáliš nejako veľa, najviac ich spáli telo samo tým, že dýchaš, srdce bije, vlastnou spotrebou. Necvičením by si si ešte viac pokazila metabolizmus, ako ho teraz máš. Treba ísť za lekárom do ambulancie klinickej výživy, oni ti povedia presne, kde je chyba. Bežní lekári sa o takéto veci nezaujímajú, tí ti poradia akurát nejakú somarinu, najskôr ti povedia, že máš jesť striedmo z každého trocha, ale to tebe nepomôže. Určite sa nenechaj nahovoriť na prejedanie sa tučnými alebo sladkými potravinami, akurát si uškodíš. Treba jesť veľa zeleniny a ovocia.

Ahoj, píšem sem, lebo mám podobný problém. Mám 23 rokov, výšku 176 a vážim 50 kg. Ani o gram viac. Mám s tým problém od 16tich rokov, vtedy som ešte vážila 56 kíl. Môžem zjesť čokolvek, naozaj a je jedno o kolkej hodine. Nič sa mi neukladá. Trápi ma to, lebo mi každý hovorí, že som nezdravo chudá. Všetko na mne visí. Necítim sa byť ako žena, ale ako 13 ročné dievča.