Ako zacat s raw stravou ?

Niektori to moc prezivaju :slight_smile:

radšej nijako, sú to zbytočné predražené veci

To je asi tým, že je to taký dnešný trend

pre niekoho to nie je trend :smiley:

veru, ale zivotny styl, len to tiez trva, kym si clovek da dokopy, ci takymto smerom sa chce vydat ci takto chce sa stravovat

Trva to cas a stoji to aj peniaze

To je to najhoršie, že človek keď chce zmeniť stravu, tak to so sebou nesie aj väčšie výdavky

to áno, pri zdravej strave idú výdavky stále vyššie a vyššie

Hej aj ja si to vsimam. Snazim sa do tela davat len zdravsie potraviny ale to vidim, ze mesacne vydavky na stravu mi dost vzrastli

neviem, mne to pride az moc prehnane, ze zrazu vsetci chcu len raw stravu a podobne. neviem, ci by vacsina z vas nebola sklamana keby videla, aka sa tie “raw” produkty vyrabaju. neverim tomu akosi!

ako sa vyrabaju? no daj!

Staci si najst recept :smiley:

ked som začinala s vegetarianstvom, tak som to vzala doslova a stare hrnce som vyhodila a kupila novv multifunkčný hrniec http://www.orava.eu/produkty/kuchynske-spotrebice/elektricke-a-multifunkcne-hrnce/item/625-multifunkcny-hrniec-mh-02 varim v nom skoro všetko.

len pekne postupne aby telo nemalo hned zrazu velky sok! to nie je zdrave!

Postupne myslis, ze sa to da nejako?

To je celkom zaujímave keďže “raw” strava je vlastne surová, nie tepelne upravovaná :slight_smile: Na čo sú ti potom hrnce nové?

Na varenie vody na kávu asi :slight_smile:

Ja som na vegan strave a s obedami v reštauráciach je to ťažšie, hlavne ked reštauráciu vyberajú kolegovci. Možno by si mohla vyberať aj ty nejakú inú reštauráciu, tam kde to máš pestrejšie. Na doma určite študovať nové recepty a chute a možno aj obedy si nosiť do práce a s kolegovcami si ísť len sadnúť. Kniha s veľa nápadmi je aj RAW strava pro začátečníky, tak ak budeš chcieť tak ti ju rada posuniem :wink:

Stavu je potrebné upraviť, ale tak aby to vyhovovalo tvojmu telu. Nemôžeš telu niečo odmietať, lebo si to v slabších chvíľkach začne pýtať samo. A možno by aj pomohlo zmeniť tvoj postoj k chudnutiu. Ak chceš schudnúť, telo to ako keby vníma a pripravuje sa to. Drží si svoje zásoby, lebo vie, že ho chceš ochudobniť o niečo. Ono nie je hlúpe. Namiesto: “Idem chudnúť” si povedz: “Vyzerám skvelo” “Cítim sa vo svojom tele dobre” “Vyzerám úžastne” Nájdi si to svoje. A niekedy len to zmeníš a bude sa to diať inak. Ale nestačí si to len povedať, ale aj niečo spraviť pre to. Ešte poznám knihu od Mira Veselého: Jedalníček na chudnutie. On to celé testoval na sebe a aj môj priateľ to praktizoval a kilka išli dole. Tak držím prsty :wink:

…to si dobre napisala, jedine asi na to :smiley: :smiley: