Ako zacat s raw stravou ?

(ellinina) #21

Niektori to moc prezivaju :slight_smile:

(hrasko) #22

radšej nijako, sú to zbytočné predražené veci

(marita83) #23

To je asi tým, že je to taký dnešný trend

(jajana) #24

pre niekoho to nie je trend :smiley:

(Gabusia) #25

veru, ale zivotny styl, len to tiez trva, kym si clovek da dokopy, ci takymto smerom sa chce vydat ci takto chce sa stravovat

(Mukina) #26

Trva to cas a stoji to aj peniaze

(lilinka56) #27

To je to najhoršie, že človek keď chce zmeniť stravu, tak to so sebou nesie aj väčšie výdavky

(ninaa) #28

to áno, pri zdravej strave idú výdavky stále vyššie a vyššie

(milincka) #29

Hej aj ja si to vsimam. Snazim sa do tela davat len zdravsie potraviny ale to vidim, ze mesacne vydavky na stravu mi dost vzrastli

(gramono) #30

neviem, mne to pride az moc prehnane, ze zrazu vsetci chcu len raw stravu a podobne. neviem, ci by vacsina z vas nebola sklamana keby videla, aka sa tie “raw” produkty vyrabaju. neverim tomu akosi!

(jarcika) #31

ako sa vyrabaju? no daj!

(marynka) #32

Staci si najst recept :smiley:

(Saxoja) #33

ked som začinala s vegetarianstvom, tak som to vzala doslova a stare hrnce som vyhodila a kupila novv multifunkčný hrniec http://www.orava.eu/produkty/kuchynske-spotrebice/elektricke-a-multifunkcne-hrnce/item/625-multifunkcny-hrniec-mh-02 varim v nom skoro všetko.

(ewiara23) #34

len pekne postupne aby telo nemalo hned zrazu velky sok! to nie je zdrave!

(Mukina) #35

Postupne myslis, ze sa to da nejako?

(melli598) #36

To je celkom zaujímave keďže “raw” strava je vlastne surová, nie tepelne upravovaná :slight_smile: Na čo sú ti potom hrnce nové?

(Aluša) #37

Na varenie vody na kávu asi :slight_smile:

(Lenka RUS) #38

Ja som na vegan strave a s obedami v reštauráciach je to ťažšie, hlavne ked reštauráciu vyberajú kolegovci. Možno by si mohla vyberať aj ty nejakú inú reštauráciu, tam kde to máš pestrejšie. Na doma určite študovať nové recepty a chute a možno aj obedy si nosiť do práce a s kolegovcami si ísť len sadnúť. Kniha s veľa nápadmi je aj RAW strava pro začátečníky, tak ak budeš chcieť tak ti ju rada posuniem :wink:

(Lenka RUS) #39

Stavu je potrebné upraviť, ale tak aby to vyhovovalo tvojmu telu. Nemôžeš telu niečo odmietať, lebo si to v slabších chvíľkach začne pýtať samo. A možno by aj pomohlo zmeniť tvoj postoj k chudnutiu. Ak chceš schudnúť, telo to ako keby vníma a pripravuje sa to. Drží si svoje zásoby, lebo vie, že ho chceš ochudobniť o niečo. Ono nie je hlúpe. Namiesto: “Idem chudnúť” si povedz: “Vyzerám skvelo” “Cítim sa vo svojom tele dobre” “Vyzerám úžastne” Nájdi si to svoje. A niekedy len to zmeníš a bude sa to diať inak. Ale nestačí si to len povedať, ale aj niečo spraviť pre to. Ešte poznám knihu od Mira Veselého: Jedalníček na chudnutie. On to celé testoval na sebe a aj môj priateľ to praktizoval a kilka išli dole. Tak držím prsty :wink:

(simurka56) #40

…to si dobre napisala, jedine asi na to :smiley: :smiley: