Ako zacat s raw stravou ?

Ahojte, je tu niekde z vas na prevazne raw strave ? Ake su vase skusenosti so zaciatkoch prechodu na surovu stravu. Ako ste riesili obedy v praci - nerada by som sa vzdala obedov s kolegami, ale zaroven je prakticky nemozne vybrat si raw stravu v klasickych restauraciach … ked nechcem dookola jest jeden salat …

vdaka za tipy, ako to nastartovat :blush:

Tak treba hlavne presvedčenie, že to naozaj chceš a potom to pôjde. Je jedno čo budú jesť tvoji kolegovia. Ty budeš mať svoje a hotovo. Je veľa kníh o takejto strave len si to treba dopredu poriadne naštudovať

cele je to len o tom ci to beries ako chvilkovu zalezitost a spestrenie stravy alebo ako novy zivotny styl ktorym sa budes riadit no mala by si uz naveky ale treba na to ist pomaly aby si telo na novu stravu zvyklo

Presne tak, vela ludi taketo stravovanie berie len ako chvilkovu zalezitost a to len preto , ze je to prave v mode. No ak sa rozhodnes pre takyto zivotny styl treba si len pamatat, ze na to treba ist pozvolna aby si tvoje telo na to zvyklo.

Dakujem, ano mate pravdu, nic radikalne by som asi dlhodobo neudrzala a preto zacnem postupne. Uz mam nejake knihy doma, postahovane informacie a postupne to zacnem nasadzovat :))

Mňa osobne tiež táto forma stravovania zaujíma ale neviem sa k tomu nejako si odhodlať. Neviem asi nemám takú vôľu a hlavne neviem si predstaviť, že by som mala doma vyvárať na 3 krát. Pre mňa, deti a muža. Ale tak možno raz :slight_smile:

tak ide leto a hlavne vtedy sa lepsie zacina :)))

Počula som na ňu samú chválu len ide o to zvyknúť si a potom aj vydržať a dodržiavať jej zásady. No to je pravda, že pred letom sa začína najlepšie. ono je vtedy taká motivácia do toho :slight_smile:

leto noo to my zienky vieme uz v decembri ze pride a snazime sa zacat to sebou nieco robit len skoda, ze to u mnohych dlho nevydrzi ale tak raw strava moze byt celkom fajn

ako pises ja si tiez teraz vsimla, ze by bolo fajn so sebou daco do leta spravit mozno preto aj zacalo snezit, ze budem mat cas navyse kym bude teplejsie

raw strava ako kazda ina strava chce svoje odlhodlanie a volu vydrzat lebo inak nema zmysel s nou ani zacinat nemala by to byt ziadna odtucnovacia kura an chvilkova zalezitost

Raw koláče mám veľmi rada ale zatiaľ som nič iné takéto nejedla. Kamarátka má reštauráciu kde varia vegan a raw jedlá. Dá sa vymyslieť kadečo a tie koláče aj vyzerajú úžasne. Odporúčam niečo také vyskúšať… Ak si netrúfaš sama tak si tiež najprv zájdi do nejakej reštaurácie

Neskusala som veru nieco take, ako nepoviem, ze si obcas nehodim nejaky ted detox ale ja lubim vsetko a toho sa aj mienil drzat. No samozrejme, ze s mierou.

tak nechodievajte stale na obed iba do klasickych restauracii. nech sa ti sem tam prisposobia aj oni a chodte do nejakej kde si vyberies aj ty. urcite sa najde aspon jedna

jednoducho, skús si prv o tom niečo načítať, snažila som sa ti aj o tom niečo nájsť našla som toto http://www.biomagazin.sk/, ja myslím, že by si tu mohla nájsť čo potrebuješ

neprešli ste náhodou niekto na vegetariánstvo keď ste chceli schudnúť? pomohlo to?

bielkoviny, mäso predsa potrebuješ

Ono vegetariánstvo, raw a vegan ide všetko ruka v ruke.

Neviem si predstavit, ze by som takto jestvovala :smiley:

Nie si sama, ja mám rada zdravú stravu, ale odtiaľ potiaľ :smiley: