Ako žiť s človekom, ktorý vám neverí?

Vie mi niekto poradiť, ako sa dá žiť s partnerom, ktorého milujete ale, ktorý vám nikdy neveril? Toto mi povedal manžel, keď sa mi priznal k nevere, že mi aj tak celý život neveril a asi preto mi bol neverný. Ja som ho nikdy nepodviedla. Náš vzťah chladne, aj ja som mu už prestala veriť, ale stále ho milujem. Ale takto sa žiť nedá, keď nemôžete veriť blízkej osobe, čo s tým? Poradí mi niekto? Viem, že rozvod by som ťažko znášala, ale asi inej cesty niet. Ďakujem

Ahoj Evka, mala som ten istý problém ako Ty. Tiež som manžela nepodvádzala a ani som na iného nepozrela, robil to on a mne neveril. Vyústilo do domáceho násilia z jeho strany voči mne. Vydržala som to 7 rokov a nakoniec podala o rozvod. Asi si nechcela počuť práve toto, no to je moja skúsenosť. Držím palce, aby ste zvládli. Nám sa to nepodarilo.

Milá Maťka. Aj ja poznám týranie, ale psychické. Sústavne mu mám byť za niečo vďačná a že bez neho by som bola hlboko pod svoju úroveň, sústavne ma pred rodinou ponižuje a zhadzuje. Proste lieči si na mne svoje komplexy. A k tomu alkohol, ženy, klamstvá. Keď sa ho na to spýtam, smeje sa mi do očí. Peniaze mi nedáva, vraj mám svoje. Tvoja odpoveď ma neprekvapila, veď už viac ako 10 rokov viem, že to tak skončí, ale aj stále dúfam, no ani neviem v čo.

Aj ja som musela byť vďačná za veľa vecí a k dispozícii hocikedy (sex). Ak som nechcela, skoro mi zuby vyrazil a s kolennými väzivami mám dodnes problémy. Ak som neposlúchla, bolo zle, tiež mal aj iné ženy, aj alkohol, no ja som nesmela pomaly ani do obchodu. Neskôr sa rozhodol ísť k psychologičke a následne psychiatričke, no tam, kde už nie je úcta, sa nedá žiť. Evka je to na Tebe, ako si s tým poradíš, ale nečakaj zázrak.

Pekný deň praje, záujímavá a aktuálna téma (asi bude aktuálna vždy). Prevychovať resp. niečomu sa naučiť sa dá malé decko, u dospelého jedinca je to priam nemožné. Pokiaľ si partneri neveria a jeden na druhom liečia svoje komplexy, prečo zostať v takom vzťahu. Kvôli deťom? Podľa mňa hlúposť, veď to dieťa všetko vidí (deti sú malé, nie hlúpe) a s pribúdajúcimi rokmi si dieťa myslí, že keď to tak robia rodiačia, asi to tak má byť a neskôr to aplikuje na svojej partnerke - partnerovi. A tvrdenie, že preto som ťa podviedol, lebo som ti neveril je len výhovorka ako zdôvodniť neveru. Alebo: “Podľa seba súdim teba”