Alergia na mlieko

Ma niekto skusenosti s alergiou na mlieko? Ked zjem jogurt alebo nieco smotanove, tak mi hned zostane zle - zaludok ako v ohni a silne nevolnosti, mate nejaky tip ako sa zase z toho rychlo dostat? Teda doma drzim prisnu dietu, ale ked cestujem, tak si stravu moc nevyberiem, tak hladam nejaku rychlu prvu pomoc, ak by k niecomu doslo napr. na vylete. Dik

Ja sice alergiu nemam, ale poznam ludi, co su alergicky na mliecne kyseliny, a tak dalej. Dost chutna nahrazka jogurtov je sojova, skus, chutia ako puding, proti gustu ziaden disputat. Co ti na to povedal lekar? Su mliecne vyrobky ochudobnene o iste prirodne mliecne veci.

Dve deti v útlom detstve mali serologicky (z krvi) potvrdenú alergiu na bielkovinu kravského mlieka. Prejavovalo sa to hnačkami (stolica s prímesou hlienu 5 - 15 x denne), nafúknutým, veľkým bruškom, neprospievaním a častými infektami. Ja som začala na mlieko reagovať po 2. pôrode, časom sa to trochu stabilizovalo, ale nemala som vyšetrovanú alergi. Teraz tolerujem kyslé mlične výrobky, obyčajné mlieko v akejkoľvek podobe mi robí zle, niekedy až koliky. Zrejme ide len o neznášanlivosť mličneho cukru.laktózy. treba to rozlišovať. Pri alergii deti nemohli ani stopu kravskej bielkoviny, všetko som musela čítať. (sušienky obsahujú sušené mlieko, kravské maslo sa nedalo, niektoré výrobky osahovali srvátku, kazeín - nevhodné) ak zjedli tri lentilky (mliečna čokoláda, aj 5 x ich prehnalo. Časom začali tolerovať aj mlieko, ale staršia dcéra má opäť v 16 rokoch (zatiaľ len serologicky) potvrdenú alergiu. Jednoznačne to treba vyšetriť gastroenterologom o akú formu problémov s mliekom, či iný problém ide.