Alkoholik v byte

Dobrý deň, už som zúfalá a preto sa pokúšam aj touto cestou o akúkoľvek pomoc, radu … žijem v byte s alkoholikom, ktorý pravidelne každý druhý deň prichádza domov v podnapitom stave. Nieje nič výnimočné, že už ráno o 6:00 je opitý, vyspí sa a zase sa ide opiť a vyspí sa a večer opäť to isté. Ak ide do zamestnania, tak nepije, už sa poučil, nakoľko už bol prepustený zo zamestnania kvôli alkoholu. Niekoľko krát ho zrazilo auto, ba dokonca sa skoro nechtiac upálil. Bežne mi susedia telefonujú, že leží niekde na tráve, pri ceste a pod. a ja musím utekať z práce a zabezpečiť, aby sa mu nič nestalo. Na druhý deň si nič nepamätá a vlastne sa tvári, akoby sa nič nestalo. Zanedbáva hygienické návyky a ja už si naozaj neviem rady. Majetok je spoločný a preto ho nemôžem len tak vyhodiť z bytu alebo vymeniť zámok. To nehovorím o slovných útokoch na moju osobu. Už som sa informovala o možnostiach, ale bolo mi povedané, že ak nekradne, tak ho súd nemôže povinne umiestniť do liečebne. Síce už bol aj na proti alkoholickom liečení, ale nepomohlo to. Neviem si už rady. Bojím sa toho, že nakoniec ešte ja skončím na psychiatrii. Všetci sme z toho zúfalí. Verím, že sa dá niečo urobiť, nejak zakročiť, veď nemôže takto terorizovať celú rodinu…

Zuzana, niekedy sa podari umiestnit opat do liecebne, ak zavolate zachranku, ked sa nieco bude diat, ked budete vy alebo on ohrozeny. Okrem toho je riesenim aj rozvod, odchod zo spolocnej domacnosti v mene ochrany seba a deti. Ak je triezvy po prichode z prace stanovte si ultimatum. Ochrante seba, a svoje zdravie. Mozno v spolupraci s psychiatrickou sa vam podari umiestnenie do liecebne. Rita Svihranova

Tak mu postav vonku budu ako prechodne stanoviste na vytriezvenie.