Alzhaimerova choroba

(Jozef) #1

Mate skusenosti s Alzhaimerovou chorobou? Mate rodinneho prislusnika alebo znameho postihnuteho touto chorobou? Preferujete domacu starostlivost alebo stacionar? Dakujem za prispevky.

(iveta) #2

My sme mali starkú, chodila do denného stacionáru, bolo to veľmi dobré, lebo sa mama mohla venovať práci, a hlavne aj starká mala stále nejakú prácu tam, teda tam ich zamestnávali ručnými prácami, čo im pomáhalo, denný stacionár je dobrá vec.

(Stefan) #3

Mám manželku vo veku 75 rokov, ktorá je postihnutá touto chorobou už niekoľko rokov. V minulosti mala vynikajúcu pamäť hlavne na čísla, dátumy a vôbec a teraz čoraz viac zabúda, že nestačím odpovedať stále na tie isté otázky. V domácom prostredí aj v meste sa ešte dokáže zorientovať, ale v cudzom prostredí je stratená. Mám ju rad a do žiadneho zariadenia ju nikdy nedám. Včera som na internete zistil, že tá choroba je dedičná, čo ma veľmi vyľakalo, lebo máme 3 deti a 6 vnúčat. Napíšte kto viete niečo o vývoji liekov na túto nemoc.

(R) #4

Stefan, na stranke slovenskej psychoterapeutickej spolocnosti je clanok pre pribuznych aj o alzheimerovej chorobe. Najlepsie na vasu otazku ohladne liekov vam zodpeovedia psychiatri. Ak ovladate cudzi jazyk aj na internete najdete urcite najnovsie informacie. Rita Svihranova, psychologicka, psychoterapeutka.