Alzhaimerova choroba

Mate skusenosti s Alzhaimerovou chorobou? Mate rodinneho prislusnika alebo znameho postihnuteho touto chorobou? Preferujete domacu starostlivost alebo stacionar? Dakujem za prispevky.

My sme mali starkú, chodila do denného stacionáru, bolo to veľmi dobré, lebo sa mama mohla venovať práci, a hlavne aj starká mala stále nejakú prácu tam, teda tam ich zamestnávali ručnými prácami, čo im pomáhalo, denný stacionár je dobrá vec.

Mám manželku vo veku 75 rokov, ktorá je postihnutá touto chorobou už niekoľko rokov. V minulosti mala vynikajúcu pamäť hlavne na čísla, dátumy a vôbec a teraz čoraz viac zabúda, že nestačím odpovedať stále na tie isté otázky. V domácom prostredí aj v meste sa ešte dokáže zorientovať, ale v cudzom prostredí je stratená. Mám ju rad a do žiadneho zariadenia ju nikdy nedám. Včera som na internete zistil, že tá choroba je dedičná, čo ma veľmi vyľakalo, lebo máme 3 deti a 6 vnúčat. Napíšte kto viete niečo o vývoji liekov na túto nemoc.

Stefan, na stranke slovenskej psychoterapeutickej spolocnosti je clanok pre pribuznych aj o alzheimerovej chorobe. Najlepsie na vasu otazku ohladne liekov vam zodpeovedia psychiatri. Ak ovladate cudzi jazyk aj na internete najdete urcite najnovsie informacie. Rita Svihranova, psychologicka, psychoterapeutka.