Alzheimerova choroba nie je len ochorením starých ľudí

Strata pamäti, ťažkosti s bežnými prácami a rečou, dezorientácia v čase a priestore, zhoršujúci sa úsudok či abstraktné myslenie - to sú príznaky najčastejšieho typu demencie, Alzheimerovej choroby (ACH)



Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://www.zzz.sk/clanok/5359-alzheimerova-choroba-nie-je-len-ochorenim-starych-ludi

celkovo sa na to velmi tazko pozera zvlast, ak takato choroba postihne vam nieho blizkeho. prave si niecom takym prechadzame, kedze tuto chorobu diagnostikovali starkej. keby aspon neprisla tak rychlo a prakticky z nicho nic

to mi je ľúto, moc viem čím si prechádzaš, u nás ju mal zas starký. najskôr bol taký nijaký z toho sám, lebo nechápal čo sa deje a najhoršie bolo to, že si ani nechcel dať nijako si pomôcť. odmietal všetko, čo sme chceli vyskúšať, aby tá choroba nepostupovala rýchlo

je to trocha take nijake, clovek by jej chcel velmi pomoct len zatial nevieme ako. viem, ze vyliecit sa to uplne neda, no ak by existovalo aspon nieco teda take, co by tie nastupujuce zmeny a komplikacie vedelo trocha zmiernit. vy ste nieco aj vyskusali, ked teda nechcel, ci ani nie

Mozno hlupa otazka, ale lekari na taketo to zmiernenie a spomalenie postupu ochorenia nepredpisuju nic?

Tak isto nejaké lieky predpíšu, no ako podľa mňa to nie je len tak zas do seba pchať kopec liekov a následne si odpísať pečeň napríklad. Skôr by bolo fajn si ozaj pozrieť nejaké tie prírodné doplnky a vitamíny

ono su to vsetko len take tie udrziavacie lieky, kedze vieme, ze tato choroba sa vyliecit neda, len sa daju spomalit priznaky. skusila by som sa poobzerat po nejakych prirodnych doplnkoch, ktore by nezatazovali aj tu spominanu pecen

Hej hej to viem, ze sa to vyliecit neda, no ci je aj ina moznost ako lieky na prespis, to bohvie. Vies ako ci vitaminy maju az taky dobry ucinok, to by ma napriklad v celku zaujimalo

podla mna sam lekar by mal vediet poradit, co je pri takychto chorobach najlepsie a ako take spomalenie posunu choroby. hlavne sa takymto ludom treba venovat a byt im proste na blizku pokial sa da

To je sice pravda, no ale on sa bude venovat hlavne nadstaveniu liecby liekmi. Vyliecit sa to bohuzial neda, no je mnoho prirodnych zloziek a vitaminov, ktore dokazu aj takyto stav udrzat v takej lepsej rovine a spomalia postup choroby

Mnohi ludia, az ked sa dostavi taketo vazne ochorenie, zacne tak nejak dbat na svoje zdravie viacej. Hold aj taketo diagnozy zial prinasa staroba a bojovat s nimi nie je vobec lahke

No pre mnohych je aspon to takym nakopnutim, ale vies co je sranda, ze su aj ludia s ktorymi ani toto nedokaze nejako pohnut.

poznala som jednu pani s touto diagnozou, nebolo to jednoduche. ani pohlad na nu.