Amalgánové plomby a vplyv na zdravie

Neviete niekto poradiť, aký majú vplyv amálgánové plobmby v zuboch na zdravie človeka? Počula som, že olovo, ktoré tieto plomby obsahujú sa vylučujú slinami do organizmu. Ako zistím, koľko tohto nežiaduceho kovu mám v organizme a ako sa ho zbaviť? Ďakujem.

Manžel bol profesionálny hudobník na dychové nástroje, kde kompletný chrup je predpokladom k dobrému výkonu. Takto mu opravovali zuby roky a pribúdali jeho sťažnosti na bolesti hlavy. Roky ubiehali a šiel do dôchodku a nakoľko má zo zubára veľký strach, nechal si poškodené zuby vytrhať a odvtedy nevie, čo to je bolesť hlavy. Ja som si to uvedomila neskôr, že to má súvislosť, že odvtedy neriešil bolesť hlavy. Aj ja mám skúsenosť, ale týka sa napätia v ústach. Mala som zdravotné problémy a primár na rehabilitácii zaregistroval moje plomby a mal prístroj, ktorým mi to zmeral. Keď som tam po rokoch išla, tak sa mi vysmiali, že taký prístroj nemajú, možno to bol jeho súkromný, tak neviem. Určite sa treba s tým zaoberať, ak takéto plomby máte a hlavne veľa a vymeniť ich.

Dočítala som sa, že amalgánové plobmy sú nebezpečné pre zdravie, ja ich mám niekoľko, dcéra tiež. Ja mávam bolesti v chrbte, dcéra má viacero problémov ako bolesti hlavy, zhoršený zrak, vypadávanie vlasov, tráviace problémy, bolesti kĺbov. Bola už na kadejakých vyšetreniach, no nič sa zatiaľ nezistilo. Tak ma napadlo, že plomby môžu mať na to vplyv. Uvažujem, nad tým, že by si ich vymenila alebo zatiaľ, úživať prípravok na detoxikáciu, prípadne na odstránenie ťažkých kovov z organizmu. Ak máte ešte niekto s týmto skúsenosti, prosím napíšte. Ďakujem