Antipsychotiká a ospalosť

Dobrý deň. Mám diagnózu hraničná porucha osobnosti, musím celoživotne brať antipsychotiká, aby som sa chovala znesiteľne. Ale veľmi ma uspávajú, všade zaspím, mnohokrát ani nevstanem celý deň z postele, lebo sa neviem prebudiť. Ale takto sa nedá žiť. Vedeli by ste mi poradiť dačo? Lieky proti ospalosti mi nezaberajú - Piracetam a iné. Ďakujem Vám. Nemôžem prespať celý život.

Ahoj Dada, skús požiadať lekára z iného mesta / okresu o jeho názor (tzv. second opinion) na tvoju diagnózu. Často sa stáva, že lekári predpisujú lieky zbytočne, treba hľadať nejakého pokrokovo mysliaceho lekára, ktorý sa možná zaoberá aj vplyvom stravy, športu a iných vecí na duševný stav pacienta.

Dada, hranicnu poruchu osobnosti je mozne aj liecit a spoznavat sa a ucit sa vnimat svet a seba aj inak - v psychoterapii. Najdite si na stranke slovenskej psychoterapeutickej spolocnosti psychoterapeuta podla vasho bydliska. Na positovnu pracuju niektori klinicki psychologoviaa psychoterapeuti, Rita Svihranova, psycholog, psychoterapeut.