Autizmus

Autizmus je vývinová porucha, ktorá je charakteristická uzatváraním sa do vlastného sveta, ťažkosťami v komunikácii a vo vytváraní spoločenských väzieb so svojím okolím. Ochorenie sa vo väčšine prípadov prejaví do veku troch rokov, pričom najčastejšie býva diagnostikované medzi 18-24 mesiacom života dieťaťa



Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://www.zzz.sk/clanok/9067-autizmus

Dobry den ja by som sa chcela opitat ci ma moja dcera priznaky na autizmus… narodila sa v roku 2010 v marci tehotenstvo prebiehalo dobre porod bol v 35 tyzdny kedze otiekla polodova voda po porode mala na cele lilianka taky fialovy flak ktory jej zmizol az ked mala 8mesiacou spravanie ako dieta mala celkom ine bola stale tichucko pomaly nikdy mi neplakala bola velmi ticha ale vyzerala ako bez duse taka ako keby nevedela ze vobec niekto existuje okrem mna zacala sama sediet ked mala skoro 2roky chodit zacala ked mala 3 rok stale nerozprava mava si z ruckami ked sa hra je samostatna nechce pri sebe male deticky boji sa ich a place ked sa ozyvaju hned uteka prec do svojej izby zavre za sebou dvere a je zase spokojna… inac je kludna je plienkovana ale ked sa potrebuje prebalit tak ma zacne bozkavat pred ockami si mava z jednou ruckou, je casto cievkovana mala uz aj 4 zlyhanie obliciek ale nastastie su uz aj oblicky poriesene… ale nevedia ci je to dmo alebo autizmus jedny povedia tak ini zas inac… a este to ze mala na vonok nevizera ze je ina ked sama niekomu nepoviem ze je chora tak nepozna sa ta vobec nema ani ziadne deformacie za informaciu a radu velmi pekne vopred dakujem