Autolekárnička - zmeny, obal, obsah - vzor karty prvej pomoci

Autolekárničky budú oranžové, označené bielym krížom a doplnené o kartu prvej pomoci. Zmení ich obsah, budú obsahovať štyri moduly, v ktorých budú samostatne uschované zdravotnícke pomôcky tak, aby pri jednotlivých úrazoch nabádali na správne použitie



Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://www.zzz.sk/clanok/6116-autolekarnicka-zmeny-obal-obsah-vzor-karty-prvej-pomoci

Mám pocit,že sa znova niekomu pekne naháňajú euráče do vrecka a my chudáci to zaplatíme.

V článku sa píše,že karta sa nebude dať kúpiť samostatne.Vo vyhláške je napísané,každý modul ako aj KPP možno na trh uviesť samostatne.Tak bude alebo nebude sa dať kúpiť samostatne?

Mám tomu rozumieť tak, že keď som si kúpil autolekárničku 25.júla.2008 s dobou expirácie 15.7.2012,tak k nej kartu nepotrebujem?
Niekde sa píše, ža karta je samostatne nepredajná, inde áno.Interpretácia zákonov je nejednoznačná.Podľa mňa ani policajti v tom nemajú jasno,ale pokutovať je pre nich silná motivácia.

Co my chudáci sousedi, co pojedeme na dovolenkuna Slovensko? U nás nic takového není, lékarničku mám platnou do r. 2012, karta se nedá koupit samostatně…To je nějaké lékarničkové lobby nebo co? Všichni si musí kupovat lékarničky nové? Ach jo…

Karta se da koupit v kazde lekarne na slovensku.

Pro zahraniční řidiče platí vybavení lékárničky podle země,ve které je vozidlo evidované.Čehúni nemusí mít ani kartu první pomoci.Nač by ji měli třeba německy mluvící řidiči,když by jí nerozumněli?

jsem z česke republiky a chci jet na dovolenou na slovensko v červenci, kde mam sehnat kartu prvni pomoci ktera musi byt v autolekarničce

Tak a je možné že si nakúpim v lekarni čo potrebujem a s vytlacenou kartou 1pomoci ju budem používať.?.?.?.

Ak áno môžete uverejniť menovitý obsah najnovšej autolekarnicky.?.
Ako velkosti obvazov,počet atdatd…

Příští týden jedu na Slovensko,autolekárnička zakoupená v ČR je platná do roku 2012.Kde mám koupit kartu první pomoci platnou pro Slovensko?
Ideální by byla benzinka, kde budu kupovat slovenskou dálniční známku.
Děkuji za informaci.Vlková

karta prvej pomoci je samostatne k zakupeniu aj na benzinovych čerpadlach.

Keď neznam čitac ani pisac ta co ja si
s totu kartu počnem.

co stat dal chce spat aj s urokami…takze vymyslaju nove veci…
joj ale lekarnicky?? ja mam ceske auto a zijem na SR :slight_smile: tak mi netreba karti ani novu lekárnicku?
A tak ma raz zastavil policat a pyta si preukaz oo emisnej,joj ale ved ta v CR nie je…ani nevedel…tak ktovie ci vedia o tychto kartach…ale pokutovat vedia dobre…

pred dvomi mesiacmi sme si z ačiek kupili taketo auto BMW X1 2014 xDrive18d 223926km SUV - prodej | | auto bazár AAA AUTO a už v nom bola presne taka lekarnička, aka musí byt. Takže som s novým autom nemala takmer žiadnu prácu

bolo uplne potrebne to az takto napisat, ze? :smiley:

ked chces niekomu robit reklamu, tak tom pripade ano :smiley: tiez mam v aute lekarnicku, vsak kto nema, vsakze? tak teraz podme vsetci pisat ake mame auto a odkial ho mame :smiley:

mozeme to vyskusat :smiley: vsak ale autolekarnicka je taka vec, ze si neviem prestavit, ze by ju niekto v aute hadam nenosil.