Biele gulky v hrdle, pri vybratí smrdia

Ahojte, smrdí mi z úst, mám v hrdle biele guľočky, keď si zubnou kefkou stlačím v ústach nad mandľami, tak mi vylezie biela hmota, po vybratí smrdí ako hnis alebo zhnité jedlo. Neviem, či to nie sú len zachytené zvyšky jedla v medzierkach okolo madlí, alebo to môže byť aj hnis, viete mi poradiť, ako rozoznám tieto dve veci od seba? Ako sa toho zbaviť? Na ORL už nejdem, vždy od tiaľ odchádzam receptom a z lekárne ako hypochonder, plná igelitka liekov, problém nevyriešený, jednému i druhému lekárovi som hovoril, že problém pretrváva, mali náhľad do mojej karty ale jediné čo urobili, predpísali mi iné lieky na vyskúšanie, ďakujem, za toto platiť nebudem.

Celé roky z času na čas som toto mala, hlavne pri kichnutí mi vyskočila z hrdla malá žltá guľôčka. Nebolo toho veľa, ani často, tak som to nikdy neriešila. Zápach z úst spôsobuje helikobakter. To mám odskúšané na sebe. Po jeho zlikvidovaní zápach pominul.

Ide o hnisavé loziská. Ak môžeš, povytláčaj ich z mandlí a kloktaj roztokom koloidného striebra.