Blefaroplastika - operácia viečok

(janka) #1

Ste niekto po blefaroplastike? Kto vás operoval, koľko operácia stála, ako ste boli spokojní s doktorom? Koľko po operácii ste boli PN? Bolelo to veľmi? Akékoľvek skúsenosti sú vítané.

(tereza) #2

Som po blefaroplastike dolnych viecok, co je vraj tazsie, ale nic neboli ani nebolelo, pekne sa to hoji, bolo to robene v lokalke, ani operacia nebolela. Dnes som 3 den po a vyzerato slubne. Nemaj strach, treba ist. Robil ma MUDr. Bohac v Ruzinove. Odporucam.

(livia) #3

Tereza, Dr. Bohac robi v statnej nemocnici na plastickej chirurgii? Alebo je to nejake sukromne centrum. On bude nejaky novy, nie? Lebo tiez som o nom este nepocula.

(Darinka) #4

Dobrý deň. Mňa operovala doktorka Ježovitová a tiež som veľmi spokojná. Horné viečka som mala padnuté až tak, že zápal očí som mala na dennom poriadku a na očné tiene som mohla zabudnúť. :slight_smile:

(tereza) #5

Ahojte, prepacte, davno som tu nebola, dnes som 10. den po operacii a je vidiet vysledok, Mudr. Bohac ma asi 37 rokov, robi v ruzinovskej nemocnici na plastickej chirurgii tvare a ruky a je velmi sikovny, chodi sa do zahranicia ucit, mne ho tiez odporucili.

(tereza) #6

A netreba sa bat, naozaj ma nic nebolelo ani pocas zakroku ani po, a to mi vystrihoval vela tuku z vackov, akurat som bola opuchnuta a modrinova, ale dnes na 10. den je to OK, cely cas si davam Optalmoseptonex mast a kvapky, obklady studene prve tri dni a Bioptron lampa, teraz uz po vybrati stehov kalciova mast, vsetko doporucil lekar.

(livia) #7

Aha, je dosť mladý, takže tam bude nový, pretože ešte nie je ani na stranke ružinovskej plastickej chirurgie zapísaný ako iní chirurgovia.

(tereza) #8

Netusim, lebo ja to tak nesledujem, ale fakt je velmi sikovny a hlavne aj ludsky, a to sa mi pacilo, ze chodi von sa ucit a zhanat nove metody a podobne, ja som sa na to odhodlavala rok a dlho som zvazovala komu sa dat rezat, a tohoto mi doporucila kamoska lekarka, ktora ho pozna a som rada, ze som sla k nemu. Drzim vam palce, ak sa chystate na zakrok.

(livia) #9

A prosim Ta, Ty si bola za nim v tej nizkej budove plastickej chirurgie, co je vedla dolu po takom briezku z boku hlavnej budovy nemocnice?

(tereza) #10

Ano, presne tam to je, ta mala budova na 2. poschodi, ale este co viem chodi aj do estetic klinik pri starom istrocheme, ale tam to mas drahsie a tu v ruzinove lezis jednu noc, co som uvitala.

(Breli) #11

Mám 59 rokov - je možné si dať aj v tomto veku Blefaroplastiku - operáciu horných viečok? Robili to niekomu v mojom veku? Chcela by som len lokálne umŕtvenie, má s tým niekto skúsenosť? Ďakujem za odpoveď.

(lara) #12

Breli,
59 rokov nie je vobec prekazkou na operaciu viecok, viem o com hovorim. Prakticky vobec to neboli, tyzden sice nebudes chodit do spolocnosti kvoli opuchu a modrinkam, ale potom je to super aj zdravotne (nebolia oci s padnutych viecok).
Primar Guba v ustave lekarskej kozmetiky v Bratislave Petrzalke (sukromna klinika) je vyborny (cena 700€)

(marima) #13

Nie je to dobré.

(Marína) #14

Dnes je mesiac po operácií a jedno oko mám vyššie ako druhé. Vyzerám ako po porážke. Vyčkám ešťe mesiac a budem to asi reklamovať.

(zuzu) #15

Dobrý den,
Aj ja som po blefaroplastike dolných vrecko a vyzerám ako po porážke… Sú to 3 týždne po operácii a tak som zvedavá ako sa Vám podarilo situáciu vyriešiť… ustúpil pokles jedného oka sám?

(zdenka) #16

Ja som po operacii hornych viecok. Operovala ma Dr. Kostalova-Kubicova. S vysledkom som velmi spokojna. Operovala ma v lokalnej anesteze, cca 1:15 h. Opichala ma a potom som uz nic necitila. Mala som trochu strach na zaciatku, ale potom ma to na stole preslo. Po tyzdni som isla na stehy, potom som masirovala viecka no a dnes, parada, krasna praca, palec hore. Dr. ma zlate rucicky. Jaj a red operaciou som brala 3 dni wobenzym a 3 dni po, aby sa vsetko skor hojilo a fakt pomohlo, ziadna modrina. Len teda pre info, bolo to v BA.www.chirkoz.sk

(jana) #17

Podstúpila som operáciu horných viečok u Mudr. Škrovinovej. Neodporúčam - neodborne odvedená operácia. Zle pichnuté anestetikum, bolesť pri samotnej operácii, výsledok hrozný. Nikdy viac! Alebo si radšej priplatím plastického chirurga, ktorý tomu rozumie a vie to robiť.

(Renáta) #18

Boli ste niekto na korekcii očných viečok v Bratislave? Kde vám to robili a ako ste boli spokojní? Ďakujem za odpovede