Bolesť a tŕpnutie

Dobrý deň. Pri poslednej kontrole na nerolog. mi lekár povedal, že to už asi lepšie nebude. V lek. správe do záveru napísal: nevidiferancovaná myelopatia v dolnej Th oblasti - nevylúčená spastická spinálna paralýza polynaurotický sy s neuropatickou bolesťou Incip. demyelinizačný polyneuropatický sy SI sy bilat. precip. 1. dx. VAS v L oblasti. Mám problém prejsť cca 300 m, umyť riad, pri varení. Bolí ma dlhšie sedieť potom ako by mi stŕpli nohy aj zadok, v noci sa budím na tŕpnutie a bolesť v krížoch, nohách a v ľavej ruke. Ráno si pomáham pri chôdzi palicou a len okolo steny. Keď cítim únavu musím si sadnúť alebo ľahnúť lebo mi oslabnú nohy a spadnem. Užívam DHC continus 2x 90mg, neuromultivit 1 večer a algifen podľa potreby. Prosím Vás neviete mi poradiť ako sa liečiť a nielen oblbovať. Ďakujem

Evka, poznam lekara vzdelanim neurolog, ktory sa venuje aj akupunkture aj homeopatii. Okrem toho existuju algeziologicke poradne, ktore sa zaoberaju bolestou. Rita Svihranova

dobrý deň spomínaná diagnóza je taká istá aj príznaky ako mám aj ja po vyšetrení a hospitalizácii na neurológii, tŕpnutie dolných končatín, slabosť, obmedzený pohyb s tackaním, zakopávanie pri chôdzi po schodoch, skorá únava, na neurológii to nazvali myelopatia neznámej etiológie, problém sa ale otočil úplne iným smerom, po analýze výsledkov krvi na neurológii, na moje domáhanie sa ďalšieho vyšetrenia, kde som musel absolvovať nové vyšetrenie krvi a moču (hematológia) s návrhom na odber kostnej drene, skúšam ešte ďalšie zdravotné konzultácie, zatiaľ som upravil životosprávu v lekárni som si kúpil imonoglukan a neuromultivit a beriem drobnosti na podporenie imunity, na ktorú ma odkázali pri konzultáciách, zatiaľ lekári .sú z toho nejako vedľa, nevedia určiť jasnú diagnózu budem musieť asi ísť cez “Diagnose.me”, a skúsiť ďalšiu odbornú konzultáciu, však je medzi lekármi veľa odborníkov, ktorí dokážu stanoviť presnú diagnózu zdravotného stavu, držím palce…práve som dočítal zaujímavý článok, že, .NIČ NIE JE ZADARMO ZDRAVIE VOBEC NIE…