Bolesť chrbtice ako dôsledok porušenej platničky

Pracovná neschopnosť pri bolesti chrbtice je druhým najčastejším dôvodom prečo sme neschopní i bežnej chôdze, sedenia pri počítači a samozrejme akejkoľvek manuálnej práce. Druhé miesto prináleží chrbtici v tomto rebríčku hneď za respiračnými ochoreniami (ochorenia horných a dolných dýchacích ciest).



Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://www.zzz.sk/clanok/10150-bolest-chrbtice-ako-dosledok-porusenej-platnicky

Dobry den, mam 28 rokov, mam problemy s chrbticou od detstva mam skoliozu, stale mam bolesti chrbtice driekovej aj krcnej. Podla neurologa mam chron. VAS L / S chrbtice t. c. sos sup. radik iritaciou S1. Ked sa viac namaham, nevladzem chodit na nohy, hlavne ked je slnecno. Chodim k psychiatricke c. diagnozy je F329. Neurog. Diagnoza je M54. Prosim odpoved.

Dobrý deň, v roku 2004 mi MR potvrdila diagnózu. Nedala som sa operovať, tak raz do roka mam bolesti (nasadia mi infúznu liečbu, obstreky, lieky …) V stave, keď nemám bolesti cvičím. Momentálne už tretí týždeň, mám ukrutné bolesti v dolnej časti chrbta s pulzujúcou, vystrelujúcou bolesťou, vystrelovaním do nôh, nemôžem sedieť, ležať, chodiť, pichajú mi infúzie, dávajú obstreky, injkcii, lieky, bola som na PRT a stále bolesti pretrvávajú. Čo robiť? Eva

Dobrý deň, pani Eva, mám takú istú diagnózu ako Vy. Takisto sa mi tie nepríjemné bolestivé stavy vracali najskôr každý rok, a teraz sa mi to vrátilo počas 3 mesiacov. Vždy sa mi to začne akoby nejakým blbým pohybom, doslova ako seknutia v krížoch a už som sa nemohla poriadne vyrovnať a každý krok bol veľmi bolestivý. A takisto ako Vy a vždy keď som bez bolesti chodím 2x týž. cvičiť Pilates. Všetky procedúry, ktoré uvádzate mi tiež pred rokom robili a nič z toho mi nepomohlo, skôr mi to len ešte viac podráždilo už ubolené kríže a nohu. A to ma liečili uznávaní odborníci. Pochopila som, že ak niečo neurobím sama, nepomôžem si. Zápal som si zliklvidovala kombináciou protizápalových liekov a prikladaním lopúchových listov na kríže. Ostatné mi rieši pán Jaroslav Čepel - chiropraktik zo Senca a cítim sa už po 6 dňoch celkom v pohode. Viem, že injekcie a lieky nám náš problém nevyriešia, no tento pán je skutočne odborník. Ja som k nemu cestovala skoro 100 km a budúci týždeň idem ešte raz, hoci už necítim bolesti. Ale verím, že ma týchto nepríjemných problémov zbaví. A samozrejme v cvičení budem pokračovať. Jarmila

Dobrý deň, mám ten istý problém s krížami, resp. s herniou disku. Vracajú sa mi bolesti už takmer každé dva mesiace. Mám veľké problémy s tlakom, operácia nepripadá do úvahy. Môžem Vás poprosiť o tel. číslo pána Čepela zo Senice, resp. iný kontakt. Ďakujem Mgr. Zuzana Ocharovichová

Zdravím Vás. Tieto problémy som mala aj ja v roku 2009 a 2010. Vybrala som 10 infúzií, prášok Aulin a Artrostop. No asi najviac mi pomohol Ceragem. Je to masážné lôžko. Chodila som do Nitry, ale už tam nie sú. Absolvovala som 38 ležaní a som v poriadku. Začína sa mi vydierať pravý kĺb a mávala som v noci neskutočné bolesti asi 7 mesiacov. No po týchto všetkých terapiách a hlavne po ležaniach na spomínanom lôžku som OK. Ak je vo Vašej blízkosti toto centrum, vrele doporučujem. Zišlo by sa doma, ale je veľmi drahé. Tak Vám držím palce. Len to vyskúšajte. S pozdravom, Anna.

Dobrý večer! Prosím, môžete mi poradiť, keď mám jednu platničku prasknutú a druhú vyskočenú, ktorá mi spôsobuje bolesti v pravom kĺbe a v boku, či mi môže pomôcť pán Čepel a ako sa s ním môžem skontaktovať. Bola som u neurológa, no rieši to len injekciami a liekmi proti bolesti. Ďakujem!

Vedeli by ste mi poradiť? CT vyšetrenie: Všetky medzistavcové priestory L3 / 4, L4 / 5 a L5 / S1 ľahko zúžené, vo všetkých je prítomné obvodové presahovanie diskov, ktoré vo výške L4 / 5 zasahuje až foraminálne obojstranne. V úrovni L5 / S1 je prítomná aj veľmi diskrétna mediálna herniácia disku. Výrazne artrotické zmeny intervertebrálnych zhybov vo všetkých úrovniach. Som po inf. liečbe + elektroliečba a parafin. Ťažkosti stále pretrvávajú, sú to už dva mesiace.

Dobry poradim ako sa zbavit bolesti chrbtice bez liekov za necele dva mesiace som sa zbavila bolesti a vyhla som sa operacie. moj meil vierop@centrum.sk

Chcem sa pridat k diskusii aj ja mam diagnozu hernia disku sekvester neskutocne bolesti bola som paralizovana 4 mesiace vsetci len oerovat ze uz nic nepomoze len lieky infuzie injekcie az kym som sa dostala k uzasnej pani doktorke MUDR Sindliarova a ona ma odhovorila od operacie a predpisala mi rehabilitacne cviky tie chvalabohu zabrali a bolesti a tazkosti pominuli citim sa super kazdy den cvicim pri bolestiach vam odporucam uzasne naplasti od FGXexpres skutocne zaberaju do par minut su bylinky ziadna chemia viac info na gmail zlatica.bencekova@gmail.com

Pri problémoch s chrbticou, krčnou chrbticou a krížami pomáhajú medené produkty. Meď lieči, je proti bolesti, uvoľňuje kŕče svalov okolo stavcov a je to tepelná terápia. Sú to tričko s medeným pásom / pás v tričku je od krčných stavcov až po kríže / , keď je problém s celou chrbticou, medený pás na kríže a medená šatka, ktorá je univerzálna, vždy sa obviaže boľavé miesto. Viac info na e-maily.

Dobrý den chcem sa spýtať kde sú dostupné náplaste FGXespres diagnoza hernia disku 6 mm vysunutie obstreky, ozon bolesť vystreluje do nohy takže cvičenie s námahou trvá to už 3 mesiace no žiadna sláva ďakujem

Dobrý deň chcem sa spýtať kde sú dostupné náplaste FGXexpres diagnoza hernia disku 6 mm vysunutie trvá to 3 mesiace nepomohli ani obstreky ani ozon cvičenie s námahou takže ešte pokus s náplasťami.

Mne na bolest chrbtice pomohli ortopedicke vlozky medicovi. treba si o nich precitat na internete

Prosim vas kde mam kupiť tie naplaste prosim vas? som už na P. N. pol roka a nič mi nepomaha… dakujem vam vopred… Dana

Ake cviky si robila ?

Poprosím vás o jednu radu. Mám takýto problém vystreľuje mi bolesť v podobe nejakého elektrizovania do ľavej pety. Užívam i lieky od bolesti nič nezaberá neurolog povedal že to od poškodenej platničky nieje. neviete niekto čo by to mohlo biť?

Dobrý deň prajem, prosím Vás kde dostanem kúpiť tieto medené veci medený pás, medená šatka… Ďakujem

Dobrý deň chcela by som sa poradiť čo ste robili keď vám to ťahalo nohu aj chodidlo pri vstupaní po dlhšom chodení a už pri pomerne krátkom chodení mi to robí nepríjemnosti aj tzv tlak na tom mieste l5/S1 :pensive:no sm systém neviem ci môžem zatiaľ len take cviky ktoré ma naučili na rhb dýchacie cviky a chrbtové svalstvo, som už po jednej operácii L5S1 no od septembra 2020 začali problémy prt som odmietla