Bolest päty-ako to liecit?

Močovina je dobrá na suché chodidlá? To počujem prvý krát :O Ako sa volá tá masť ktorú ti poradili? Obsahuje aj nejaké parfémy?

Zdravim vas vsetkych ktory tu komunikujete a pomahate si navzajom:-) Mam na vas tiez jednu prosbu a chcela by som od vas vyzistit ci tu je niekto kto pozna a pouziva krem ureagamma. Ako ste s touto mastickou spokojny? Citala som nejake clanky ze je dobra pre diabetikov. Je to pravda?

Ahoj Didušš;-) Dočítala si sa dobre, tento krém je určený aj pre diabetikov a pre takých ľudí ktorý trpia chorobou diabetickej nohy. Bohužiaľ moja mamina týmto trpí a tú masť sme jej kupovali. Zatiaľ ju používa len týždeň takže ešte nejaké viditeľné zmeny nie sú, ale snáď časom prídu. Čo ohľadom toho potrebuješ ešte vedieť?

Močovinu? To počujem prvý krát! To ktorý krém také niečo obsahuje? Hej, môj manžel má zápal kože:-(

ano mocovina je dobra na suche chodidla pretoze ich dokaze dobre hydratovat. Masticka sa vola ureagamma, pocula si uz o nej? Ona obsahuje 10% mocoviny a neobsahuje ziadne parfemy ani vonne latky, preto je tato mast dobra aj pre diabetikov. Ale to je pre teba asi nepodstatne, ja to viem iba preto, lebo moja maminka trpi cukrovkou a zistovala som to aj pre nu

nevedela som ci je to pravda ze je urceny pre diabetikov. Moja sestra ma cukrovku a ma nabeh na zapal koze ale doktorka jej na to nic nedala. Zacala som studovat clanky na internete a natrafila som na tuto masticku tak som chcela vediet ci ma niekto s nou skusenosti. Co ta masticka take obsahuje ze je vyslovene dobra pre takychto ludi?

Áno je to pravda, máš to odo mňa potvrdené! Obsahuje ureu, teda močovinu po slovensky aby si vedela čo to znamená. A močovina je dobrá pre hydratáciu pokožky

inak ale to sa mi nechce verit ze doktorka mu nic neporadila. Som z toho uz zhnusena ako niektori doktori flakaju svoju robotu:/ Obsahuje ju ureagamma, dokonca nejakych 10% sa mi zda. Ale to som si neni az tak ista. Ale to je nepodstatne, hlavne je ze pomaha a zmiernuje zapal a hydratuje chodidla, no nie?

Máš pravdu aj mne sa niekedy rozum pozastavuje že doktori len mávnu rukou a nič nerobia. Ale tak čo už, my s tým nič nenarobíme:/ Prosím ťa a kde by som vedela kúpiť tú mastičku?

Zatiaľ som o nej vôbec nepočula, ale čítala som si o nej už na internete keď si mi to napísala. Ty si ju objednávaš z internetu? Pomohla tvojej mamine?

Nemusíš sa čudovať, už mám tiež zopár takých skúsenosti kedy doktori nič nepomohli ale skôr takto ľudia mi poradili čo je dobré a tak. Už veľa krát som si povedala že k doktorom ani chodiť nebudem, lebo tam len stratím veľa času a nič nevybavím a je to tak!

aha, dakujem ti za vysvetlenie, skusim jej ju asi zohnat aby ju vyskusala ci jej aspon trosku pomoze. Kde by som ju zohnala a ako casto by sa mali nou kremovat nohy, vies mi povedat?

Však za skúsenie nič nedáte a nie je ani drahá tá masť, takže nebudete musieť ani ľutovať peniaze ktoré za ňu dáte, ale ja dúfam že jej pomôže! My sme ju objednávali z internetu a v každej lekárni by ju mali mať tiež. Dobre by bolo keby si ňou natierala nohy dva krát za deň a to ráno a aj večer a nechala ju aspoň nejaký čas pôsobiť

Helenita vsak uz casto krat sa radsej ani nad tym nepozastavujem, lebo je to zbytocne ale zaroven je to dost smutne, ale tak co uz:(
Kristína maju ju v lekarnach ale aj cez internet si ju dokazes objednat. Na stranke pre diabetikov ju maju alebo potom na roznych e-lekarnach

Ahojte:-) čítala som že tu mnohé z Vás používajú masť s močovinou. Tiež som si pred dvoma mesiacmi začala krémovať chodidlá s ureagammou ktorú mi poradila moja kamarátka. Zľakla som sa keď sa výsledky hneď nedostavili ale po dvoch týždňoch pravidelného používania sa to zlepšilo a dnes už mám jemné a hydratované chodidlá

Pisala si to sem sice pred rokom ale dufam, ze sem este stale chodis a ze mi odpises…Chcela by som sa informovat o tom kreme. Aky to je a pre koho je urceny? Je to len klasicky krem na nohy?..A citit v nom tu mocovinu?

1 Like