Bolest päty-ako to liecit?

Mam treti mesiac bolesti päty na jednej nohe, ortoped mi dal jednu injekciu do päty, zial, nic sa nezlepsilo. Cakala som dalsie mesiace na zazrak, bola som v kupeloch, vymacala som si nohy v horucej vode, kremicky, masticky a nic. Pocula som, ze da sa to odstranit ozarovanim, treba absolvovat nejaky pristroj aspon5x obden a ze to pomaha. Ma s tym niekto skusennosti? alebo ako to liecit? napiste mi prosim. Zora

Ahojte, je tu nejaká žena ktorá máva tiež časté problémy s chodidlami a presnejšie so suchou kožou na chodidlách? Ako tomu predísť, nejaké tipy? Ďakujem

ja som mala kedysi problemy a dost vazne s chodidlami. Moja pricina ale bola taka, ze som sa o ne takmer vobec nestarala a nato som potom doplatila. Ty sa ako staras o svoje nohy?

Bohuzial ja k nim patrim:/ Uz dlhe roky mam problemy s chodidlami a nic mi nezabera. Teraz planujem vyskusat novu masticku tak som zvedava ze ci mi aspon ta pomoze

A doteraz si čo všetko poskúšala? Čo je to za mastičku? Nejaká novinka, alebo je dlhšie na trhu? Mohla by si mi poradiť lebo ja som už naozaj zúfala s tých mojich nôh:/

je tu takych viacej..nerada ale tiez sa hlasim k nim..tieto problemy ma trapia uz dlhu dobu a snazim sa prist na nieco co by mi mohlo pomoct ale zatial neuspesne :/ budem rada ak aj mne poradite nieco ucinne

Skusila som napriklad pedikuru, ta mi trosku pomohla, lebo ma zbavili aspon starej kozi ale po istom case sa problemy zase objavili a zase mam dost popraskane chodidla. Natierala som si ich roznymi kremami urcene na nohy ale to vobec nezaberalo. Boli to zbytocne vyhodene peniaze. Neviem kolko je na trhu tato masticka ale pocula som teraz o nej prvy krat a obsahuje nejakych 10% urey, tak ma to zaujalo ze to vyskusam

Ako si všímam tak tým trpí viacej žien:/ Ty si už skúšala používať nejakú mastičku, alebo nejaké tie samozlupovacie ponožky ktoré každý ospevuje? Som o tom prvý krát počula včera, keď mi to kamarátka spomínala ale nejako tomu neverím

Aha, a tá urea je načo vlastne dobrá? Ešte ma napadla jedna otázka, tá mastička obsahuje aj alkohol a nevieš či je vhodná aj pre ľudí s cukrovkou? (mám na myslí tých, čo trpia chorobou diabetická noha)

o com si prvy krat pocula? O tych ponozkach? Ja som si ich kupila, lebo tiez kazdy hovoril ake to je super a mne to veru nepomohlo. Neviem co vsetci na tom vidia. Masticky som zatial vyskusala iba klasicke, ktore som si kupila v drogerii a to tiez nie je ziadna slava. Preto som sa rozhodla napisat sem a poprosit o radu

Urea v kremoch je dobra hlavne nato, ze zmakcuje kozu na chodidlach. Je to tzv. mocovina. Keby si zadala do googlu ze urea, tak by ti vybehli mnohe clanky, kde je pisane ze to je mocovina a dava sa do viacerych masticiek a podobnych veci. Nie neobsahuje alkohol a je vhodna aj pre ludi s cukrovkou, preco? Ty mas cukrovku?

Áno o tých ponožkách som prvý krát počula. Takže ty si s nimi spokojná nebola? Boli to zbytočne vyhodené peniaze? No však ja tak isto potrebujem radu, že čo si mám kúpiť aby mi to už aj pomohlo

Skúsim si teda aj prečítať nejaké články o tom, ďakujem za radu. A ako sa volá tá mastička ktorá obsahuje tú ureu a tebe pomohla? Ja nie, ale moja mamina má cukrovku tak pre ňu to zisťujem

nie nebola, myslela som ze budu lepsie ale bola som z nich sklamana. Tak zbytocne vyhodene peniaze by som to nenazvala, aspon som to vyskusala a viem ze uz to viac kupovat nebudem, neoplati sa to. Ake maste si skusala?

Dievčence vedeli by ste mi prosím poradiť. Môj manžel má cukrovku a nábeh na ochorenie s tými nohami. Čo by ste mi poradili, aký postup aby sa to nezhoršovalo?

je mi luto ze tvoj manzel ma takuto zakernu chorobu:/ Najlepsie by bolo mu kupit nejaky krem, ktory zabranuje vysusaniu chodidiel. Jedna moja znama mi spominala ze je nejaky taky vyslovene ze je vhodny pre ludi ktory maju cukrovku. Skusim sa jej spytat ze aky to je a napisala by som ti to potom, dobre?

To by som ti bola vďačná keby si mi to zistila. Jemu to len teraz zistili a preto vôbec nevieme ako takýto problém riešiť:/

Však hej to máš pravdu aspoň si vylúčila ďalšiu možnosť ktorej si predtým dávala nádej ale bolo to zbytočné. Vyskúšala som zatiaľ masť na suchú pokožku značky scholl ale to bolo tiež úplne o ničom, nezabrala mi:/ Neviem už akú kúpiť, som z toho zúfala:/

presne tak ako si napisala, vylucila ale ze uplne. Fuha tu som skusala aj ja ale ta mi tiez vobec nezaberala a potom mi poradili v lekarni nech vyskusam mast s mocovinou a az tam mi zabrala. Doteraz ju pouzivam, je dobra.

pytala som sa jej na to..spominala mi ze na chorobu diabetickej nohy je dobry krem ktory obsahuje mocovinu a neobsahuje parfumy a vonne latky. Ta mocovina ze dobre hydratuje pokozku a preto je dobra na chronicky zapal koze. Tvoj manzel ma zapal?