Bolesť v kolene

Dobrý deň. Videla som veľa príspevkov v tomto fóre, veľa z nich sa mi zdali inteligentné a podobne, tak som sa rozhodla, že skúsim šťastie :slight_smile: Mám 18 rokov, od 16 do 17 som hrávala volejbal, nie nejak profesionálne, ale dosť na úrovni. Fajčila som 3 roky. Už v dectve som pociťovala silnú bolesť v ľavom, alebo v pravom kolene, ale riešili sme to len Voltarenom alebo podobnými masťami, neskôr to prešlo. Keď som začala hrávať, bolesť sa vrátila, ale iba na čas postupne to prešlo. Kvôli škole som volejbal zanechala a v 18-tich rokoch som prestala fajčiť. Nechcem aby ste ma odsudzovali, len to považujem za dobré napísať. Teraz chodím do posilňovne, ale cvičím dá sa povedať zdravo, nie nejak extrémne tvrdo ani nič. Tupá bolesť v kolene sa vrátila, neviem či z toho pohybu, alebo prečo sa to vlastne stáva. Je to tupá bolesť, trvá také 3-4 hodiny, je to po dlhom čase strašne nepríjemné, neviem kvôli tomu spať. Ale som mladá, nechcem z toho robiť vedu ani nič podobné, nechcem chodiť po lekároch, keď to možno ani nič nie je. Chcela som sa spýtať, či má niekto podobné skúsenosti. Zažila som aj, že spolužiakom ťahali vodu z kolena a podobné veci, tak som sa chcela opýtať či to niekto zažil, poprípade ako ste to riešili. Tabletky brať nechcem. Vopred veľmi pekne ďakujem za odpoveď.

Ahoj,
osobne ti odporúčam návštevu lekára - ortopéda. Vieš aj malý úraz, ktorý si ani dá sa povedať ani nevšimneš, môže spôsobiť poškodenie v kolene. Meniskus, chrupavka a problém je na svete. Osobne som to zanedbal, chodil som s poškodeným - odtrhnutým meniskom a ten mi dodrbal chrupavku, teraz som súci na umelý klb, lebo sa pridružila gonartróza kolenného klbu a mám silné bolesti. Takže ako píšeš si mladá, tak odporúčam nič nezanedbať a trochu sa “podoktorovať” a riešiť to zavčasu, aby neprišli, resp. sa nenabalili ďalšie veci, choroby, problémy.

Tak asi ide o zapal, ktory sa vzdy objavi pri dlhodobejsej zatazi, mna to tiez bolievalo. Nasad si liecbu cesnakom, zazvorom, ovocie a zelenina + cvicenie bez zataze, vystieranie kolien kruzenie pomahaju ked zjes rano ovsene vlocky s mliekom a konzumacia tvarohu. Dalej striedanie tepolej a studenej sprchy na kolena. A na dezinfekciu zjedz obcas cibulu. Stacionarny bicykel.

Domnievam sa, že by som Vám s kolenom vedel pomôcť za 45 minút.