Bolest v sedacej casti tela

Dobry den, chcela by som sa opytat, som v 6. mesiaci tehotenstva a mam neskutocne bolesti v sedacej casti tela, prejavuje sa to tak, ze mi strasne bodne do zadnej casti tela a neviem sa ani pohnut, a stava sa to dost casto, aj ked stojim alebo lezim a neviem, co mam s tym robit. Je to take bolestive, ze sa neviem ani pohnut, moze sa to tykat aj toho, ze som tehotna, pretoze pri prvom tehotenstve som take problemy nemala, dakujem.

Mendy, je mozne, ze vam priviera nejaky nerv. Poradte sa s rehabilitacnym lekarom, ku ktoremu vas odporuci obvodny lekar. Doporuci vam vhodnu rehabilitaciu vzhladom na vas stav. Rita Svihranova. Psychologicka, psychoterapeutka.

Niekedy to urobí obuv s mäkkou podrážkou, ktorá nedrží pevne kotníky. Horšie to robí otáčavé sedadlo na kolieskach, najmä ak nemáte podpery okolo bokov - nespevnené bočnice - sedacia časť umožňuje “kolísanie” bokov, čím sa zhoršujú kŕče vo svaloch okolo bedier a chrbticové nervy sú pod tlakom kŕčovaných svalov. Zmena sedu - pevné sedadlo s pevnými bočnicami prípadne opierkami pod lakte, zmena obuvi - pevná so spevnením kotníkov - toto by mali byť prvé kroky k náprave. Až potom treba uvažovať aj ďalej, ak by to nepomohlo.

Dakujem, neviem ci je to dobre vysvetlene, dost tazko sa to opisuje, takze nemoze to byt sposobene tym, ze som tehotna?

Moze to byt aj nedostatok mineralov a vitaminov, o ktore sa delite spolu s dietatom, hlavne vapnik, horcik, alebo len pretazenie klbov z vahy navyse, kde pomoze rehabilitacia urcena tehotnym zenam.

Dakujem, vaha to nebude nepriberam az tak drasticky, asi to bude skor ten vapnik.

Mam tyzden bolesti v sediacej casti oboch stran. Nevyraza mi do koncatin. Najviac v noci a pri sedeni mam bolesti ako pri zuboch. Mam dojem, ze je to od prechladnutia napr. sedeni na lavicke. Kto mi moze poradit co robit? Uzivam masticku Imalgin a prasky Flektor. Dakujem zaradu.