Bolest v sedacej casti tela

gynekológia

(katarina721) #1

Dobry den, chcela by som sa opytat, som v 6. mesiaci tehotenstva a mam neskutocne bolesti v sedacej casti tela, prejavuje sa to tak, ze mi strasne bodne do zadnej casti tela a neviem sa ani pohnut, a stava sa to dost casto, aj ked stojim alebo lezim a neviem, co mam s tym robit. Je to take bolestive, ze sa neviem ani pohnut, moze sa to tykat aj toho, ze som tehotna, pretoze pri prvom tehotenstve som take problemy nemala, dakujem.

(R) #2

Mendy, je mozne, ze vam priviera nejaky nerv. Poradte sa s rehabilitacnym lekarom, ku ktoremu vas odporuci obvodny lekar. Doporuci vam vhodnu rehabilitaciu vzhladom na vas stav. Rita Svihranova. Psychologicka, psychoterapeutka.

(MUDr. Ondrej Urban) #3

Niekedy to urobí obuv s mäkkou podrážkou, ktorá nedrží pevne kotníky. Horšie to robí otáčavé sedadlo na kolieskach, najmä ak nemáte podpery okolo bokov - nespevnené bočnice - sedacia časť umožňuje “kolísanie” bokov, čím sa zhoršujú kŕče vo svaloch okolo bedier a chrbticové nervy sú pod tlakom kŕčovaných svalov. Zmena sedu - pevné sedadlo s pevnými bočnicami prípadne opierkami pod lakte, zmena obuvi - pevná so spevnením kotníkov - toto by mali byť prvé kroky k náprave. Až potom treba uvažovať aj ďalej, ak by to nepomohlo.

(katarina721) #4

Dakujem, neviem ci je to dobre vysvetlene, dost tazko sa to opisuje, takze nemoze to byt sposobene tym, ze som tehotna?

(gima) #5

Moze to byt aj nedostatok mineralov a vitaminov, o ktore sa delite spolu s dietatom, hlavne vapnik, horcik, alebo len pretazenie klbov z vahy navyse, kde pomoze rehabilitacia urcena tehotnym zenam.

(katarina721) #6

Dakujem, vaha to nebude nepriberam az tak drasticky, asi to bude skor ten vapnik.

(Jakubciakova Zdena) #7

Mam tyzden bolesti v sediacej casti oboch stran. Nevyraza mi do koncatin. Najviac v noci a pri sedeni mam bolesti ako pri zuboch. Mam dojem, ze je to od prechladnutia napr. sedeni na lavicke. Kto mi moze poradit co robit? Uzivam masticku Imalgin a prasky Flektor. Dakujem zaradu.