Bolesti krcnej chrbtice - blokove + kyfoticke postavenie stavcov

(lili) #1

Ahojte, uz siedmy rok trpim silnymi bolestami /palenie/ krcnej chrbitce, hlavne pri sedeni za pocitacom. Musela som aj kvoli zdravotnym problemom dat vypoved v praci v administrative. Teraz mam 32 rokov. Robiii mi rongen, Ct. Mam blokove + kyfoticke postavenie stavcov. Bola som na lieceni, rehabilitaciach, infuziach. Budem rada, ak sa ozve niekto, kto ma podobne problemy a poradi dobreho odbornika. Dakujem

(danda) #2

Mám tiež tento problém, medzi 5. a 6. stavcom, keď som mala 10 rokov, zrazilo ma auto a tieto stavce mi vyskočili, do 18 roku som mala pokoj a potom to začalo. Dnes mám 45 rokov a prešla som všeliakými vyšetreniami, liekmi, infúziami, elektroliečbou, vždy mi to na chvíľu pomohlo. Keď mala moja dcéra 10 rokov, dnes má 20, skrivila sa jej chrbtica a musela chodiť na nápravné cvičenia. Tam som sa posťažovala na svoju chrbticu a naučili ma rôzne cviky a zaberá to. Treba cvičiť pravideľne a neustále. Neužívam žiadne lieky a nemám žiadne problémy, chodím aj ma masáže k fyzioterapeutovi, ktorý presne vie podľa snímkov, ako ma má masírovať.

(veronika) #4

Mám také isté problémy s krčnou chrbticou. Obvodný ma odporučil k neurologičke. Potom som absolvovala RTG aj MR vyšetrenie. Na MR vyš. mi zistili blokové postavenie v priestore C5-6 mediálnoparamediálne vpravo! Chodila som na RHB, magnetickú a elektro liečbu, aj masáže. Troška sa mi uľavilo, ale bolesti pretrvávali stále. Potom som absolvovala návštevu aj u ortopéda. Užívala som tbl, infúznu, injekčnú liečbu i. m. Nič mi nepomohlo bolesti pretrvávajú a sú miestami už neznesiteľné a veľmi intenzívne. Tá bolesť mi vystreľuje aj do hrudníka aj do ramien. Keď už medicína nepomáha, uvažovala som nad tým, ísť k ľudovému liečiteľovi? Ak máte niekto podobné problémy píšte prosím, že ako ďalej. Som zúfalá.

(Tona) #5

Pani Veronika, mala som tie iste problemy, mne pomohlo napravenie stavca Atlas.

(Peter) #6

Dobrý deň, chcel by som Vás poprosiť, ak je to možné o možnosť kontaktovať za účelom konzultácie. Ak je to možné tak mi prosím zašlite kontakt na email cesla@gordic.sk

(Róbert Turčan) #7

Dobrý deň, už som počul o tom, že napravenie atlasu môže pomôcť. Viete mi prosím Vás poradiť, na koho sa obrátiť?
Ďakujem. Turčan