Bolesti krčnej chrbtice

Dobrý deň, Potrebuje odbornú radu. Mám už asi 4roky bolesti C chrbtice, posledný rok na nevydržanie, aj bolesti hlavy… Konečne som bola na MR a tu sú výsledky:V C 3-4 a C 4-5 znázornená posteriozna protruzia disku do 2 a 2, 5mm s miernou ventral. impresiou dural. vaku bez spin. stenozy. V C 5-6 naznacená protruzia do 2, 5mm vpravo, až do 3mm vľavo. Sekundárna centralna sptenoza na 11mm, zúženie vstupu do oboch foramen, viac vľavo… Zaver:relat. centrálne stenozy v rozsahu C3-6 na podklade protruzii diskov, stenoza v C 5-6, viac vľavo na podklade uncovertebálnej protruzie. Rozvíjajúca sa polydiskopatia s poruchou dynamiky v rozsahu C 3-6… bez myelopathie… Prosím o vysvetlenie a šo dalej… Lieky, injekcie, nezaberá nič… Neurologička mi iba vysvetlila že mám vysunuté platničky a nič s tym netreba robiť… Dakujem za radu.

Pri problemoch s chrbticou odporucam na zaklade vlastnej skusenosti (hernia, artroza, osteochondroza, zuzeny miech. kanal, schmorlove uzly) cvicenie SM system, cvici sa denne cca. 10-15min. je naozaj velmi ucinne, treba si len zakupit lano a podlozku, dobra cena aj info je tu, ten pan sam precvicuje aj sm system, vie dobre poradit: http://www.nutrimas.sk/search-engine.htm?q=sm+system&qm=2

Pri problémoch s krčnou chrbticou pomáha medená šatka, ktorá sa obviaže okolo krku. Meď lieči, je proti bolesti, uvoľňuje kŕče svalov okolo stavcov a je to tepelná terápia. Viac info na e-maily.

Medenu satku mam ale neviem ako ju prat?

Janka, medenú šatku nie je potrebné často prať. Pri potení sa na šatke vytvoria modro-zelené fľaky, ktoré sa nepokúšajte odstrániť. Bude mať tie isté liečivé účinky. Keď ju už predsa budete prať, tak v pracom prášku na vlnu, napr. Perwol ručne.

Ja si pomaham (obcasne vrzganie a bolest v krku) doplnkami vyzivy, teda colafit z lekarne a po tyzdni je to prec. Vraj sa to ma pre lepsi efekt uhivat aspon tri mesiace. Je to cisty kristalicky kolagen.

Dobry den skade ste pomožem Vam

Mám problém s krčnou chrbticou. Po magnetickej rezonancii, mi ortoped povedal, že mi tri platničky tlačia na miechu s kompresiou 3. Chodím na rehabilitáciu, brala som injekcie a nič. Už ma páli žalúdok od liekov. Som z Humenného.

Dobry den napište mi ado@atlas.sk

Dobry den napište mi pomožem Vam lime@atlas.sk

Tie problemi co mate to vam verim, mna chrbtica pomali dostava na psichyatriju pomozte mi od bolesti lebo to mevydrzim

Tie problemi co mate to vam verim, mna chrbtica pomali dostava na psichyatriju pomozte mi od bolesti lebo to mevydrzim

Dobry den napište mi pomožem Vam lime@atlas.sk