Bolesti krčnej chrbtice

(Marta) #1

Dobrý deň, Potrebuje odbornú radu. Mám už asi 4roky bolesti C chrbtice, posledný rok na nevydržanie, aj bolesti hlavy… Konečne som bola na MR a tu sú výsledky:V C 3-4 a C 4-5 znázornená posteriozna protruzia disku do 2 a 2, 5mm s miernou ventral. impresiou dural. vaku bez spin. stenozy. V C 5-6 naznacená protruzia do 2, 5mm vpravo, až do 3mm vľavo. Sekundárna centralna sptenoza na 11mm, zúženie vstupu do oboch foramen, viac vľavo… Zaver:relat. centrálne stenozy v rozsahu C3-6 na podklade protruzii diskov, stenoza v C 5-6, viac vľavo na podklade uncovertebálnej protruzie. Rozvíjajúca sa polydiskopatia s poruchou dynamiky v rozsahu C 3-6… bez myelopathie… Prosím o vysvetlenie a šo dalej… Lieky, injekcie, nezaberá nič… Neurologička mi iba vysvetlila že mám vysunuté platničky a nič s tym netreba robiť… Dakujem za radu.

(barboracka) #2

Pri problemoch s chrbticou odporucam na zaklade vlastnej skusenosti (hernia, artroza, osteochondroza, zuzeny miech. kanal, schmorlove uzly) cvicenie SM system, cvici sa denne cca. 10-15min. je naozaj velmi ucinne, treba si len zakupit lano a podlozku, dobra cena aj info je tu, ten pan sam precvicuje aj sm system, vie dobre poradit: http://www.nutrimas.sk/search-engine.htm?q=sm+system&qm=2

(Lia) #3

Pri problémoch s krčnou chrbticou pomáha medená šatka, ktorá sa obviaže okolo krku. Meď lieči, je proti bolesti, uvoľňuje kŕče svalov okolo stavcov a je to tepelná terápia. Viac info na e-maily.

(jana) #4

Medenu satku mam ale neviem ako ju prat?

(Lia) #5

Janka, medenú šatku nie je potrebné často prať. Pri potení sa na šatke vytvoria modro-zelené fľaky, ktoré sa nepokúšajte odstrániť. Bude mať tie isté liečivé účinky. Keď ju už predsa budete prať, tak v pracom prášku na vlnu, napr. Perwol ručne.

(gima) #6

Ja si pomaham (obcasne vrzganie a bolest v krku) doplnkami vyzivy, teda colafit z lekarne a po tyzdni je to prec. Vraj sa to ma pre lepsi efekt uhivat aspon tri mesiace. Je to cisty kristalicky kolagen.

(jan) #7

Dobry den skade ste pomožem Vam

(Iveta Kováčová) #8

Mám problém s krčnou chrbticou. Po magnetickej rezonancii, mi ortoped povedal, že mi tri platničky tlačia na miechu s kompresiou 3. Chodím na rehabilitáciu, brala som injekcie a nič. Už ma páli žalúdok od liekov. Som z Humenného.

(jan) #9

Dobry den napište mi ado@atlas.sk

(zdravotak) #10

Dobry den napište mi pomožem Vam lime@atlas.sk

(Sona) #11

Tie problemi co mate to vam verim, mna chrbtica pomali dostava na psichyatriju pomozte mi od bolesti lebo to mevydrzim

(Sona) #12

Tie problemi co mate to vam verim, mna chrbtica pomali dostava na psichyatriju pomozte mi od bolesti lebo to mevydrzim

(zdravotak) #13

Dobry den napište mi pomožem Vam lime@atlas.sk