Botolutoxin

Dobry den, mam 30 rokov a uz dost hlboke vrasky na cele, kedze ho stale krcim. Uvazujem o botolutoxine. Citala som rozne clanky, ale bola by som rada, keby sa niekto ozval, kto ma s tym vlastne skusenosti. Dakujem, Nikol.

Nikol, neradím Ti to, aplikácia je bolstivá, účinok je krátkodobý, mne to aplikujú do šije a do kŕčných svalov mám tortricollis, viem čo hovorím, je to bolestivé, závisí od dávky, od sily lieku a šikovnosti lekára ako Ti aplikuje. Aj tak by som to nepostúpila nemá to význam, časom sa to vráti a nie je to nebezpečné, sú to predsa toxíny.

Majka, co to je torticollis? Ake mas problemy s krcnou chrbticou?

Ahoj, ja si to davam pichat uz druhy rok, do cela a medzi obocie -vraska hnevu. Ja som s tym velmi spokojna, a ta bolest zase nie je taka strasna. Pichala mi to v Ziline Dr. Petrasova, a je v tom ozaj dobra. A na miesto botoxu sa da pichnut kyselina hyaluronova.

Ahoj Nikol, jak jsi na tom dnes? Jak ses rozhodla? Taky nad tím uvažuji. Nevím, jestli botox, nebo kyselinu.

Ja som bola na Botox / dysport / 2 krát okolo očí a je to super, bolo to s odstupom 6 mesiacov, prvýkrát som sa bála, tiež som čítala na nete, že je to škodlivé, ale čo nie je v dnešnej dobe škodlivé. Vôbec to nebolelo. Tiež som si dala kyselinu hyalur. na vrásky nad peru a to Ti poviem bolí. Zrejme je to dosť citlivé miesto. Viac si ju nedám, len kvôli tomu, že s tým efektom nie som spokojná, ale na dysport /BOTOX/ sa chystám zesa. Je len na Tebe ako sa rozhodneš.

Zrejme si si dala pichnúť malé množstvo, už som písala v téme mimické vrásky, bez kys. hyaluronovej by som sa nezaobišla, veľmi mi vyhovuje a aj kamarátkam. Keby som nemala peniaze, skôr oželiem Botox, čelo sa dá zakryť ofinou, ale klesnuté kútiky a vrásky okolo úst nezakryjem ničím.

Klesnute usne kutiky sa riesia botoxom. Hlboka nosovoustna ryha sa vyplna kys. hyaluronovou alebo vlastnym tukom.

Ja mám vrásky okolo úst od špúlenia, ráno nič a večer des. Nie som Však typ čo mlčí. Na poslednom sedení / ja osobne chodím do 1ldc / mi lekár povedal, že na vrásky na pery sa dá dať aj botox, neviem či si dám? Trošku mám obavy. Ale na botox okolo očí nedám dopustiť. Možno, že to ešte okolo pier skúsim s kys. hyalur.

No tak na Botox okolo ust by ma nenahovoril nikto. S kyselinou hyaluronovou do tej oblasti som spokojna, nepotrebujem ochrnuty kutik, alebo neschopnost jest ci hovorit ani na par tyzdnov. A to sa jednoducho stava, po Botoxe ochrnu svaly a neda sa s nimi hybat a nevrav mi, ze sa to nemoze stat, lekari Ti pred zakrokom daju podpisat, ze ta o tom poucili. Aj moja lekarka vravela, ze sa to stane obcas, ale aku mam zaruku, ze sa tonestane mne?

Ja ta nemam v umysle nahovarat na nic, napisala som prispevok len preto, aby som objasnila, ze mimicke vrasky okolo ust sa riesia botoxom. Vypln s kys. hyalur. sa robi, ak vraska je hlboka a botox uz nepomoze. A co sa tyka toho podpisovania, vyplyva to zo zakona a nie je to svojvolny vymysel ziadneho lekara. V nemocniciach dokonca davas pisomny suhlas jednak s hospitalizaciou a aj s liecenim. no a ze ochrnie opichana cast - samozrejme, vsak je to zamer. a ano, aj komplikacie mozu nastat.

Ahoj, ja som tiez zo Ziliny a chcela by som sa spytat, ci by si mi nevedela povedat, kolko priblizne stoji napichat celo botoxom, len aby som vedela pribliznu cenu a nebola zaskocena, ked sa odhodlam.

Nemoze byt nejaka reakcia, myslim negativna, na kys. hyaluronovu? Ja si to mam dat pichnut, ale cim viac som prispevkov nasla, tym sa viac bojim, citala som o opuchoch a neprijati implantatu, vyrazky.

Zdravim, mozem vediet, kolko ste si nechali aplikovat a co to stalo? Dakujem.

Ahoj, v decembri 2009 som si dala pichnut botox do cela u Dr. Repkovej v Banskej Bystrici Dermatrend. A co sa mi stalo, spadla mi klenba obocia a ovisli ocne viecka viete si predstavit, ako sa hrozne citim a musim takto existovat este 3-4 mesiace. A pristup Dr. Repkovej sa mi absolutne nepacil, ziaden zaujem o napravu, neprofesionalny. Pocula som, ze ak sa taketo nieco stane, tak sa to da napravit do 2 tyzdnov, ze sa opat pichne male mnozstvo botoxu a obocie + viecka sa zdvihnu. Ja som mala smolu …

Ahojte, Chcela by som si dat pichnut botox medzi obocie-celo. Neviete mi niekoho odporucit? A poradit aj z cenou? Vsade su ine ceny a moc sa v tom nevyznam. Mam permamentny make up obocie, nevadi, ked budem mat botox? Nechcela by som, aby to malo nejaky zly efekt. Dakujem.

Zdravím. Aj ja som jedna z tých, ktorá nechcela mať vrásku na čele a namiesto toho som mala výraz nevyspatých opuchnutých očí. Bola to skúsenosť. Niekedy som si musela držať vrchné viečka, lebo čelo nefungovalo. Niekedy sa vraj taká vec stane.

Ahoj, mozem ta ochranit od vsetkeho zleho, nic si nedavaj vpichovat, je to len jed, neviem ako si stara, ked budes mat 60tku, potom o tom uvazuj, ved nie je nic krajsie, ako prirodzenost.