Búranie bariér nevedomosti o epilepsii

Už staroveké kultúry poznali epilepsiu. Napriek tomu, že nejde o nové ochorenie a veda prináša neustále nové poznatky, darí sa držať krok s modernými metódami liečby, stále sú vo vedomí mnohých ľudí medzery v poznatkoch o uvedenom ochorení



Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://www.zzz.sk/clanok/6394-buranie-barier-nevedomosti-o-epilepsii

Dobry den, reagujem na clanok o epilepsii. Rada by som sa opytala, ak mi vie niekto poradit, kedy moze byt osobe s diagnozou epilepsia vrateny vodicsky preukaz? Berie lieky a rok je bez zachvatov. Skor nez presiel na liecbu, mal dva zachvaty. Dakujem za odpoved

Podmienky na ziskanie vodičaku su: Po 2rokoch bez zachvatu sa začnu postupne vynechavať antiepileptika.Po uplnom vynechaní liečby musia ubehnuť dalšie 3roky bez zachvatu.Vtedy sa epilepsia považuje za vyliečenu, a vtedy možeš mať aj vodičský,pripadne iné oprávnenia napr. na obsluhu strojov,… .Takže v skratke 2+3 čiže 5rokov bez zachvatu.S pozdravam skusený epileptik marek

Dobr den chcela by som sa opytat mal dcerku a nikdy nemala zachvaty uziva mikropakine 100mg rano a 100mg vecer.Chodi do specialnej skoly ma 10 rokou a este stale nevie citat pisat pocitat nevie sa vobec sustredit .Mame s nou velke problemy doma aj v skole.Neviete mi niekto poradit ci sa niekedy taketo deti nieco naucia ako sa zaradia do normalneho zivota a co mozu robit ked dospeju dakujem za kazdu odpoved piste prosim vas na moj e mail suzan79@centrum.sk este raz dakujem

Chcel by som sa spýtať, či nevie volakto o takom pacientovi čo uživa proste lieky a má vodičák_proste chcem vediet či by to mohlo tak byť u nas na Slovensku alebo či sa také volačo v najbližšej dobe nechystá unas ustanoviť.brať lieky a nemať počas lečby záchvaty a mať vodičák.ja už beriem tri roky lieky a jeto bez záchvatu reku či by som nemohol mať vodičak aj keby užívam ´dalej lieky.dakujem!

chcem reagovat mam epilepsiu ako dlho sa lieci

Mili epileptici a vsetci ktorych sa to tyka.Nasla som tento clanok nahodou a .diskusia ma zaujala.Ja by som sa s Vami chcela podelit o skusenosti s touto chorobou.Mam syna,ktoremu bola tato choroba diagnostikovana ako 3 rocnemu.Prvy zachvat bol sok,ale necakala som na nic. Pochodila som vsetky vysetrenia,tlacila som na lekarov.Je to moj najstarsi syn. Dodones dakujem lekarom z Kramarov.Posluchala som ich vo vsetkom co mi povedali ,co mam so synom robit,ake lieky,vsetko.Nevynechala som ani jednu kontrolu,a a ni som nikdy nezabudla dat synovi lieky. Tie uzival kazdy den od 3 rokov do 18 rokov.Hlavne sme ho nikdy nebrali ako choreho.Vzdy mi hovoril ,ze mam oci okolo celej hlavy,lebo ho vsade vidim.Naucili sme s manzelom a s ostatnymi detmi plavat,lyzovat,bruslit.Zvladol vsetko.Dnes je 30 rocny mlady inzinier.

dobry den ,
chcela by som sa spytat ci je epilepsia rovnaka aj u cloveka aj u zvierat ?? a ake lieky sa mozu pouzivat proti epilepsii …aj je to teda u zvierat ?? …poprosila by som vas keby ste mi odpisali na email …

vopred dakujem

Ahojte, hladam cloveka epileptika, ktory ma zavedeny vagov stimulator. Mam 7 rocneho syna s farmakorezistentnou epi a doc. Sykora navrhuje prave tuto metodu VNS. Potrebujem ziskat nejake info od uzivatela tohto zazraku. Dakujem. Gabika.

Dobrý deň, mrzí ma, že som tento príspevok našla až teraz, moja 8. roč. dcéra má voperovaný VNS. Rada podám info.